Sağlık Personeli Zamlı Sabit Ek Ödeme Tutarları | 2022 Ocak

2022 Ocak ayı zamlı sabit ek ödeme (375/666 Sabit Ek Ödeme) tutarları açıklandı. Hemşire, Sağlık Memuru, Ebe vb. Sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan sağlık personellerinin sabit ek ödeme oranları 1 ve 2, derece, 3 ve 4'üncü derece ile 5 ve 7'nci ve sonrasındaki dereceye göre değişmektedir. sağlıkçılar açıklanan ocak 2022 zam oranın ardından zamlı sabit ek ödeme tutarlarını merak ediyor. Zam oranı açıklandı ama sabit ek ödeme ne kadar arttı?

Ekonomi 04.01.2022, 09:29 22.01.2022, 01:52 Zeynep Elmalı
Sağlık Personeli Zamlı Sabit Ek Ödeme Tutarları | 2022 Ocak

Sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan Hemşire, Sağlık Memuru, Ebe, Röntgen, Laboratuvar Teknisyeni, Sağlık Teknisyeni, Diyetisyen, Fizyoterapist, Biyolog, Psikolog, Odyolog, Odyometrist, Tıbbi Sekreter, Sosyal Çalışmacı, Tıbbi Teknolog, Sağlık Fizikçisi, Çocuk Gelişimcisi, Bakteriyolog, Sağlık teknisyeni, Anestezi tek. , Diyaliz Teknikeri, Ameliyathane Teknikeri, Acil Tıp Teknikeri, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri sabit ek ödeme oranları 1 ve 2, derece, 3 ve 4'üncü derece ile 5 ve 7'nci ve sonrasındaki dereceye göre değişmektedir.

Ocak 2022 zammıyla beraber sağlık personellerine ödenen zamlı Sabit Ek Ödeme Tutarlarını aşağıda detaylarıyla verdiğimiz tablomuzdan inceleyebilirsiniz.

 # Bu ve benzeri maaş, ek ödeme haberleri ile Sağlık Bakanlığı Resmi yazılarından habersiz kalmamak, gündemi takip etmek için buraya tıklayarak Whatsapp Haber Bültenimize Ücretsiz abone olabilir, gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. Tıklayınız. 

Sabit Ek Ödeme Tutarları Kadro/Derece üzerinden hesaplanmaktadır.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Hemşire,Sağlık Memuru, Ebe, Röntgen, Laboratuvar Teknisyeni, Sağlık Teknisyeni, Diyetisyen,Fizyoterapist, Biyolog, Psikolog, Odyolog, Odyometrist,Tıbbi Sekreer, Sosyal Çalışmacı,Tıbbi Teknolog,Sağlık Fizikçisi,Çocuk Gelişimcisi,Bakteriliyog,Sağlık Tekn.Anestezi,Diyaliz Teknikeri,Ameliyathane Teknikeri,Acil Tıp Teknikeri,Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri 

 #  Sağlık Personellerinin Ocak 2022'de alacağı zamlı sabit ek ödeme tutarları saglikpersoneliHABER.NET tarafından hesaplandı. Ocak 2022 ile Temmuz 2022 dönemi için hesaplanan zamlı sabit ek ödeme tutarlarını tablomuzdan inceleyebilirsiniz.

2022 Yılı Ocak-Temmuz Arası Sağlık Personeli Sabit Ek Ödeme Tutarları   

KADRO / DERECE TUTAR
1-2 dereceden aylık alanlar  3.086,67 TL

3-4 dereceden aylık alanlar

saglikpersonelihaber.net 

 2.818,27 TL
5-7 dereceden aylık alanlar   2.549,86 TL
Diğer dereceden aylık alanlar  2.415,66 TL

2022 ve 2023 yıllarını kapsayan toplu sözleşmenin Sağlık ve Sosyal Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme'nin 45. maddesi hükmü gereğince tabip dışı personelin ek ödeme oranları 20 puan artırılmıştır.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (64)
Dt 3 hafta önce
Diş hekimiyle hemşire eşitlendi bravo
SM 2 hafta önce
BOŞ KONUŞMUŞSUN DİŞÇİ
ÜÇ NOKTA 3 hafta önce
değişelim o zamamn .. değişmeyenin yedi ceddini...
CovidAcil 3 hafta önce
Disciler de kendilerini bizim gibi doktor sayiyor ya buna cok guluyorum :)
Dr 3 hafta önce
Kendinizi Türkiye’de ilk 10bine girmiş biriyle nasıl karşılaştırıyorsunuz hepinizin seviyesi bir diş hekiminden daha düşük olduğu İçin o mesleklerdesiniz
Nedir Bu Hemşire düşmanlığınız 3 hafta önce
Burdaki rakamlar dığru değil bi kere. 1/4 derece hemşireyim zamlı sabitim 1900 tl idi. 855 lira zam verecekler güya en yüksekten. Toplamda 2750 tl ediyor ancak.30 yıldır Devlette ter döküyorum. Çok mu gördünüz 800 tl artışı. Diş hekimleri 2012 de puan performanstan 6-7 bin tl döner alıyordu. Bak 10 yıl önce diyorum. Hangi Hemşire kalkıp da vayy diş hekimi bu kadar döner alıyor diye ortalığı tıkrı. Sakın almıyorduk demeyin çünkü ADSM de çalıştım gayet de gözlerimle şahidim. Diş hekimleri birbiriyle puan için hasta için kavga ediyorlardı. Doktorlarda tuturmuş sizin yüzünden zam geri çekikdi diye. Kim dinlemişki bizi bugüne kadar birde haşmetli doktorların zammını geri çektirelim pehh! Zam geri çekildi çünkü yzmanla doçentin maaşı eşitlendi dengesiz, ünv.dıktorlar kapsam dışıydı eksik ucube taslağı meclise alaleacele getirmişlerdi hatalıydı. Bırakın artık bi Hemşirelerin yakasını. Neden Hemşireyi ameleniz gibi görüyorsunuz anlamıyoruz. Bizim mesleğimiz farklı sizin ki farklı. Order ettiğiniz tedaviyi uyguluyor olmamız size bizi ezme hakkı vermiyor. Gönül isterki Doktorlarda hak ettiklerini emeklerini alsın. Ama hep bana rabbena diyorsunuz. Olmaz bu. Artık paylaşmayı öğrenin. Çok zor ama öğrenin bi zahmet.
Muzaffer yıldırım 3 hafta önce
Hemşirelerin çoğu çoğu yerdeki dişçiden çok ağır şartlarda çalışıyor.bence dişçiden fazladan alması normal
hakan 3 hafta önce
en yüksek hemşire sabiti 3000 lira oldu diş hekimlerinki 4100 civarı yalan bari söylemeyin
Osman 3 hafta önce
Hemsirede bir diş hekimi kadar is yapior ;) bence ayni almalilar hatta hemsire fazla almali ..
Tst 3 hafta önce
Sizde lisans mezunusunuz hemsirede farkiniz nedir ki kendinizi bi ust kademeye cikartiyorsunuz anlam veremedim
Hemşire 3 hafta önce
Elini hemşire üzeriden çek hemşire 4 sene okuyor ve ayrı bir meslektir. Diş ayrı hemşirelik ayrı Bir meslektir. Git piyasadaki dişle alakası Olmayan teknisyenlerin aldıgı miktara bak.
Kırmızı Değirmen 3 hafta önce
Hadi ya çok çalışıyorsunuz ya
Serkan 3 hafta önce
Hemşire değil polislerle esitlendi
Birbiriki 3 hafta önce
İşini bırakmakta özgürsün
Dr 3 hafta önce
Devlette çalışan diş hekimleri sayesinde gariban vatandaş tedavi oluyor. Özelde herşey pahalı. Hak ettiği ücret verilmeli.
hh 3 hafta önce
o zaman sende git özelde çalış. belkide özelde çalışamayacak kadar iyi degilsinizdir
Sağlıkçı 3 hafta önce
Evet sabitlerimize bu kadar zam geldi doğru ama sağlık çalışanlarının bir çoğu artık döner sermaye alamayacak tavana esitlenip veriliyordu döner sermaye
YAZSANA 3 hafta önce
HEKİM DÜŞMANI YAZSANA DİŞ HEKİMİ VE PRATİSYEN HEKİMİN SABİTİ HEMŞİRE SABİTİNİN ALTINDA KALDI DİYE. YAZ HADİ YÜREĞİN VARSA
hakan 3 hafta önce
yalan konuşmayın diş hekiminin sabiti 4100 lira,pratisyen hekimin sabiti 4200 civarı,hemşireninki 3000 civarı oldu.(en yüksek derece) hemşireye gelen 350-400 civarı zamlamı hemşirenin gerisine düştünüz,algı yapmayın
Nöbet Ücreti 3 hafta önce
2022 nöbet ücretlerini de paylaşır mısınız? Her donem yapardınız
pharmac’st 3 hafta önce
Eczacı diye bi meslek var. İş para almaya gelince hekim dışı oluyor. Ama iş tayin kısıtlamaya geline stratejik personel oluyor. Web sitelerindeki hesap projeksiyonlarında ise adı geçmiyor çünkü sağlık hizmetleri sınıfı… Tuhaf durum vesselam.
Divan 3 hafta önce
V.H.K.İ, Memur, Veznedar , Ayniyat saymanı ve diğerleri bunlar Sendikanın Sağlık ve Sosyal koluna dahil değil mi? Bunlara neden sabitte %20 fazlası hesaplanmamış. zaten sendika bunların üzerinden üyelikleri götürdü. Yoksa ADMİN in bilgi eksikliği mi var ?
Divan 3 hafta önce
Gerekli düzeltmenin yapılması iyi. Demek ki eleştirimiz işe yaramış, teşekkürler.
R.S 3 hafta önce
Evet haklısınız . Yanlış hesaplamışlar
uzman doktor 3 hafta önce
doktorun sabitine zammı geri çektin, ayrı tuttun, bide haberin başına gülen doktor resmi koymuşsun . Ağlanacak haline gülüyo herhalde :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?