Sağlık Personelinin Emekli Aylığı ve İkramiyeleri - Hizmet Sürelerine Göre

Sağlık Bakanlığına bağlı tesislerde görev yapan sağlık personellerinin Hizmetler Sınıf ve hizmet sürelerine göre emekli aylık ve ikramiyeleri değişirken, bunların yanında eğitim durumu, kadroları ve unvanlarına göre de değişiklik göstermektedir.

Ekonomi 08.07.2020, 16:12 06.01.2021, 03:00 Güler Sağlam
Sağlık Personelinin Emekli Aylığı ve İkramiyeleri - Hizmet Sürelerine Göre

Bu hizmet sınıfında görev yapan personele yapılan ödemeler arasında makam ve temsil/görev tazminatı gibi ödemeler söz konusu olmadığından, bu hizmet sınıfındaki personelin emekli aylık ve ikramiyesi üzerindeki enbelirleyici unsur ek göstergedir.

30, 28 ve 25 yıllık hizmet süreleri bulunan Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetler personelinden bazılarının, 2020 yılı Temmuz ayından itibaren alabilecekleri emekli aylık ve ikramiyesi miktarlarına aşağıda yer verilmiştir.

TIKLAYIN

HİZMET SÜRELERİNE GÖRE SAĞLIK PERSONELİNİNEMEKLİ AYLIK VE İKRAMİYELERİ

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Adalet terazisi 7 ay önce
Şuan 1/4 ve eğitim olarak en üst düzey yüksek lisans aktif çalışanı olarak 4900 civarında alıyorum, emekli maaşı elbette çok çok az ama gece gündüz çalışıp+ 4900 civarı almak yerine, emekli olup 3500 civarı almak daha cazip geliyor. Ha :19 yıllık memur olarak daha emekli olmak için 2039 yılını görebilirsek, yani bir 19 yıl daha çalışıp toplamda 38 yıl, 3500 tl emekli olarak maaş alabilmeyi günümüz şartlarında yaşayabilir ve alabilirsek. Malesef insan sağlığı için ölümüne ve keyfle çalışarak 38 sene hizmet edip bir hatip yada ne olduğu belirsiz güya bekçi (Polis görevine haiz) kadar olamadığımız biz sağlık çalışanına ayıp!!!
-12
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?