PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Çalışanları Özlük Hakları Kanun Teklifi Salı Günü Mecliste Görüşülecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından, Plan ve Bütçe Komisyonu‘nda kabul edilen sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesine yönelik kanun teklifinin Salı günü Genel Kurulda görüşülmesi bekleniyor.

Ekonomi 12.06.2022, 22:48 13.06.2022, 02:21 Cansu Polat
Sağlık Çalışanları Özlük Hakları Kanun Teklifi Salı Günü Mecliste Görüşülecek

Bu haftaki çalışmasına Salı günü başlaması beklenen Meclis Genel Kurulunun 375 sayılı KHK da değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ile İstanbul Finans Merkezi kanun teklifini ele alınması bekleniyor.

Cumhur ittifakı üyesi Ak Parti ve MHP tarafından hazırlanan sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesine dair kanun teklifi Sağlık Bakanlığı’na bağlı personelin merkezi yönetim bütçesinden ek ödeme almasını planlıyor.

Sağlık Bakanlığının toplam gelirleri ve nakit imkanları esas alınarak personele ek ödeme yapılmasını sağlayacak kanun teklifinde, Doktor öğretim üyeleri ile başasistanlarda, tıpta uzmanlık eğitimi verebilmeleri için uzmanı oldukları alanda fiilen en az bir yıl çalışma şartı aranacak.

Bir diğer düzenleme ise aile hekimlerine yönelik olarak yapılacak. 1 Ocak 2029 tarihine kadar sözleşmeli aile hekim olarak çalışanların, tıpta uzmanlık sınavı sonuçlarına göre merkezi yerleştirmeye tabi olmaksızın aile hekimliği uzmanlık eğitimi yapabilmeleri sağlanacak.

Yorumlar (5)
Cccc 2 hafta önce
Binlerce makam aracı yük olmuyorsa emekçilerin hakkı nasıl yük olabiliyor.
Nihat 2 hafta önce
Görüşmesinler gerek yok elimizdeki maaşımızı almasınlar 2023 kadar başka isteğim yok
Mehmet 2 hafta önce
Siz yediklerinizden aldığınız maaştan kısın yedi düvel ihya olur biz görevimizi yapıyor maaşımızı alın terimizle kazanıyoruz haaa maaşımıza devletimizin ihtiyacı oldumu direk gözümüzü kırpmadan veririz canımızıda Allah sizin gibi sözde bizi temsil edenlerden kurtarsın korusun
Adam 2 hafta önce
Muhammed aşkına şöyle bu uzman doktorlarla derdiniz nedir be ulan en sağcı adamı bile manyak ettiniz ulan
Anlayamadım 2 hafta önce
Nasıl bir iyileştirme var ben anlamadım anlatabilecek biri varmı
22
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?