PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkçılara Tek Kalem Maaş Olacak Ama Emekliliğe Yansımayacak!

İddia Sağlık Sen'in Eski Genel Başkanı Metin Memiş'e ait. Memiş, günlerce tek kalem maaş vurgusu ile çeşitli platformlarda gündem oluşturulduğunu sonucunda ise Cumhurbaşkanının bu sese kayıtsız kalmayarak sağlık çalışanlarına ücretlerin tek kalemde verileceğini söyledikten sonra yanlış algı oluşturuldu dedi.

Ekonomi 18.04.2022, 23:27 19.04.2022, 13:04 Cansu Polat
Sağlıkçılara Tek Kalem Maaş Olacak Ama Emekliliğe Yansımayacak!

Eski Genel Başkan Metin Memiş önemli bir konuya dikkat çekerek, yapılması beklenen tek kalem maaş düzenlemesi ile sanki alınan ücretin tamamının emekliliğe yansıyacakmış gibi bir algının sahaya yansıtıldığını belirtti.

Bu durumun çok yanlış bir algı olduğunu belirten Memiş, "tek kalem maaş olduğunda ek ödemeler emekli maaşına yansımayacaktır. Hekimlerin emekli maaşlarında artış yapılacak, lisans mezunu olan sağlık personellerinin maaşlarına da 3600 ek gösterge düzenlemesiyle artış sağlanacak" dedi. 

GÜNÜ KURTARMA AÇIKLAMALARI YAPILIYOR

Hal böyle iken ve verilen sözün içeriği bu kadar açıkken günü kurtarmak adına sağlık çalışanlarını hayal kırıklığına uğratacak cümleleri kullanmanın kimseye fayda getirmeyeceğini vurgulayan Memiş, "doğruyu anlatmak her zaman erdemliliktir. Mış gibi yapmayın lütfen olur mu? Yoksa çalışanların ne size ne ne bürokrasiye nede siyasete güveni ve inancı kalmıyor." ifadelerini kullandı.

ŞUBE BAŞKANI KAFALARI KARIŞTIRDI

Diğer taraftan Sağlık Sen Şube Başkanı Öz yaptığı açıklama ile kafaları karıştırdı. Öz açıklamasında," Sağlık çalışanlarının ücretlerinde yapılacak uygulamalara değinerek düzenlemenin emekliliğe yansıyacak olmasının önemli olduğunu söyleyerek, Üniversite hastanelerinde görevli sağlık çalışanlarının da bu düzenlemelerden yararlanacağını" belirtti. Haberin detayları için tıklayınız.

Yorumlar (22)
ali 1 ay önce
bu müslüman görünümlülerden herşey beklenir. EN İYİ BİLDİKLERİ CAMBAZLIK. SANDIK YAKLAŞIYOR, HESAP GÜNÜ ÇETİN OLACAK!!!!!
gene bir dolap çevirdiler 1 ay önce
o nasıl iş yaa. ne anladık o zamn. her seferinde vur sağlıkçıya. niye yansımıyor kardeşim. polisini askerini öğretmenini imamını emeklliğe yansıtıyorsunda sağlıkçıya gelincemi ....
Metin 1 ay önce
Sabiti zaten 15 inde alıyoruz emekliliğe yansımayacaksa yaptığınız sağlıkçılarla alay etmektir.
Hemsire 1 ay önce
Bu durumda saglik calisanlarin oyları da 2023 seçimlerine yansımayacak desenize
Hemşireeeee 1 ay önce
Ee ne anladım bu işten …
saplıkçı 1 ay önce
olacak bulacak dedi.kodu nalet gelsin vereceğiniz paraya
saglık çalışanları 1 ay önce
sağlık sen türk sağlık sen hani neredesiniz yoksa sizler zam kazanım elde ettiniz de bizlerin mi haberi yok halinizden memnunsunuz galiba söyler misiniz .sen ey saglık sen milleti bundan önce iyi kandırdınız eylemleri askıya aldık bahanesiyle ne eylem yaptınız ne sesiniz çıktı

siz pısırık sözde inaçlı kişiliklerden nefret ediyoruz bizleri bu hale sizlerin tavır ve davranışları getirdi çalışanlarının önünde hep engel oldunuz hak aramalarının önüne geçtiniz eylem yapmalarının iş bırakmalarının tepki göstermelerinin önüne geçtiniz ve böylece mükafatınızı da alıyorsunuz personeli çalışanı uyut, oyala seslerinin çıkmasını engelle gel milletvekili ol gel şuraya daire başkanı ol

sizler çalışanların gözünün açılmasını istemiyorsunuz hak aramasını engel oluyorsunuz koyun gibi önünüzde güdülsün istiyorsunuz tebrikler hekim sendikalarını imkan var mı sağlık çalışanları olarak sizlere destek verelim hatta üye olalım yeter bu iki sendikadan gına geldi yıllardır hiç bir varlık göstermiyorlar sadece partilerin arka bahçesi olmuşlar onlara çalışıyorlar
sağlıkçı 1 ay önce
sağlık sen ile Türk sağlık senin amaçları üyelerinin fazla olması ve gerisini siz düşünün
hakkı yenilen 1 ay önce
çok günah topladınız çokkk. bu kadar insanın kul hakkı. cennete götürmez sizi.
EBE 1 ay önce
Emekliliğe yansıtılmayan ücretin bordrosu ayrı olsa ne yazar birleşik olsa ne yazar...bunu emekliliğe yansıtmış gibi algı yapa yapa bir hal oldular...yalan ergeç ortaya çıkacağını hiç mi bilmezsiniz!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?