PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Personelinin Ek Ödemesi Bu Ay Sona Erdi

Bilindiği gibi 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olan ve 4 ay süreyle birim ve/veya personel yönünden kapsamı ve oranı, bakan tarafından belirlenen tavan ek ödeme sağlık personeline yapıldı.

Ekonomi 31.08.2021, 09:56 31.08.2021, 10:36 Güler Sağlam
Sağlık Personelinin Ek Ödemesi Bu Ay Sona Erdi

Daha önceki verilen ek ödemelere nazaran kapsamı ve oranı daha düşük olan Nisan,Mayıs, Haziran ve Temmuz ayınları kapsayan performans ek ödemeleri 1 Ağustos itibariyle sona erdi. Bu nedenle artık personel kendi kurumunun/ hastanesinin dağıttığı ek ödeme ne ise onu alacak.

Pandemi henüz bitmemişken ve hızla vaka sayısı artarken ek ödemelerin sona ermesi yada azalamazı sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozmaktadır. Geçen ay 112 acilde çalışan 1.dereceki sağlık çalışanı 1600 lira ek ödeme alırken bu ay ek ödemenin sona ermesi nedeniyle 30-40 tl arasında bir ek ödeme alacak.

Geçen ay il sağlık müdürlüğünde, TSM'de  görevli bir hemşire 330 tl ek ödeme alırken bu ay sıfır tl ek ödeme alacak.

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yoğunbakımları dolu ve baktığı hastanın haddi hesabı olmayan bir uzman hekim hastane gelirinin iyi olmaması, hastanenin borcunun olması, mali durumunun kötü olması nedeniyle ek ödemesi tırpanlanacak. 

Bunlar dışında covidli hastayı ambulansında taşıyan şoför, covidli hastanın kaydını yapan sekreter, covidli hastanın odasını temizleyen hasta bakıcısı ise pandeminin başından beri zaten ek ödeme alamadı..

Tüm sağlık çalışanlarını kapsayan pandemi tazminatı adı altından pandemi boyunca ek ödemelerin hakkaniyetle ve tavdandan ödenmesi gerekmektedir.  

Fedakarlıkta ve özveride tarih yazan sağlık çalışanlarımız emeğinin karşılığını almalıdır. Hastası ile uğraşan sağlık personeli kredi kartı borcu, kira borcu gibi şeyleri düşünmemelidir...

PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
Yorumlar (16)
DR 5 ay önce
Van'da 43 hekimin istifa haberini unutmayalım lütfen. Sayfanızda görmek isteriz.
SAĞLIKÇI 5 ay önce
Maaşlar polis, öğretmen, bekçilere göre çok düşük, her gün zam her gün zam ola ola maaşlar eridi. 1. basamakta nöbet ücreti verilmiyor. İzinlerimizi kullanamıyoruz. Pandemi boyunca verilse bile bu sadece yaralarımıza geçici pansuman olur.
Dr 5 ay önce
Hayret… sağlık personelinin yanında nasıl olduda bir uzman hekimin ek ödeme almadığını haber yaptınız tebrikler..
Emekçi adam 5 ay önce
İlçeye geçici görevlendirildiö 920 lira ek ödeme aldım bunun 870 lirasını yakıta harcamışım sağlık bakanlığının köleleri olan bizler karın tokluğuna çalıştırılıyoruz resmen
............. 5 ay önce
elhamdülilllah durmak yok oy vermeye devvam:)))))))))))))
Nurse 5 ay önce
Gerçekten bu kadarı da pes çünkü başta 4ay verilecek denip sonrasında gene unutulduk. üniversite hastanelerinde covid biriminde çalışan kişiler gene 0 çekti.Bari verildi demeyin çünkü unutulduk.
Hüseyin 5 ay önce
Dr dışı sağlıkçıların performansları covid bitene kadar aralıksız verilmelidir....
endriçekici 5 ay önce
sülalenizi inşAllah veterinerler muayene etsin, doktora götürmeyin bundan sonra bence, okumamış doktor olamamışsınız kıskançlığını yaşıyorsunuz
Ne zaman verildi 5 ay önce
Ne zaman verildi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?