PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Personeli Taban Ek Ödeme Tutarları (Birinci Basamak ve 112)

Sağlık Bakanlığı Birinci Basamak Sağlık Tesisleri ile 112 Birimlerinde görev yapan sağlık personeli taban ek ödeme tutarlarına ait tablo haber detayınızda.

Ekonomi 09.11.2022, 17:26 11.11.2022, 12:43 Cansu Polat
Sağlık Personeli Taban Ek Ödeme Tutarları (Birinci Basamak ve 112)

9 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinde değişikliği öngören Yönetmelik sonrası Birinci Basamak ve 112 Birimlerinde görev yapan personelin taban ek ödeme tutarları belli oldu.

Ağustos ayında çıkarılan Yönetmelikle kapsam dışında bırakılan birinci basamakta görev yapan sağlık personelleri ve eczacı kadrosundaki personel taban ek ödemesi kapsamına alındı.

Daha önce servis sorumlusu olarak sadece hemşire unvanına taban ek ödeme alması için ek puan verilirken bugün yayımlanan yönetmelik değişikliğiyle tüm yataklı servis sorumluları ek puandan faydalanabilecek.

Öte yandan ek ödeme hesaplaması yapan mutemetlere halihazırda verilen %20 ek puan devam ederken mutemetlikteki personel sayısı artırıldı.

Mutemet Muhammed Doğan’ın yayımladığı Birinci Basamak Sağlık Tesisleri ve İl Sağlık Müdürlükleri personelinin taban ekleme tutarları tablo halinde yayımlandı.

Uzman Doktor Taban Ek Ödeme 2022

Yayınlanan tabloya göre birinci basamakta görev yapan uzman doktorun %15’lik vergi diliminde 12.014 TL net taban ek ödeme alırken pratisyen hekim ise %15’lik vergi diliminde 6033 lira taban ek ödeme alabilecek.

Şube Müdürü Taban Ek Ödeme 2022

Entegre hastanelerde müdürlük görevi yapan ya da il sağlık müdürlüklerinde Şube Müdürü olarak görev yapan personel ise %15’lik vergi diliminde taban ek ödeme olarak 2135 lira ödeme alabilecek.

112 Personeli Taban Ek Ödeme 2022

112 birimlerinde görev yapan sağlık personeli ise %15’lik vergi diliminde 1196 lira alırken %35’lik vergi diliminde 912 lira net taban ek ödeme alabilecek.

Diğer unvanlardaki personelin aldığı taban ek ödeme tutarları şu şekilde olacak:


Sağlık Personeli Teşvik Ek Ödeme Tutarları (112 ve Birinci Basamak)


Sağlık Personeli Taban Ek Ödeme 2022

Yorumlar (32)
Hemsire 3 hafta önce
tüm tedaviyi hemşire uygulasın asıl ücreti doktorlar alsın saçmalık
Nika 2 hafta önce
Doktor olsaydın o zaman.. seni tutan mı vardı.zenginin parası züğürtün çenesi..olun kardeşim olun buyrun olabiliyosanız doktor olun size hemşireliği biz mi dayattık
en hemşire 3 hafta önce
hemşireler hadi hep beraber tıp okuyalım
Beyin 3 hafta önce
Beyin bedava zaten
mehmet53 3 hafta önce
he teşhisi de sen koyuyon ya...
Sueper 3 hafta önce
Tamamdır provakatör öyle olsun
Temizlikci 3 hafta önce
En çok temizlikciler calisiyor en yuksek maasi onlar almali
sağlıkcı 3 hafta önce
temizlikci doğru söylüyosun üniversiteyi de ramizlikçi okuyo kpss yede temizlikçi girip atanıyo tabiki kurumda da temizlikçi çok çalışıyo ulan torpille beleş giriyosunuz yetmiyo bide herkesten fazla maaş istiyosunuz neyin kafası bu(kafanın içide boşta) ozmn bizde doktor dan fazla maaş alalım.
Seda.. 3 hafta önce
Doktorlar 24 saat yogunbakimlarda hasta kahrı cekiyorlarya..bence onlar alsın..az gelmis..bence bize verilenleride alsınlar .taşrada çalışanlar bu parayı hak etmiyor .hemsire
torrex 3 hafta önce
Mühendisin çalışacağı en son kurum Sağlık Bakanlığı
asım 3 hafta önce
aynen katılıyorum sana değerimiz anlaşılmıyor sağlık kurumunda ne varsa doktorlara
Ceylan aydın 3 hafta önce
Aile hekimliği çalışanları da dahil mi
saglıkçılar 3 hafta önce
Şimdi kimse hastanelerde calismak istemez ne gerek var bu kadar eziyet çekmeye gider 1. Basamak yerlere masa başı yerlere ne de olsa buralara da teşvik geldi enayimi hastanerde çalışan
asım 3 hafta önce
Allahtan korkun en yukardaki 12 binlira alırken enalt tabaka 266 lira sizce bu adaletmi tamam fazla alsınlar ama bu kadar fark olmaz bu arada bizde alt tabakadan olmasakta bu bir adaletsizliktir....
saglıkçılar 3 hafta önce
merhaba arkadaşlar x hastanesinde normal birim lab tek, rönt tek, emg,odyometri ,eeg,eczane hasta hakları ortez protez kısaca klinik hizmetleri çalışanlarıyız aynı hastanede servislerde çalışan hemşire arkadaşlardan daha az teşvik alıyoruz masa başında çalışan sosyolog,sosyal çalışmacı ,kalite birimi,enfeksiyon birimi vb yerlerde çalışan arkadaşlardan da daha az alıyoruz.mutemetliğe sorduğumuzda hiç bir cevap vermiyor ekobsda bodrolarımıoza baktığımızda servisde çalışan hemşire bodrosunda hakuk 0.70 ve yataklı servisler birimi diye geçerken bizlerin hakuku 0.50 olarak ve standart hesaplama diğer olarak görünüyor .bizler 500 tl alırken diğer arkadaşlar 800 tl alıyor bu fark neden dir neden hakuk larımız farklı ve neden bizler diğer standart hesaplama olarak görülüyoruz. diğer denilen gih sınıfı değil mi memurlar değilmidir

bu tesşvik ödemeleri eski adıyla hastanece dağıtılın döner sermaye değil midir şimdi sadece adı değişti teşvik oldu değil mi eskiden böyle bir ayrm böyle bir fark yoktu serviste çalışan bir hemşire ne alıyorsa biz lab tröntgen tek ezcane vbvb yerlerde aynı alıyorduk şimdi ne değişti de bizler düşük ödeme alıyoruz.ve nasıl oluyorda masa başında çalışanlar dahi bizlerden fazla ödeme alıyorlarr.bbu konuda bilgisi olan bizler gibi aynı durumda olan var mıdır
HEMŞİRE 3 hafta önce
HAYATIMDA BU KADAR KAYIRMACANIN OLDUGU BİR ÜCRETLENDİRME GÖRMEDİM.HEMŞİRENİN SIRTINDAN PARA KAZANDIRILIYOR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın