PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Çalışanları 13 BİN TL Promosyon Geri Ödemesi Yapacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından Ziraat Bankası ile yapılan promosyon anlaşması sonrasında özel banka ile promosyon anlaşması olan Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğünden 13 bin liralık fesih anlaşması kararı geldi.

Ekonomi 10.01.2023, 22:29 11.01.2023, 02:17 Cansu Polat
Sağlık Çalışanları 13 BİN TL Promosyon Geri Ödemesi Yapacak!

Daha önce kamu bankaları yerine özel bankalarla promosyon anlaşması yapan İl Sağlık Müdürlükleri Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı anlaşmasına göre önemli parasal kayıp yaşayan süreçleri idare ediyorlar.

Buna göre Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü daha önce 5 yıl süreyle Yapı Kredi Bankası ile yapmış olduğu 1. Basamak sağlık tesislerinde görev yapan sağlık çalışanları ile ilgili anlaşmanın fesih edildiğini duyurdu.

İl Sağlık Müdürlüğü fesih anlaşmasıyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

İlimiz 1. basamak sağlık tesislerinde çalışan mesai arkadaşlarımıza ilişkin Yapı Kredi Bankası ile imzalanmış olan 5 yıllık maaş promosyon anlaşması, her bir personelce imzalanan muvafakatnameler uyarınca fesih edilmiştir.Sağlık Bakanlığımızın kamu bankaları ile yaptığı sözleşme doğrultusunda Halk Bankası ile 1. Basamak sağlık tesislerinde çalışan personelimiz için 25.200 TL. nakit, 3.800 TL. para puan olmak üzere toplamda 29. 000 TL. ödeme yapılması suretiyle 3 yıllık sözleşme imzalanmıştır.

Personel başı 13 bin lira ceza kesildiği öğrenilen fesih muatabakatında, ceza ödemesinin ardından yeni promosyon ödemesi yapılabilecek.

Feshedilen sözleşme sebebiyle, Yapı Kredi Bankasına iadesi edilmesi gereken tutar, verilen muvafakatnameler kapsamında personele ödenecek promosyon miktarından mahsup edilecek. Yeni promosyon miktarları Ocak ayı içerisinde hesaplara yatacak.

Yorumlar (2)
Hemsire 3 hafta önce
Erzincanda 1. Basamak yenilendi 4 bin tl de biz ceza verip ziraata geciyoruz. 2 yilimiz kalmisti ozel bankayla. Aimdi 3 yil 21.200 e zirata gectik.
T. Sekreter 3 hafta önce
Biz Kırklareli 1. Basamaklar olarak 10 bin aldık bir buçuk yıla yakın kaldık. Geriye kalan 3,5 yıl için 13 bin olarak geri ödüyoruz. Siz gene iyisiniz yıl başına 2 bin ödeyip kurtulacaksınız. Biz aldığımızdan fazlasını geri ödeyeceğiz
Resmen şaka gibi olaylar yaşıyoruz
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.