Sağlık Bakanlığındaki Sürekli İşçilere Neden Ek Ücret Yok?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasının yankıları sürerken, verilecek olan 3 aylık geçici ek ödeme tavan ödemesi sağlık personelleri tarafından sevinçle karşılanırken, temizlik ve güvenlik başta olmak üzere sağlık bakanlığı sürekli işçilerine yönelik bir iyileştirme yapılmaması hayal kırıklığına sebep oldu.

Ekonomi 23.03.2020, 23:03 24.03.2020, 00:54 Güler Sağlam
Sağlık Bakanlığındaki Sürekli İşçilere Neden Ek Ücret Yok?

Sürekli işçi kadrosunda asgari ücretle çalıştırılan bakanlık işçileri, temizlik, güvenlik, Veri giriş, Hasta bakıcı, klinik destek yardımcısı kadrolarında çalıştırılıyor. Asgari ücret alan işçiler için Bakanlığın herhangi bir iyileştirme yapmaması personellerde adeta yıkım oluşturdu. Sıkıntılarını whatsapp haber hattımıza ileten sürekli işçiler, yapılan yanlıştan dönülmesini bekliyorlar. 

TIKLAYIN

Hastaneler de her türlü zorlukla çalıştırılan, hizmetli kadrosunun sahadan çekilmesiyle hastanelerde temizlik başta olmak üzere güvenlik gibi canlarını ortaya koyan sürekli işçiler gözardı edilmemelidir. Bu zamana kadar maddiyatı hep ikinci plana atılan, asgari ücrete talim eden sürekli işçiler de yapılan iyileştirmeden pay almalıdırlar.

Bakanlık bürokrasinin başta sürekli işçilerin motivasyonlarının sağlanması ve iş barışının zedelenmemesi için maddi iyileştirme düzenlemesini bir an önce hayata geçirmesi gerekiyor.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (15)
4d kamu 11 ay önce
Ne kadar kötü insanlarsınız Rabbim adaletli olun düzelin diye hertürlğ belayı veriyor hala ders almıyorsunuz sanki sizin kesenizden verecek yok beleşten kadro almış bilme neolmuş sizde beleşten liseden geçiş yapıp sağlıkçı oldunuz kimse birşey dedimi rabbim herkesin rızkını artırsın sizinkinide anca doyar gözünüz
Murat s 11 ay önce
Kimsenin liseden geçiş yapıp başladığı yok KPSS ile İran sınırlarına atanıp daha 4.görev yerim olmasına rağmen memleketime gidemedim. Siz onun bunun selamı yla başlayıp kadro aldınız dahada rizik diyorsunuz. Sizin rizkinizi veren siyasetçiler oldu. Böyle Allah kitap katmayın. Biz Allaha canımız kurban rizkimiz için heryeri dolastik. Sizin gibi elpence dolaşmadik kimsenin ardında.
Kubi 11 ay önce
Bırakında almasınlar, atanıp alnımızın teriyle çalışanlar olarak bir farkımız olsun
Sağlık bakanlığı işçisi 11 ay önce
Bende sağlık Bakanlığı'nın sınavına girdim güvenlik olarak atandım kimsenin karşısında el pençe durmadım yalakalık yapmadım alnimin teriyle kadroya alndim şimdi şunu soruyorum işçi kadrosundakilrr almasın diyen insan musveddelerine bişey oldugunda güvenlik bı sorun yasadinda güvenlik diyenler olayla hiç alakası yokken sizi korumak için ateşin kavganın ortasına düşen güvenlikleri olaylariniza kavgalarinza cagirmayin kendi sorunuzu kendiniz çözün ayriyetten şuan bu virüs olayında hastaneye ilk gelen hastalarla ilgilenen yine güvenlikler şimdi almasınlar diyosunuz Allah'tan korkun biraz vijdanli davranın siz o bakanlığın personeliyseniz bizde aynı bakanlga hizmet ediyoruz su yorumlar inza baktimda okumakla adam olunmadigini bikere daha gösterdiniz Not.Sozum herkes için geçerli değildir üstüne alınması gerekenler bellidir
O düşüncedeki insanlara yazıklar olsun diyorum
Gamze t 11 ay önce
Siyasetle gelmişiz ya hani Allahtan korkun siyasi tek bir tanıdığım dahi yok bizde ekmek paramızdayız bende 2 üni mezunu bir sağlıkçıyım evliyim hamileyim bu nasıl bir kindir böyle uygun görülmüş bize de bir kadro verilmiş size neden dokundu anlamıyorum. Bizim de bir çoğumuzun esi memur değil işler durdu eve gelir getiremez oldu olsun buna şükür Vermesinler bize ek para önemli değil ben insanlık duygularının bu denli kine dönüşmesine daha çok üzgünüm.Hasta ile birebir temas eden klinik destek görevlisiyim ama meslektasım tarafından rencide ediliyorum çok üzücü biz her gün dua edip Allah’a sığınırken sizlerin derdi buysa gerçekten pes
Murat s 11 ay önce
Saglik hizmetleri sınıfına dahil olupta idarede sekreterlik yapanlarda alacak kanıma dokunuyor. Ne temizlik ne sekreter ne güvenlik ne alaka. Bedavadan kadro aldınız daha ister durursunuz
taseron 2 hafta önce
si** çakal
vhki / memur 11 ay önce
Memurlar Ek ödenek istemiyor , hastane ortamında idari işlerde sağlık personeli çalışmasın görevde yükselmede idari bölümlere veya torpilli müdürler idari personel olsun bu bakanlıkta herkes kendi işini yapsın biz nasıl ki hasta bakmıyorsak hemşirede masa başında çalışmasın maaş şube müdürü olmasın veya idari mali işlerde doktorun hemşirenin ne işi var o kadar 4 yıllık hatta yüksek lisanlı bu işin ehli insan varken herkes işini yapsın kendi mesleğinde yükselsin Konu ek ödenek değil konu bizim bu bakanlığa sığamamız Bir memur Maliye gibi bir kurumda değer görürken bu bakanlıkta ezilen oluyor ya memur alımı yapmayı alıyorsanız da işine işi bilmeyen sağlık personellerini bulaştırmayın .
Kâmil yürek 11 ay önce
Ula zorunuzami gidiyor bizim sizin cebinizdenmi çıkıyor bizim maaşımız zorunuza gitmesin borunuza gitsin çatlayın 10 uncu ayda toplu sözleşme var onu aldikmi maaşımız sizide geçecek ozaman kalp krizi geçirirsiniz inşAllah..
Kartal 11 ay önce
Sanki memur şoför vhki bil. Işletme ni aşçı onlarada yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?