Sağlık Personelleri Haberlerde Gördüğü Ücreti Alamıyor!

Neredeyse her internet sitesi, gazete, haberlerde gördüğü ücreti alamayan sağlık personelleri çileden çıkıyor.

Ekonomi 05.01.2020, 19:54 05.01.2020, 20:01 Güler Sağlam
Sağlık Personelleri Haberlerde Gördüğü Ücreti Alamıyor!

Sağlık Personelleri Haberlerde Gördüğü Ücreti Alamıyor!

Eflasyon zammının belli olmasıyla beraber memurlara % 4+ 1,5 zam yapılacak. Hemen hemen her gazete ve internet sitesinde mesleklere göre çalışanların maaşları verilmektedir. Listelere bakan sağlık çalışanları ise hem listede gördükleri ücretleri alamıyor hemde diğer meslek grupları ile aralarında ciddi maaş farkları var.

6 yıl tıp fakültesi üzerine 5 yıl uzmanlık  okuyan bir uzman tabip performans hariç sadece 7 bin 400 lira maaş alırken, uzman hekimin akademik öğrenciliğinin yarısından bile az öğrenimi olan hakim ve savcılar 16 bin 250 tl maaş alacak.

TIKLAYIN

Emekliliği gelmiş lisans mezunu bir hemşire tüm ek ödemeler dahil 5 bin 170 lira maaş alacakken, göreve yeni başlayacak bir polis memuru 5 bin lira maaşla işe başlayacak. 

Göreve yeni başlayan lise mezunu imam 3951 lira maaş alacakken , göreve yeni başlayan lisans mezunu hemşire 4100 lira maaş alacak

Geçmiş Yıllarda Sağlık Personeli Maaşı Nasıldı?

2004-2011 yıllarına kadar göreve yeni başlan öğretmen, polis,astsubay vb meslekler arasından en yüksek maaş hemşirelerindi.

Son 9-10 senedir sağlık çalışanları maaşları eridi. Sabit ek ödeme adı altında sağlıkçılar ortalama devlet memuru maaşının altında kaldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
Kimm 1 yıl önce
Döner sermaye bitti artık sadece kendi belirledikleri adamlara fazla veriyorlar performansa dayalı döner sermaye kaldırırsın herkes eşit ücret alsın
Handan 12 ay önce
Sonunda bu soruna değiniliyor, dahili klinik doktorları ( dahiliye nöroloji ftr vs) ve sağlık personelleri ciddi derece düşük ücret almaktadır , döner sermaye denen şey ortada yok. Özellikle batı illerinde uzman doktor un tüm kazancı 7 bin 8 bin artık istanbul gibi illerde geçim sıkıntısı çekiyoruz,
SAĞLIKÇI 8 ay önce
PEKİ BU DURUMA NASIL BİR ÇÖZÜM BULABİLİRİZ ARTIK YETER!!!!!!!!
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?