PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü Maaş Promosyon Mağduriyetine Somut Adım Attı!

Sağlık çalışanlarının büyük mağduriyet yaşadığı, bankaların kazandığı ancak çalışanların kaybettiği promosyon anlaşmaları ile ilgili Karaman İl Sağlık Müdüründen alkışlanacak uygulama geldi.

Ekonomi 05.08.2022, 20:16 05.08.2022, 23:54 Cansu Polat
Sağlık Müdürü Maaş Promosyon Mağduriyetine Somut Adım Attı!

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 2019 yılında yapılan maaş promosyon anlaşması ile ilgili değişen ekonomik şartlar gerekçe gösterilerek değerlendirme toplantısı yapıldı.

Yapılan Sözleşme Çekilmeyecek Hale Geldi

Aralık 2024’te bitecek sözleşmenin imzalanmasının ardından ekonomik olarak beklenmedik olağanüstü durumların yaşanması nedeniyle Karaman Sağlık Müdürlüğü,değişen koşulların objektif ve önceden belirlenmeyecek nitelikte bulunması sonrası yapılan sözleşmenin çekilmeyecek hale geldiği açıklandı.

Sağlık Müdürü Hizmet Başkanlarını Topladı!

Sözleşmenin revize edilmesinin gerektiği belirtilen Sağlık Müdürlüğü açıklamasında; enflasyon verilerinin göz önünde bulundurularak personelin ağır ekonomik şartlar altında kalması nedeniyle yapılan protokolün ilgili banka tarafından güncellenmesinin görüşülmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü’nde bulunan Hizmet Başkanları ile beraber Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun bir toplantı düzenledi.

Sözleşmenin Revize Edilmesi İçin Bankaya Resmi Yazı Yazdı!

İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun’un başkanlığında Hizmet Başkanlarıyla yapılan toplantı sonucunda günümüz ekonomik şartlarını göz önünde bulundurularak maaş promosyon ihalesinin imzalandığı banka şubesi ile sözleşmenin yeniden değerlendirilmesi için resmi yazı gönderilmesine karar verildiği öğrenildi.

Banka Olumsuz Cevap Verirse Yeni Toplantı Yapılacak

Yeni ekonomik koşullara göre eski sözleşmenin uyarlanmasının talep edileceğine karar verilen toplantıda, ilgili bankanın talebi olumsuz karşılaması halinde izlenecek yolda belli oldu. Bankanın olumsuz cevap vermesi durumunda 9 Ağustos 2022 tarihinde yeniden toplantı yapılmasına ve bu toplantıya İlde en çok üyeye sahip 2 işçi sendika temsilcisi ve 3 Memur Sendikası yetkililerinin davet edilerek atılacak adımlara beraber karar veriliceği dile getirildi.

Yapılan toplantının ardından ilgili banka şubesi ile Karaman İl Sağlık Müdürlüğü arasındaki yazışma sürecinin başlatıldığı kaydedildi.


*Promosyon İhalesinin revize edilmesi için toplantı yapıldı

Sendika Başkanları Göstermelik Yazı Yayınlamak Yerine Taşın Altına Elini Koysun!

Çalışanını düşünen İl Sağlık Müdürünün Ankara başta olmak üzere diğer bütün illere örnek olmasını saglikpersoneliHABER.NET Net olarak temenni ediyor, çalışanın hakkını, hukukunu korumakla yükümlü sendika başkanlarının da göstermelik yazışmalar yapmak yerine promosyon anlaşmaları ile ilgili yaşanan sıkıntı sonrası taşın altına elini koymalarını bekliyoruz. Eski enflasyon oranı ve maaş tutarılarına göre yapılan promosyonlar günümüz şartlarında komik düzeyde kalmıştır.

Sağlık Çalışanları Sizden Lütuf Beklemiyor

Çalışanlar başta sendika başkanları olmak üzere sözleşmeli olarak idarecilik, yöneticilik görevi yapanlardan bu konuda lütuf beklemiyor aksine bulundukları görevlerin gereğini yerine getirmelerini istiyorlar. Yapılan promosyon ihaleleri gelişen ekonomik koşullara ve yeni enflasyona göre ayarlanmaması nedeniyle çalışanlar mağdur edilmektedir. Bu konuda sözleşmenin iptalini yada revize edilmesini A4 kağıtlarıyla çözeceğini düşünen tüm makamlar görevlerini yapmıyor anlamına gelmektedir.

Hangi Yönetici Bankanın Hangisi Çalışanın Yanında, Herkes Bilsin

Yapılan promosyon sözleşmeleri iptal edilmeli yada değişen şartlara uyum sağlayacak şekilde revize edilmelidir. Bankaların revizyon taleplerine olumsuz yanıt vermesi durumunda sözleşmeler idareler tarafından tek taraflı olarak fesih edilmeli ve yeni ihaleleri çıkılmalıdır. Sözleşmeyi feshetmeye yanaşmayan idareciler, çalışanın temsilcisi konumundaki yetkili – yetkisiz tüm sendikalar tarafından sağlık personeline ifşa edilmeli, hangi yöneticinin bankanın yanında durduğu, hangi yöneticinin de çalışanın yanında durduğu açıkça bilinmelidir.

Yorumlar (11)
İgneci 2 hafta önce
Hani nerde sendika başkanları neden ses çıkmıyor a sendikası b sendikası fark etmiyor çıksın biride bildiri yerine bankalarla diyologa geçsin
Canan 2 hafta önce
sendika başkanları altlarında klimalı sendika arabalarıyla ferah ferah gezmekten hastane acil servisinde soğuk hava sistemi çalışmayan odalarda görevli sağlıkçıların sorunlarını umursamazlar tabiki.
dakt 2 hafta önce
sağlık müdürleri hepsi somut adım atmalı ne kadar personel düşünüyorlar görelim
Sağlikçiiiii 2 hafta önce
Nerede yorumcular
Akif 2 hafta önce
Konya il sağlık müd.nerdesiniz ?Uyumayın artık.
tuğra 2 hafta önce
Emeklilere 3 yıllığına 7,500 tl veren bankalar çalışanlara 2019 yılında 5 yıllığına 5,760 tl verdi. Sendikalarda hiç iş yok sadece başkanım aşağı başkanım yukarı görelim sizleri
Memur 2 hafta önce
İstanbul sağlık müdürü ne yapıyor..ellerini ovuşturuyor gider ayak 2023 de bir parti daha vururum 5000 e satarım 15.000 çalışanı diyordur eminim.
ZAMANI GELDİ 2 hafta önce
EYYY SENDİKA KILIKLI ADAMLAR 3600 İÇİN NEDEN DAVA AÇMADINIZ 2008 sonrası 3600 ek gösterge alamaz bir de alamadığı gibi aynı anda işe başlayan diş hekimi ve doktor 3600 ek gösterfge alıyor 2088 sonrası işe başlayanlar ama sağlık ve diğer personel alamıyor bunun için dava açtınız mı ulan sizin yatacak yeriniz yok yalancı uyduruk adamlar
Tedinim miyav 2 hafta önce
Bursadan gokhan yunkul bey yeniden harekete geçmeli tıpkı il saglik müdürlüğünde yapılan promosyonu revize edilmesinde olduğu gibi bugün yarın gokhan yunkul beyden de saglik sen olarak gerekli adımları atacağına hazırlık yaptığından eminiz beklemedeyiz hayırlısı olsun banka promosyonu çok duduk 6250 tl 5 yıllığına 3 yıllık yapılmadı gerek en az 40 bin tl rekor bekliyoruz sebebi döner sermayede bazen 40 bin artı maaş 50 bini gecem miktarda doktorlara mass yatması bekleniyor acillerde çok düşük degilmi herşey para pul değil pul para herşey değil haydi hayırlısı bakalım
AKP UYAUMA BU SİSTEMİ DEĞİŞTİR 2 hafta önce
KENDİSİ DE ALACAK ONDAN YOKSA UĞRAŞMAZ BUNLAR SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİ VE PARAYA DOYMAYAN TİPLER TABİ yandaş sözleşmelileri unutmayın uzmanı müdür yardımcısı başkan vb bunlar kan emmeye devam ediyor ama AKP Yİ BİTİRİYORLAR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?