Sağlık Çalışanın Ek Ödeme Tavanı 630 Lira Düştü!

Sağlık çalışanlarına 2 dönem halinde toplam 6 ay ödendiği basına yansıyan tavan ek ödeme hayal kırıklığı olmaya devam ediyor. Tavan ek ödemeler tam anlamıyla vergiye takılmış durumda.

Ekonomi 19.11.2020, 12:55 19.11.2020, 14:21 Güler Sağlam
Sağlık Çalışanın Ek Ödeme Tavanı 630 Lira Düştü!

Ocak ayında 2200 lira tavanı olan 1.derecedeki lisans mezunu hemşirenin Kasım ayındaki tavanı 1570 lira oldu. Yaşanan bu düşüş ise vergi dilimine girilmesi nedeniyle oldu.

Tavandan ödemenin ilk günlerinde 6500 lira performans alan covid acil hekimi,  vergi dilimi nedeniyle bu ya  5200 lira performans alabildi. 

TIKLAYIN

Uzman tabiplerde ise düşüş 2 bin lira civarında

Tabi birde hiç performans alamayan hemşireler, tsm doktorları, kkm doktorları, memurlar, şoförler, vhki, hizmetli vb personeller var. 

Dünya genelinde sağlık çalışanlarının değerinin arttı, savaşların, çatışmaların, terör olaylarının durduğu bir dönemde sağlığın ne derece önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Tamda bu dönemde sağlık teşiklatı onurlandırılmalı, maddi ve manevi olarak desteklenmelidir. 

Yorumlar (14)
Erdal aksoy 1 hafta önce
Milli eğitim bakanı okullar kapanır kapanmaz ek ders ücreti eksiksiz alacak diyor bizim bakanlık para konusu oldumu üç maymunu oynuyor
garip 6 gün önce
erdal aksoy bey öyle birşey yok """diyor, arkadaşım demiş falanca demiş filanca demiş."" böyle birşey yok
AcilDoktoru 1 hafta önce
Seçimde elbet hakkımızı yiyenlerden bunun hesabını soracağız!
Çakal Acilci 2 gün önce
Doktor bile ayak yapıyor. Fitne çevirdiği o kadar belli ki cebine giren onca paradan bahsetmez. Pkklı ttb başkanı seçilmiş onu konuşmaz ama 3-5 kuruş alamadım diye fırıldak çevirir algı yapar
rahime hemsire 1 hafta önce
bugun esi ogretmen olan bir psikolog ben ögretmenler yatarak maas ve ek ders aliyorlar dedim diye beni odassindan kovdu karisi nin cani cikiyormus on line ders anlatirken ben de dedim millet gece nobetinde 24 saat geberiyor dedim tabi isine denkgelmedi ben hakkimi bu hükumete ve yoneticilere hakkimi helal etmiyorum. bize gelince ekonomik kriz var ama evde yatanlara ek ders alanlara var
vhki 1 hafta önce
sağlık bakanlığında çalışan vhki lerin ek ödeme tavanı düşmedi neden çükü hiç almıyorda ondan......taşerondan geçen 4 dli işçiler bile artık sağlık bakanlığımda çalışan gih sınıfından (vhki , memur, hizmetli, şoför....vs) fazla alacaklar Allah gih sınıfının yardımcısı olsun
@merve 1 hafta önce
Merhaba 4dli işciler ne kadar ucret almakta teşekkürler
rahime cimecioglu 1 hafta önce
buu devirde calismayanlar daha degerli
Reis 1 hafta önce
Bunun sebebi 1. derece hükumettir o yüzden oy veren önce hükumete sallasın. 2. suçlu ise bunun takibini yapacak olan semih durmuştur.
sda 1 hafta önce
niye performans veriliyor da maaşları yeter da artar biz 7/24 inşaatta çalışmamıza rağmen 2bini zor alıyoruz
Birisi 1 hafta önce
Geçenlerde senin gibi birisi iskeleden düşmüş, sağlıkçı kıza yalvarıyordu "abla hele ne olur beni kurtarr". Çocuk gibi ağlıyordu. Yüzü gözü sümük içerisindeydi.
reel 1 hafta önce
inşaatta çalışıyorsan demek ki kapasiten yetmiyor KPSS kazanmaya
Enes 1 hafta önce
Önce oku ders ne felan öğren gel konuş yAllah
Birisi 1 hafta önce
Hay maşAllah..!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?