PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğü Promosyon Konusunda Adım Atmıyor

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü’nün promosyon anlaşmasını tek taraflı fesih etmesinin ardından sağlık çalışanlarının promosyonların güncellenmesi ile ilgili beklentileri artarken Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’nün taleplere cevap vermediği ileri sürüldü

Ekonomi 02.09.2022, 22:35 Cansu Polat
Sağlık Müdürlüğü Promosyon Konusunda Adım Atmıyor

Anadolu Sağlık Sen Zonguldak İl Başkanı Barış Fidan, Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’nün promosyonların revize edilmesi ile ilgili bir adım atmadığını ileri sürerek Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü’nün promosyon sözleşmesini tek taraflı feshettiğini hatırlattı.

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’nün bir kamu bankası ile 5 yıllık maaş promosyonu anlaşması yaptığını, 6500 TL olan promosyon sözleşmesinin 2 yıl sonradan dahil edilen Sağlık Müdürlüğü personeli ile 112 çalışanlarına 4000 TL promosyon tutarına mecbur bırakıldıklarını belirtti.

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü’nü göreve davet eden Anadolu Sağlık Sen Şube Başkanı Sağlık çalışanlarının mağdur edilmemesini istedi.

Öte yandan Fidan. 17.12.2019 tarihinde Zonguldak İl Sağlık Müdürürlüğü ile TC. Ziraat Bankası arasında imzalanan ve 31.12.2024 tarihine kadar devam edecek olan maaş promosyonu protokolünün günümüz şartlarına göre revize edilmesi yönündeki başvurularımız cevapsız kalmıştır. Ülke gündemini meşgul eden ve Sağlık emekçilerinin merakla beklediği gelişmelere ilişkin kamuoyunun hiç bir bilgilendirme ve açıklama yapılmamıştır. Bu haliyle personelin maruz kaldığı devasal maddi kaybın temini için Sayın İl Sağlık Müdürünü protokolün 17. Maddesini hayata geçirmeye ve ivedilikle en fazla 3 yıl süreli yeni bir maaş promosyonu ihalesine çıkmaya davet ediyoruz ".

Yorumlar (12)
Adım atmayan il sağlık 3 hafta önce
Müdürleri istifa etsin
Zonguldaklı sağlıkçı 3 hafta önce
Zonguldak il sağlık müdürü nezaman kendi ilindeki sağlık personeli için erken adim atmışki . 80 il hele bi halletsin meseleyi 81. İl biz oluruz . Zonguldak il sağlık müdürlüğü zaten koltuk dolu - ama yeni il başkaniyla çoğu değişecek!
zonguldak 3 hafta önce
Vur be Barış abi, senden başka kimse ses çıkarmaz bunlara
Emergency 3 hafta önce
Anadolu sağlık sen ismini duymaya başladık
Alternatif olabilir, araştırıyorum, öyle siyasi bağlantısı falan yoksa üye olunabilir
MEMED ALİ BEYAZ 3 hafta önce
Helal sana Barış bey uykularını kaciriyorsun , sağlık sen olarak ben koca baş Memoli her zaman yanındayım . Biz yalayacaz sen işleri halledecen selam ve dua ile cuma namazı sonrası beleş yemeye gel dostum . Yeni arabayı aramızda ucuza satacaz istersen sana verelim
Sami 3 hafta önce
Burası Konya ya yakın mı!!!!
KONYA 3 hafta önce
KONYA ne yapıyor ?
Memur 3 hafta önce
İstanbul da yaprak kıpırdamıyor..en çok personel istanbulda ama her zaman en az promosyonu istanbul alıyor..skandal..memişoğlu ve yancıları kendi keselerini dolduruyor.hepsi lüks araba yazlıklar evler rezidanslar sahibi oldular.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?