PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürü 50 Bin TL, Başhekim 45 Bin TL Maaş Aldı

Türkiye’de son yıllarda yaşanan ücret adaletsizliği tartışma konusu olmaya devam ederken Sağlık Müdürü ile Başhekim’in aldığı maaş özellikle sağlıkta yaşanan uçurumu gözler önüne serdi.

Ekonomi 13.07.2022, 11:55 13.07.2022, 13:12 Cansu Polat
Sağlık Müdürü 50 Bin TL, Başhekim 45 Bin TL Maaş Aldı

Zonguldak‘ta faaliyet gösteren pusula gazetesinde yer alan habere göre; Zonguldak il sağlık müdürünün temmuz ayında maaş ve ek ödeme toplamının 51.000 TL olduğu, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekiminin ise temmuz ayında 45.000 TL ücret aldığı belirtildi.

Sağlık yöneticilerinin Vali, Milletvekili, Bakan, Anayasa Mahkemesi Hakimleri hatta Emekli Cumhurbaşkanlarından daha yüksek ücret aldığına dikkat çekilen haberde, sağlık müdürünün maaşının net 50.965 TL olduğu yazıldı.

Atatürk Devlet Hastanesi Başhekiminin ise 45.140 TL aldığı, Hastane Müdürüne 18.053 TL, Sağlık Müdürlüğü’nde Başkanın 36.420 TL ve Başkan Yardımcısının ise 25.157 TL ücret aldığı aktarıldı.

Yorumlar (16)
Saltuk 3 ay önce
Tıksırıncaya kadar alın yiyin patlayın devir sizin.
hamit 3 ay önce
gaymak gibi para, bu parayı alıp evde gazını çıkarmak,hamdolsun elhamdülillah demek, ne sarar ama:)))))))))
Sağlıkçılar 3 ay önce
Sağlıkta iç barışı sağlamak için İki şeyi acilen halletmeniz lazım, birincisi SABİMi kaldırmak, ikincisi 663 sözleşmeli sistemi kaldırmanız lazım, şiddetin başlangıç ve tetikleyici sabim, çalışanlar arasındaki maaş farkını doğuran ve yüksek maaş nedeniyle liyakatsiz sadece torpile dayalı sözleşmeli yöneticilik talebini patlatan 663 sözleşmeli yöneticilik sistemi çalışma barışı ve iyi yönetim anlayışı kalkmıştır, liyakatli ve iyi yönetici yolu açılmalıdır.
Muğlalı 3 ay önce
Kardeşim niye kaldırsınlar, beleşe gelen para, akşama kadar ne yapıyorlar hiçbir şey, yanlarına arkadaşlarını almışlar, çok güzel ballı maaşları alıyorlar, değişen hiçbir şey yok, aynı ballı kişiler bakanlık tarafından atanan kişiler 2012 den beri yiyorlar, mal varlıklarına bir bakın hele aldılar yürüdüler, oturduğun yerden açık öğretim üniversitesi bitir yeter de artar bile, sen ben onların umrumda değil
Ebe 3 ay önce
İşi yapan ebe. HemşireDr. Tıbbi sekretler kaymagı yiyen yöneticiler.
Çok bu para 3 ay önce
İdarecilere kendi kadrosunun üzerinde maaş verilmemeli. İdareciye de gerek yok zaten.
İlçe sağlık müdürü 3 ay önce
100 bin nüfusu olan perifer ilçe sağlık müdürü 30 bin tl maaş alması, hiç bir riski olmayan 1 tl nin bile altına imza atması gerekmeyen bir iş için bu maaş hak mı?
sağlıkçı 3 ay önce
kendi adamlarını ihya ediyorlar du dünyanın birde ahireti var
Müdür götürrrrr 3 ay önce
Müdür götür
Tug hoş 3 ay önce
Ankara Gülhane hastanesi yönetimi hiç bir iş yaptığı yok sadece egolarını ve personel ile uğraşmak başka bildikleri bir iş yok pislikten geçilmiyor etme bulma dünyası
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?