PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Personeline 3 Liralık Döner Sermaye Ödemesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Koca tarafından sağlık personellerine yönelik yapılacak düzenlemeyle döner sermaye almayan hastane kalmayacak denilmesine rağmen üç liralık döner sermaye ödemeleri yapılmaya devam ediliyor.

Ekonomi 22.04.2022, 17:49 22.04.2022, 23:52 Cansu Polat
Sağlık Personeline 3 Liralık Döner Sermaye Ödemesi

Mart 2022 dönemine ait döner sermaye performans ödemeleri bazı hastanelerde yatmaya başladı. Sağlık personellerinin hesaplarına yatan komik rakamlar karşısında kimi muhatap alacaklarını bilemez durumda sosyal medyadan banka hesabı ekran görüntülerini paylaşıyorlar.

Kocaeli’de görev yapan bir sağlık personeli hesabına yatan 3,18 TL'lik döner sermaye ödemesini sosyal medya hesabından paylaşarak "Allah bereket versin. Allah devletimize zeval vermesin. 3,18 TL performans yatmış diyerek" sağlık personeline ücret olarak reva görülen tutarın ekran görüntüsünü paylaştı.

"0" TL DÖNER SERMAYE ÖDEMESİ

Kimi sağlık personellerinin ise 0 TL performans ödemesi aldığı bilinirken Sağlık Bakanı tarafından yaklaşık iki yıldır döner sermaye yönetmeliğinin değişeceğine dair açıklama yapılmasına rağmen herhangi bir düzenlemeye gidilmediği gibi Mart 2022 döneminde ebe-sağlık memuru-hemşire ve benzeri kadrolarda sağlık personeli olarak SHS kadrosunda görev yapan personele sıfır TL ek ödeme hesaplanmaya devam ediyor.

GEÇTİĞİMİZ YILDA 0,81 TL YATMIŞTI

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında sağlık personelinin ne kadar performans ödemesi aldığına dair haber merkezimiz tarafından yaptığımız araştırmada; yine hemşire ebe ve diğer sağlık personeli kadrolarında görev yapan çalışanlara 0,81 TL gibi ek ödeme yapıldığını tespit etmiş olduk. Önceki yıllarda döner sermaye gelinlerine baktığımızda ise 150 - 200 TL'de olsa belirli bir tutar yatarken uzun zamandır sağlık personelinin döner sermaye olarak bilinen ek ödeme geliri adeta kuşa dönmüş durumda.

Öte taraftan yapılan bu komik ödemeler karşısında bazı sağlık çalışanlarının ise döner sermaye madem iyi bir sistem neden hastane idarecileri sabit ve okkalı performans alıyor? sorusunu yöneltiyorlar.

Yorumlar (18)
Kaiser 4 hafta önce
Ayıp!
.m.k 4 hafta önce
şimdi o kocaeli derincedeki bordrosunu paylasanin peşine düşerler mk
Sağlık çalışanları 4 hafta önce
Bu bodrolari bakanın Twitter hesabına gönderin kardeslerim
Hemşire 23 4 hafta önce
Alkışa devam. Torpisenden toplu istifa etmezsek . Öğretmenler sesiz sedasız takdir aldı. Meslek kanunu da çıktı. Sağlık personeli olarak bir gün sirtsirta verip dik durmadık. Yogunbakim da çalışan hemşire 0 döner alıyor. Poliklinik te 10 hastadan kan alanda 0 alıyor. Yogunbakim da dönüşüm lu çalışma olsun diyoruz oda yok. Rotasyon olsun oda yok. Ek 1 kuruş yok. Ne olucak yani canımızı mi alicaksiniz?
Realite 4 hafta önce
Ek ödeme de % 20 artış değil . Maaş katsayısında artış almalı idi sözleşmede sendika . Döner sermaye de sut ile artar idi , hekimlere yapılan aralıkta ki artış ve sabit merkeze alınması ile dönerden fark alınabilir idi . Poliklinik te çalışan hemşireler genelde arkası sağlamdır
Realite 4 hafta önce
Ek ödeme artışı zam değildir
% 20 ek ödeme artışı yapıldı
O mahsuplaşma ile eski dönerde kalmadı
Yakında bu mali düzenleme ile hekim dışı personele % 20 daha ek ödeme artışı sağlanacak ve ek döner tüm hekim dışı personele 0 lira olacak
Bunun artışını istiyor iseniz ;
Hastanede özellikli işleri artacak ( kök hücre nakli , tüp bebek , organ nakli vs vs )
SÜT fiyatlarına en az % 70-80 daha zam yapılmalı
Serkan 4 hafta önce
Vallaahi biz iyiyimiis bu 7 TL aldık doner
Halo dayı 3 hafta önce
Yarıldım gülmekten resmen kepazelik ya
Sağlık memuru 4 hafta önce
Allah belanı zı versin sağlıkçı yı dilenci durumuna soktunuz
Hemşire 4 hafta önce
???? biz 1 yıldır o (sıfır) alıyoruz. Ağlancak halimize gülüyoruz. ????????????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?