PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Personeline Sabit Ek Ödeme Yeniden Geliyor

Özel kulis haberine göre sağlık çalışanlarına sabit ek ödemenin yeniden yapılabilmesi için düzenleme yapılıyor.

Ekonomi 16.07.2022, 15:00 16.07.2022, 23:46 Cansu Polat
Sağlık Personeline Sabit Ek Ödeme Yeniden Geliyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma ile sağlık çalışanlarının maaş ve sabit ek ödemelerinin tek bordroda ödenmesine Temmuz Maaş dönemiyle başlanmıştı.

Yeni uygulama ile ortaya çıkan temel maaşın üzerine edinilen kulis bilgisine göre; ilaveten sabit olmak üzere bir döner sermaye ödemesinin de yapılacağı öğrenildi.

Her Hangi Bir Azalma Olmayacak

Yapılan çalışmaya göre; sağlık personeline yönelik olarak yapılacak sabit ek ödeme de azalma olmayacağı belirtildi.

Çalışılan Birim ve Yapılan Performans Esas Alınacak

Herhangi bir azalmanın olmamasından öte özellikle uzman doktorlar başta olmak üzere tüm çalışanlara çalışılan birim ve performansa göre ilave döner sermaye ödemesinin yapılacağı öğrenildi.

Her Zam Dönemi Artış Yapılacak

Sabit ek ödemelerde her branş için bir tabanın olacağı ve yapılacak zamlarla beraber artış göstereceği söyleniyor.

Yorumlar (51)
Yeliz 1 ay önce
Personeller hemsirelerden fazla aliyor.ondanda haberiniz varmi
Yok artık 3 gün önce
personelden kastınız sürekli işçiler ise bilginiz yanlış. doktordan sonra en güzel parayı hemşireler ve sağlık hizmeti sınıfındaki çalışanlar almakta.
PERSONEL 1 ay önce
HER RESMİ BAYRAMDA 500 TL BAYRAM İKRAMİYELERİ DE VAR
Personel 1 ay önce
Derdiniz tasanız personel. Ona bakarsan hemşireler de doktorlardan fazla kazanıyor
Teknisyen 1 ay önce
personel derken kimler bunlar aciklarmisiniz
Onuncu köyün imamı 1 ay önce
Onlar almalı tabiki, ilkokul mezunu siyasi bağlantılı personel efendilerimiz her şeyin en iyisine maaşın en dolgununa layık. Hastane bütçesine kuruş katkıları yok, ama sorsan en çok iş onlarda.
Karagümrüklü 1 ay önce
Dr dan sonra Sorumlulugu olan Hemsire,Ebe,Paramedik gibi meslekler saglıkbakanlığında kpss siz devlet iscilerinden az maas alıyorsa herzaman sorun olucaktır.Öncelikle Saglık memurları polis ve Astsubay gibi maas alabilmeli,insan bedeniyle ugrasan riskli bir meslek.
Dr.61 1 ay önce
Bizde yedik.Allahım,resmen gökten yağdırıyorlar.Ama görünürde birşey yok
dr 1 ay önce
doktor tabanı ilave 10-15 bin olacak , en düşük uzman hekim geliri 30 bini gecer ama yeterli değil tabi. açıklanmama sebebi ysp sendikalarinin aralikta yedigi naneyi yememeleri için. Olup bitince haberleri olur artık :)
T saglikci 4 hafta önce
Turkiye şerefsiz ibne pkk ile bitirmek için piclere darbe darbe üstüne darbe bindirir bu güzel ülke turkiyede ibne pkk yi zerre sevenin Allah belasını versin önce şu pic pkk li nerde varsa herkes vurmalı yok etmeli bu piver yüzünden iki günde 3 şehidimiz var mekanları cennet olsun şimdi maaş mücadelesi veren arjadaslar turkiyenon şartları brlli devlwt gönül ister ki her MEMUR saha fazla maaş versin önce şu pezeveng pkk lilar dan baglanotlarından resmen kurtulmalıyız bunları sevenler memurluk tan atılmalı hain şerefsiz pkk piçleri ibne apo imralı köpeği ordan çıkarılıp Hakkâri de lağım çıkarlarının olduğu yere taşınmalı kavat yavşak pezeveng birde imralı da yatıyor yavşak herif türkiyenin terörle mücadelesine katkı sunmsliyiz gerekirse bizde savaşırız bu pezeveng örgüt yok olmadan bize Türke uyku haramdır
Davul zurna çal bağır yine boş 1 ay önce
Ballı maaş mı ? Oğlum sen dr değilsin, Dr la denk de değilsin. Dr hakkını alacak, sen de kendi payına düşen hakkını alacaksın. Defol git kendi hakkın için şimdi grev yap elinden ayağından tutan mı var ? Dr a göre mi belirledin tüm hayatını lk hasedi.
Ar 1 ay önce
Mecbur kabul edeceksin, sokaklara çıkacak cesaretiniz yok, şimdi elinden tutan mı var hased, kendi hakkın için çıksana sokağa. Hem siz yaptırmış olsanız size özlük hakkı verirlerdi, neden vermediler ? Dr un zammı ile senin ne alakan var sen Dr ile denk değilsin, meslektaş da değilsin sen kendi işine, kendi hakkına bakacaksın. Devlet sizi gözden kolay çıkarır , yerine koyacak adam çok, ama hekim sayısı yeterli değil çıkaramıyor.
Sağlıkçı 1 ay önce
Ysp sendikası diyen doktora ben ne sağlık sen nede Türk Sağlık Sen üyesiyim ama bu sendikalara üye çok doktorda var şimdi şimdi istifa ediyorlar küçük bir sendikaya üyeyim
Murty 1 ay önce
ALalade biraile hekimi 4 bin nüfusu olsun sağlık ocağı gideriyle 50 bin alıyor. Sen uzmanim diye gez 30 bin Alaçam diye sevin
... 1 ay önce
İyi yapmışız. Yine yaparız. Sen zannediyor musun ki öyle ballı paraları size yar ederiz. Sağlık personellerinin almadığı paranın zerresini verdirmeyiz.ineriz sokaklara.ince sağlık çalışanı bundan sonra
Kodsağlık 1 ay önce
Yine algı yönetimi başladı miş mış mu. Vs vs
Teknik Hizmet Sınıfı 1 ay önce
3600 TH ve GİH verilmelidir.Ayrıca YH sınıfı memurlar en mağdur konumda ve bu sınıf için düzenleme kalıcı olarak yapılabilir. Görevi ne olursa olsun satatüsü memur olanlar arasinda eşitsizlik ve anayasaya aykırı hareket edilmektedir.Hiyerarşik olarak fark olmayıp, arada 12 kat 2400 nerede 200 nerede fark oluşmuştur.3600 konusu adaletsizdir.
Dr 1 ay önce
… lı şahıs. Sen ne iş yapıyorsun. Okuyup doktor olsaydın. Yemedi mi ders çalışmak. Ağzından pislik akıyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?