PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Yöneticilerine Yeni Sistemde Sadece Bir İlde 162 Bin Lira Fazla Ödeme Yapılıyor!

Recep Akdağ'ın sağlık camiasına son hediyesi olan 663 KHK ile sağlık da il yöneticileri sözleşmeli statüde görev yapmaya başladılar. Küçük bir hesapla, bir ilde görev yapan sağlık idarecilerine eski sisteme göre yeni sistemde tam 162 bin lira fazla ödeme yapılıyor.

Ekonomi 26.01.2022, 08:09 26.01.2022, 08:27 Zeynep Elmalı
Sağlık Yöneticilerine Yeni Sistemde Sadece Bir İlde 162 Bin Lira Fazla Ödeme Yapılıyor!

Spotta verdiğimiz il örneği İ-8 Grubunda yer alıyor. 663 ve 694 sayılı KHK öncesi İ-8 grubundaki ilde 1 sağlık müdürü, 2 hekim il sağlık müdür yardımcısı, 1 sivil il sağlık müdür yardımcısı, 5 TSM başkanı ve 11 şube müdürü görev yapıyordu.

663 ve 694 sayılı KHK sonrası aynı ilde yani yeni sistemde aynı ilde sağlık il müdürlüğünde, 1 sağlık müdürü, 4 başkan, 4 başkan yardımcısı, 8 uzman, 2 ilçe sağlık müdürü, 3 şube müdürü görev yapıyor.

Maaşları hesaplarsak 663 öncesi sağlık idarecileri diğer devlet dairelerinde görevli müdür, müdür yardımcısı vb maaşları almaktaydılar. Yeni sisteme geçilmeseydi en son yapılan 2022 zamları ile sağlık müdürü 18-19 bin, müdür yardımcısı doktor ise 15-16 bin, sivil ise 12-13 bin maaş alıyor olacaktı. Şube müdürleri ise 10-11 bin arası maaş alıyor. Toplamda ise i8 grubu bir il tüm zamlarla 182 bin TL toplam maaş alacaktı. 

Bugün ise yeni sisteme göre 663 ve 694 sayılı KHK ile aynı iş için 344 bin TL ödeme yapılıyor. Yani 162 Bin TL eski sisteme göre fazladan ödeme yapılıyor.  Yeni sisteme göre daha detaylı maaşları "İl Sağlık Müdürü Maaşı - İlçe Sağlık Müdürü Maaşı - Başkan, Başkan Yardımcısı, Uzman Maaşları - Ocak 2022" başlıklı haberimize tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Neredeyse 2 katı sadece il sağlık müdürlüğünde ödeniyor. Buna hastane başhekim, başhekim yardımcısı,müdür, müdür yardımcıları eklendiğinde aradaki fark dahada artacaktır

Kaynak: personel sağlık

 

Yorumlar (4)
SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK İSRAFTIR 4 ay önce
Yazık çok yazık tasarruf yapacağım deyip SGK da çalışna şoförlerin işine son ver. Ama Farklı bir cumhuriyet olan Sağlık bakanlığında sözleşmeli yöneticilik adı altında birilerini zengin etmek için çoooookkkk yüksek maaş ver. vekillerden fazla maaş alanlar var. Bunlara ödenen tolpam maaş ile ayda en az 4000 kişiyi istihdam edersin. Diğer bakanlıklarda sözleşmeli yöneticilik mi var ki Sağlık bakanlığında buna izin veriliyor. BU SİSTEM İSRAFTIR. Maaşları yarıya düşürün çalışan olur mu. olmaz . bu sistemden vaz geçilmeli ve ulusal medyada bu sistemin israf olduğu anlatılmalı....
ya. 4 ay önce
neyin yöneticisi bunları kim atadı buralar nasıl geldiler ya tasarrufu diyeceksiniz liyakatsız adamları ata marketci adamı hastaneye müdür yaptın biz okulunu okuduk bir bo. olamadık yüksek lisans yaptık yine boş vebalini siz vereceksiniz
Sağlıkçı 4 ay önce
Kendilerinkini ikiye katladılar, personelin aldığı nöbet ücretini nasıl keseriz diye hesaplıyorlar, dinleseniz dincide bunlar milliyetçide bunlar
teknik 4 ay önce
yemin ediyorum dünyanın başka hiç bir yerinde bu kadar kolay para kazanılmıyordur. ne vasıf ne liyakat hiç bir yeterlilik olmadan aldıkları para akıl alır gibi değil. yazık ediyorsunuz ülkedeki becerikli, donanımlı insanlara. bu hak değil.
24
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?