PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Müdürlerinden Hekimlerin 85 Bin TL Ücreti Var İstifası!

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği düzenlemesinin ardından sözleşmeli olarak görev yapan bir çok Sağlık Müdürünün hekim maaşlarının 85.000 TL’ye yükseldiğini ileri sürerek istifa etmek istedi ortaya çıktı.

Ekonomi 10.09.2022, 20:55 11.09.2022, 22:41 Cansu Polat
Sağlık Müdürlerinden Hekimlerin 85 Bin TL Ücreti Var İstifası!

Ek Ödeme Yönetmeliği değişikliği sonrasında özellikle Profesör ve Doçent unvanında ki hekim maaşlarının 85.000 TL’ye çıkması sözleşmeli yöneticilerle tepki seslerinin yükselmesine neden oldu. 


Basın: Doktor Maaşları 85 Bin TL’ye Çıktı! TIKLAYINIZ.


Uzman doktor maaşlarının toplamda 55.000 TL, Prof ve Doçent maaşlarının ise toplamda 85.000 TL’ye kadar yükselmesi sonrasında bir çok İl Sağlık Müdürünün istifa edeceği öne sürüldü.

Şu anda ücretleri 50.000 TL ile 55.000 TL bandında olan sözleşmeli İl Sağlık Müdürleri ve diğer sözleşmeli idarecilerden prof ve doçent ünvanına haiz olanların görevlerini bırakmak istedikleri belirtildi.

Bazı illerde İl Sağlık Müdürlerinin istifa dilekçesini sunduğu iddia edilirken Sağlık Bakanlığının sözleşmeli idarecilerin ücretlerinde yeni bir düzenleme yapmasını bekliyorlar.

Sağlık bakanlığı sözleşmeli yöneticilerin ücretlerinde herhangi bir düzenlemeye gitmemesi halinde bu yıl içinde bir çok ilde istifaların yaşanacağına iddia edildi.

Konuyla ilgili daha önce yaptığımız haberde sözleşmeli yöneticilerin ek ödemelerine zam yapılacağını aktarmıştık. Tıklayınız.

Yorumlar (70)
Gonyali 2 hafta önce
Etsinler Arkadaş Zaten Yönetemiyorlar...
saadet 2 hafta önce
e iyi bişey hekim hekimlik yapmak istiyor. demekki mesele koltuk değilmiş
Utanir misiniz sanmam 2 hafta önce
Ulan 10 yillik prarisyenler ben niye prof kadar maas almadim demiyor,bunlar da utanma falan da yok en en en cok alanla kendini kiyasliyorlar suan universite asistani,lise mezunu hemsireden az aliyor be utanin
Evet 2 hafta önce
Aynen öyle meslektaşım, bunlarla muhattap olmamak için meslek kanunu şart. Yoksa bizi zora sokup duracaklar böyle her haklı talebimizde, eylem desen yok , destek desen yok, çoğu hekimler eylem yaparken kıs kıs gülüyordu arkamızdan, boşuna okumuşsunuz yeaaa diyip duruyorlardı, şimdi yanıkları ortaya çıktı, 24 yaşındaki pratisyenlerin kendilerinin 2-3 katını alacağını öğrenince(ki gayet normal bi oran), tüm olanlar bundan ibaret.
Hbb 2 hafta önce
Gözönüz doysun sanki ne iş yapıyorlar
... 2 hafta önce
Türkiye coğrafyasındaki bütün hekimlere ve hekim olup diğer görevlerde bulunanlara verin 100 bin TL.sussunlar artık yeterki yaa.
Gerçek 2 hafta önce
Soru şu
Hangi il de hangi il sağlık müdürü bu neden ile istifa etmiş
Bulut cerrah 2 hafta önce
Onlar susuyor da yspler susmuyor ????
Vatandaş 2 hafta önce
Hükumetin başarısıdır yıllardır hizmet için yapılan işler hükümet ile tamamen parasal bir yapıya döndü. Eskiden herkes memnundu şimdi memnun değil cunki siz hükümet olarak her işi parasal çözemeye çalışırsanız olacağı bu. Şimdi yerel seçimlere bakın muhtarlık için millet birbirini yiyecek nedeni sırf 5 yıl bedava asgari ücret maaşı almak ve bunun gibi daha sayamacagim hatalar zinciri daha da kötüsü olacak. Özel hastaneler dr lara daha fazla ödeme yapınca ne olacak saglik bakanının yaptığı zam havada kalacak ve mhrs randevular yine tıkanacak. Taşıma suyuyla değirmen dönmez ama hala hatada ısrar eden bakan ve yetkililer var. Hükûmet oy kaybetmeyelim diye çabalarken aslında ülkenin tüm ayarlarını bozuyor ilerde bunların sıkıntısı olacak farkındalar ama oy uğruna yaptım oldu politikası.
Medcezir 2 hafta önce
Susmaz kimse merak etme .
bir kişi 2 hafta önce
yolun açık olsun...arkana bile bakma.....
Salim 2 hafta önce
İstifa etmek!!!!En son kaç asır önce oluştu?İnanalım mı yani?Buyursunlar mesleki icraları ile onlar da alsınlar aynı parayı!!!!Hodri meydan,takım elbise kravatla resim çektirerek adam kıtlığı mi var?Bir tane isim verebilir misiniz istifa edeceklerden?
emre 2 hafta önce
sataşmayo bırakın doktorlarımız istediği maaşı alsın biz az alıyorken bizim mücadelemizi desteklesinler
cevap 2 hafta önce
bol izin bol yatma pandemi tatili kar tatili yaz tatili yarım gün çalışma. saygıdeğer olmak bu heralde. gece gündüz nöbetsiz, izinsiz, kan ter içinde çalışma vücut sıvıları ile bulaş , lisans öğrenimi saygıdeğer olmaya yetmiyor yani. kurduğunuz cümle çok taraflı ve insafsız olmuş.
Dr 2 hafta önce
Bence çok alıyorsunuz. Saygıdeğer öğretmenlerimiz kadar alıyorsunuz. Öpün başınıza şükredin
Misafir 2 hafta önce
Sonun başlangıcı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?