PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlüğü Bankadan Ek Promosyon İstedi

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü maaş promosyon anlaşmasının yapıldığı Ziraat Bankası şubesine yazı yazarak çalışanlar için ek promosyon talep etti.

Ekonomi 10.08.2022, 11:20 10.08.2022, 13:40 Cansu Polat
Sağlık Müdürlüğü Bankadan Ek Promosyon İstedi

Ziraat Bankası Şubesine Sağlık Müdürlüğü tarafından İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz‘ün imzasıyla gönderilen resmi yazıyla mevcut ödenen promosyon ücretine ek olarak ayrıca ek promosyon ödenmesi talep edildi.

Maaş ücretlerine gelen zamlara atıfta bulunulan resmi yazıda; 2020 yılı Ocak ayında İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık saatlerinde görevli çalışanlar için bankaya gönderilen aylık toplam ücretin 16.438.513,00 TL olduğu 2022 yılında ise bu ücretin yaklaşık 2 katı 30.484.341,00 TL’ye ulaştığı hatırlatıldı.

Maaşlarına gelen zamlar sonrasında ve personel sayısındaki artış nedeniyle bankaya gönderilen ücretin yükselen bir grafikte olduğu Ziraat Bankasının dikkatine sunuldu.

İhale sözleşme protokolünün imza edildiği tarihten bugüne kadar geçen sürede ekonomide oluşan fiyat dalgalanmalarının göz önüne alınmasını isteyen Sağlık Müdürlüğü, yapılan anlaşma ücretinin güncelliğini yitirdiğini belirtti.

Maaş promosyonlarının güncellenmesi ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğüne hem sendikalardan hem de kamu görevlilerinden bireysel müracaatlar yapıldığı belirtilen yazıda, tutarın güncellenmesi gerektiği, güncellenmemesi halinde mevcut protokolün iptal edilmesi için talepler geldiği vurgulandı.

Sağlık Müdürlüğü’nün bankaya yazdığı yazıda maaş ödeme protokolünün sunulan gerekçeler baz alınarak protokol süresi ile uyumlu olarak kişi başı ek promosyon ücreti olarak güncel bir bedel belirlenerek ödeme yapılması, ödeme yapılmaması durumunda anılan protokolün güncelliğini yitirmiş olması ve kamu görevlilerinin oluşan ekonomik dalgalanmalar karşısında gerçekleşen ekonomik sıkıntıların bir nebze de olsa çözümü adına ve kamu menfaati ilkesi göz önüne alınarak protokolün ödeme ücretinin güncellenmesi bankaya iletildi.

Yorumlar (15)
4545 2 ay önce
Aydın sağlık müdürü Kral adammış

Bursa il sağlık müdürü örnek alsın
Ahmet AYYILDIZ 2 ay önce
Müdürümüz Osman bey naif, saygılı, her zaman personelinin yanında olan mükemmel bir insandır. İnşAllah sizin idareciler de bu konuda sizi mağdur etmez.
1616 2 ay önce
Helal olsun..
... 2 ay önce
Maraş il sağlık uyusun bakalım
şoför 2 ay önce
idareci demek bunu gosterir.her zaman çalısan emekcilerin yanında durup hakkını arayan boyle idareci ile çalışmaktan son derece gururluyum.karar değişmese bile bu adımı atmanız bile gurur verıcı helal olsun size kendi adım ve tüm sağlık çalısanların adına size minnettarız .........
... 2 ay önce
Maraş il sağlık uyusun bakalım
Konya 2 ay önce
Sayın Yüksek Prof. DR. Mehmet Koç hoca efendi hazretleri Şuan makamına şeref verdiğiniz Konya il sağlık müdürlüğü olarak promosyon konusunda ne buyurursunuz?
konya uyuyor hişşşttt :( 2 ay önce
xxx
DERİN UYKU 2 ay önce
KASTAMONU NERDE
DERİN UYKU 2 ay önce
KASTAMONU NERDE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?