PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlıkçı Maaş Düzenlemesi Önümüzdeki Günlerde Meclis’te

Anadolu Ajansı, Sağlık çalışanlarına yönelik yapılması beklenen maaş iyileştirmesi ile ilgili yasal düzenlemenin mayıs ayı içerisinde Meclis’e getirileceği haberleştirdi.

Ekonomi 07.05.2022, 13:26 07.05.2022, 15:51 Cansu Polat
Sağlıkçı Maaş Düzenlemesi Önümüzdeki Günlerde Meclis’te

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından yapılan açıklamayla, sağlık çalışanları maaş düzenlemesinin ayrıntılarına yönelik olarak “maaş ödeme sistemlerinde önemli iyileştirmeler sağlayacağız” ifadelerini kullanıldı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Mustafa Elitaş, düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde Meclis gündemine getireceklerini duyurdu.

Maaş ödeme sistemleri ve mali haklarda iyileştirmeler

Düzenlemelerin ayrıntılarına da yer veren Elitaş'ın paylaşımı şu şekilde:

"Sağlık çalışanlarımızın maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacağız. Bu kapsamda; öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecektir. Bu uygulama üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecektir.

"Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.

Ayrıca, yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır.

Elitaş, sözlerini hemşirelerin de 3600 ek gösterge kapsamı altına alınacağını söyleyerek şu ifadelerle noktaladı:

“Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacaktır."      


Sağlıkçıların Maaş İyileştirmelerini Mayıs Ayında Yapacağız - TIKLAYINIZDöner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şekilde Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sistemi daha etkin hale getirilecektir.3600 ek gösterge için geri sayım

Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacaktır.

Ayrıca, yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacaktır. Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacaktır."

Yorumlar (12)
Hekim 2 hafta önce
8 aydır zam alıyor diyip te tek kuruş zam vermeyen ler ve bunun haberini yapanlar geberip giderler umarım
Nihat 2 hafta önce
Müjde güzel maaş ve döner sermaye birleşecek ama emekli maaşına yansımayacak (tabip hariç bu arada tabipler adına sevindim) yani iyileştirme adı altında daha fazla vergi kesecekler 3600 vereceklermiş istemiyorum ben 3600 60-65 yaşından sonra kaç sene yaşıyacağım belki emekli bile olmadan ölürüz ben ölünce değil yaşarken hakkımı istiyorum maaşımı artırsın tabi sendikalar 3600 ü kazanım gibi gösterecekler ama en büyük kazık yerine yıpranma ve maaş iyileştirmesi istiyorum
bjk 2 hafta önce
YINE DAĞ FARE DOGURDU ARKADAS NIYE ÖĞRETMEN LER GIBI POLIS ASKER GIBI SEYRANEN ZAM VERILMIYOR ARKADAŞ NIYE BU KADAR UZUN SURUYOR BIRILERINE GELINCE 1 AYDA YASALASTIRIYORSUNUZ
Dr Merve 2 hafta önce
Biz ülkenin en çok emektarı hekimler olarak en az Hakimler kadar maaş istiyoruz
3600 2 hafta önce
Bu ysplere 3600 verince hekimlere en az 7200 verilmesi lazim bunlarla denk mi olacaz
Mustafa 2 hafta önce
Orospu çocuğusun sen
7200 2 hafta önce
Boş yapıyosun ysp diyip bütün meslek gruplarını küçümsemek senin haddine değil ki ben senin hekim olduğuna da inanmıyorum okuduğu yıla göre hekimlerin 3600 de kalması zaten akıl mantık işi olamaz öylede bırakmazlar ağlama bu kadar. Burada hekim adı altında sürekli ysp deyip kendi çapında egosunu yükseltmeye çalışan insanlar önce ysp nin ne olduğunu kimlere denildiğini iyi öğrensin ondan sonra kullansın o kelimeyi. Kaliteli bir hekimin gelipte burda boş muhabbet yapmaya zaten vakti olacağını sanmıyorum saygıyı sonuna kadar onlar hakediyorlar onların aldığı 50 bin 100 bin helal olsun sonuna kadar.hekimlik fazlasıyla sorumluluk gerektiren kutsal olduğunu düşündüğüm bir meslektir. Burada gelipte insanların hekimlerden nefret etmesine sebep olmayın artık yeter.
Hekim 2 hafta önce
8 aydır aynı haberler
Salim 2 hafta önce
Önümüzdeki günlerde değilse kesin arkamızdaki günlerdedir.
boş konuşma 2008 den sonra memur olanlar 3600 ek gösterge alamaz 2 hafta önce
papağan gibi terkarlamayın 3600 ek göstergeyi 2008 den sonra memur olanlar alamaz yasa çıkması gerekiyor bunu yapacak kimse yok siz de yapmayacaksınız o yüzden şimdiden uyarıyorum işinizi düzgün yapın yada susun 3600 ek göstergeyi 2008 den sonra emekli sandığına tabi olanlar nasıl 3600 ek gösterge alacak açıkla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?