PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Çalışanlarının İlave Ek Ödeme Mağduriyeti Nasıl Çözülür?

Hekim harici görev yapan sağlık çalışanlarından memuriyete 2008 yılından sonra başlayanların ilave ek ödeme sorunu ile ilgili çözüm yolu paylaşıldı.

Ekonomi 21.07.2022, 01:27 Cansu Polat
Sağlık Çalışanlarının İlave Ek Ödeme Mağduriyeti Nasıl Çözülür?

Mutemet Sedat Atlas tarafından gündeme getirilen sağlık çalışanlarının 2008 sonrası mağduriyeti ile ilgili çözüm yolu dikkat çekti.

2008 yılından önce memuriyete başlayan sağlık çalışanı ile 2008 yılından sonra memuriyeti başlayan sağlık çalışanının emekli olduklarında aldıkları maaş farkının neredeyse 2000 TL civarında olduğunu söyleyen Atlas, 3600 ek gösterge düzenlemesinin hayata geçmesi ile bu farkın daha da çok artacağını dikkat çekti.

2008 öncesi ve sonrası memuriyete başlamanın emekli aylığındaki olumsuz etkisinin sadece sağlık çalışanların da değil; öğretmen, polis ve diğer kamu kurumlarında görev yapan memurlar da da olduğunu aktaran Atlas, yayınladığı tabloyla hem mağduriyeti gözler önüne serdi hem de çözüm önerilerini paylaştı.

Sendikalar tarafından çözülemez denilen yasanın doktorlar tarafından çözüldüğünü belirten Atlas, “demekki çözülebiliyormuş. 2008 sonrası memur olan tüm ünvanları emeklilik için ilave ek ödeme talep edip kamuoyu oluşturmalıdır” dedi.

Yorumlar (6)
Vov 4 hafta önce
Şu an ki büyük sendikalardan bir halt olmayacağı buradan belli, bir aydır 2008 Dr için bunu yapılabiliniyorken diğer memurlara yapılmamasını sesleri çıkmıyor. Bu kadar çalışanın hakkını arayacakken kafanızı kuma görmüyorsunuz
memur hakkını bilmiyor yarın dizini döevecek eytliler gibi 4 hafta önce
YASA ÇIKARKEN NERDEYDİNİZ be akılsızlar dilimizde tüy bitti 3600 ek gösterge alamazsınız 2008 den sonra başlayanlar diye ama kimse dinlemedi koşa koşa gittiniz sendikalara üye oldunuz emekli olunca göreceğim halinizi ve yüz ifadenizi ya biz bilmiyorduk diyeceksiniz o zaman küreği ağzının ortasına yersin
Beyincerr 4 hafta önce
Bu sitenin patroncukları ve sözde yazarlarından Aralık 2021 de doktorlar aleyhine yaptıkları çirkin propaganda için özür yazısı bekliyoruz.Arşivinizi açın bakalım neler neler yazmışsınız..
Hmm 4 hafta önce
YSP'nin ödeme konusunda hiçbir mağduriyeti yoktur. Fazlasını alır eksik almaz
HALA anlamadınız mı?3600 yok 4 hafta önce
HALA anlamadınız mı 3600 ek gösterge alamadınız atı alan üsküdarı geçti al sana ispatı 2008 sonrası işe bşalayanlar aynı işi yapan 2008 öncesi işe başlayanlardan 2000 TL İKİ BİN EKSİK maaş alacak anladınız mı şimdi yok anlamazsınız siz sendikalara koşun üye olun diş hekimi ve dr bu hak verildi 2008 sonrası bile olsa emsalleri ile aynı maaşı alacak siz hala neyi tartışıyorsunuz
Hakan 3 hafta önce
Bu nasıl bir dalavera yav arkadaş bunlarin hiç mi iyi bir işi olmaz nasıl bir tutumdur bu insanlari kandırmak için bir araya gelmiş bir bakanlık Mevlam hakkını yediğiniz binlerce çalışanın hakkını burnunuzdan fitil fitil getirsin inşAllah
26
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?