Sağlıkçılara Bin 500 Lira İkramiye Verilsin Önerisi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın'dan bayram ikramiyesi önerisi geldi. Taşkın, sağlık çalışanlarına 1500 lira ikramiye verilmesini istedi.

Ekonomi 13.06.2021, 23:30 14.06.2021, 10:53 Güler Sağlam
Sağlıkçılara Bin 500 Lira İkramiye Verilsin Önerisi

Taşkın, yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarının yaşam şartlarının zorlaştığını, ekonomik olarak sağlıklı yaşam şartlarına kavuşturularak moral ve motivasyonlarının en üst seviyeye yükseltilmesi gerektiğini belirtti.

Dövizdeki hareketlilikle birlikte benzin ve mazota yapılan zamların temel gıda fiyatlarını etkilediğini ifade eden Taşkın, özellikle sağlık çalışanlarının enflasyona bağlı olarak maaşlarındaki kayıplarının telafi edilmesi gerektiğine dikkati çekti.

Sağlık çalışanlarının millete hizmet için gece gündüz özverili bir şekilde görev yaptıklarını vurgulayan Taşkın, şunları kaydetti:

"Yetkililerin de sağlık çalışanlarına verdiği vaatleri yerine getirmesini bekliyoruz. Sağlık çalışanları, ekonomik ve sosyal olarak yaşam ve iş yerlerinin olumsuz şartlarının iyileştirilmesini, uzun mesaiye son verilmesini, nöbet ücretlerinin günün şartlarına göre yeniden düzenlenmesini, tüm ödemelerin tek kalem de yapılması ve emekliliğe yansıtılması için yeni bir düzenleme yapılmasını, vergi diliminin yüzde 15'te sabitlenerek vergi yükü altından kurtarılmasını beklemektedir. Bunların yanı sıra yaklaşmakta olan Kurban Bayramı'nda sağlık çalışanlarına 1500 lira bayram ikramiyesi verilmesi yönünde acil bir çalışma yapılmasını istemektedirler."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
ikramiye ,bahşiş, sadaka 2 ay önce
bize yaptıklarınızı sadece seyyanen 1500-2000 tl zam ile telafi edebilirsiniz. bu kadar çileyi biz çektik . emeği biz harcadık. karşılığı daha fazlası. bu dünyada alamazssak öteki dünyada alacağız.
Ne ikramiyesi 2 ay önce
Tek kalem maaş .yahu ikramiye veya bahşişi falan isteyenmi var
Calisan 2 ay önce
ZATEN VERMEDİKLERİ BİR MEMUR KALDİ HERKESE VERDİLER MEMURDA BİR GUZELLİK YAPAR BİR GUN
Kamupersoneli 2 ay önce
Memur a seyyanen zam verilmedi bari Kurban bayramında 2000 tl ikramiye verseler pansemide devlet esnafa garibana fabrikalara herkese para yardımı yaptı
ÖLÜM HAK TORPİL HELAL 2 ay önce
Biz diyoruz yangın var mahalle yanıyor. Beyefendi diyor şu tarağı verinde saçımı tarayayım bu kafayla zor, demekki ikigün sonra memur sen gibi üyeleriniz çoğalsa bizi hiç duymayacaksınız. İSİM DUYURMAK İÇİN (kutup ayılarının sayısı azalmış- karınca yiyenlerin popilasyoru artmış gibi) YA BAŞKA AÇIKLAMALAR YAPIN YADA SUSUN
seyyanen 2000 tl 2 ay önce
sadece seyyanen 2000 tl konuş artık. bir oraya gelemedin sayın bakan
Exsen 2 ay önce
Hiçbirşey vermelerine gerek yok biz alkışlanmaya alıştık zaten...para pul bizim neyimize
hemşire saglık memuru 2 ay önce
adına ne derseniz deyin ister eylem ,ister iş bırakmak ,ister grev ister ,ister iş yavaşlatmak ama artık bir şeyler yapılmalıdır koscaca sağlık bakanlığı devletimiz olarak bu ihtiyaçlarımzı isteklerimizi yerine getirmek çok mu zordur
Sağlıkçı 2 ay önce
Cimer e başvurdum, TBMM ye başvurun dedi, oraya dilekçe ile başvurdum, milletvekili veya parti olarak başvurulması gerekiyor muş, yani sendika başvurusu felan hikaye, zaten meclisten biri basvursa bile iktidar reddeder.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?