Sağlık Bakanlığındaki Sürekli İşçilere Neden Ek Ücret Yok?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasının yankıları sürerken, verilecek olan 3 aylık geçici ek ödeme tavan ödemesi sağlık personelleri tarafından sevinçle karşılanırken, temizlik ve güvenlik başta olmak üzere sağlık bakanlığı sürekli işçilerine yönelik bir iyileştirme yapılmaması hayal kırıklığına sebep oldu.

Sağlık Bakanlığındaki Sürekli İşçilere Neden Ek Ücret Yok?

Sürekli işçi kadrosunda asgari ücretle çalıştırılan bakanlık işçileri, temizlik, güvenlik, Veri giriş, Hasta bakıcı, klinik destek yardımcısı kadrolarında çalıştırılıyor. Asgari ücret alan işçiler için Bakanlığın herhangi bir iyileştirme yapmaması personellerde adeta yıkım oluşturdu. Sıkıntılarını whatsapp haber hattımıza ileten sürekli işçiler, yapılan yanlıştan dönülmesini bekliyorlar. 

TIKLAYIN

Hastaneler de her türlü zorlukla çalıştırılan, hizmetli kadrosunun sahadan çekilmesiyle hastanelerde temizlik başta olmak üzere güvenlik gibi canlarını ortaya koyan sürekli işçiler gözardı edilmemelidir. Bu zamana kadar maddiyatı hep ikinci plana atılan, asgari ücrete talim eden sürekli işçiler de yapılan iyileştirmeden pay almalıdırlar.

Bakanlık bürokrasinin başta sürekli işçilerin motivasyonlarının sağlanması ve iş barışının zedelenmemesi için maddi iyileştirme düzenlemesini bir an önce hayata geçirmesi gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 00:54

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
4d kamu
4d kamu - 2 ay Önce

Ne kadar kötü insanlarsınız Rabbim adaletli olun düzelin diye hertürlğ belayı veriyor hala ders almıyorsunuz sanki sizin kesenizden verecek yok beleşten kadro almış bilme neolmuş sizde beleşten liseden geçiş yapıp sağlıkçı oldunuz kimse birşey dedimi rabbim herkesin rızkını artırsın sizinkinide anca doyar gözünüz

Murat s
Murat s @4d kamu - 2 ay Önce

Kimsenin liseden geçiş yapıp başladığı yok KPSS ile İran sınırlarına atanıp daha 4.görev yerim olmasına rağmen memleketime gidemedim. Siz onun bunun selamı yla başlayıp kadro aldınız dahada rizik diyorsunuz. Sizin rizkinizi veren siyasetçiler oldu. Böyle Allah kitap katmayın. Biz Allaha canımız kurban rizkimiz için heryeri dolastik. Sizin gibi elpence dolaşmadik kimsenin ardında.

Kubi
Kubi - 2 ay Önce

Bırakında almasınlar, atanıp alnımızın teriyle çalışanlar olarak bir farkımız olsun

Gamze t
Gamze t - 2 ay Önce

Siyasetle gelmişiz ya hani Allahtan korkun siyasi tek bir tanıdığım dahi yok bizde ekmek paramızdayız bende 2 üni mezunu bir sağlıkçıyım evliyim hamileyim bu nasıl bir kindir böyle uygun görülmüş bize de bir kadro verilmiş size neden dokundu anlamıyorum. Bizim de bir çoğumuzun esi memur değil işler durdu eve gelir getiremez oldu olsun buna şükür Vermesinler bize ek para önemli değil ben insanlık duygularının bu denli kine dönüşmesine daha çok üzgünüm.Hasta ile birebir temas eden klinik destek görevlisiyim ama meslektasım tarafından rencide ediliyorum çok üzücü biz her gün dua edip Allah’a sığınırken sizlerin derdi buysa gerçekten pes

Sağlık bakanlığı işçisi
Sağlık bakanlığı işçisi - 2 ay Önce

Bende sağlık Bakanlığı'nın sınavına girdim güvenlik olarak atandım kimsenin karşısında el pençe durmadım yalakalık yapmadım alnimin teriyle kadroya alndim şimdi şunu soruyorum işçi kadrosundakilrr almasın diyen insan musveddelerine bişey oldugunda güvenlik bı sorun yasadinda güvenlik diyenler olayla hiç alakası yokken sizi korumak için ateşin kavganın ortasına düşen güvenlikleri olaylariniza kavgalarinza cagirmayin kendi sorunuzu kendiniz çözün ayriyetten şuan bu virüs olayında hastaneye ilk gelen hastalarla ilgilenen yine güvenlikler şimdi almasınlar diyosunuz Allah'tan korkun biraz vijdanli davranın siz o bakanlığın personeliyseniz bizde aynı bakanlga hizmet ediyoruz su yorumlar inza baktimda okumakla adam olunmadigini bikere daha gösterdiniz Not.Sozum herkes için geçerli değildir üstüne alınması gerekenler bellidir
O düşüncedeki insanlara yazıklar olsun diyorum

Murat s
Murat s - 2 ay Önce

Saglik hizmetleri sınıfına dahil olupta idarede sekreterlik yapanlarda alacak kanıma dokunuyor. Ne temizlik ne sekreter ne güvenlik ne alaka. Bedavadan kadro aldınız daha ister durursunuz

vhki / memur
vhki / memur - 2 ay Önce

Memurlar Ek ödenek istemiyor , hastane ortamında idari işlerde sağlık personeli çalışmasın görevde yükselmede idari bölümlere veya torpilli müdürler idari personel olsun bu bakanlıkta herkes kendi işini yapsın biz nasıl ki hasta bakmıyorsak hemşirede masa başında çalışmasın maaş şube müdürü olmasın veya idari mali işlerde doktorun hemşirenin ne işi var o kadar 4 yıllık hatta yüksek lisanlı bu işin ehli insan varken herkes işini yapsın kendi mesleğinde yükselsin Konu ek ödenek değil konu bizim bu bakanlığa sığamamız Bir memur Maliye gibi bir kurumda değer görürken bu bakanlıkta ezilen oluyor ya memur alımı yapmayı alıyorsanız da işine işi bilmeyen sağlık personellerini bulaştırmayın .

Kâmil yürek
Kâmil yürek - 2 ay Önce

Ula zorunuzami gidiyor bizim sizin cebinizdenmi çıkıyor bizim maaşımız zorunuza gitmesin borunuza gitsin çatlayın 10 uncu ayda toplu sözleşme var onu aldikmi maaşımız sizide geçecek ozaman kalp krizi geçirirsiniz inşAllah..

Kartal
Kartal - 2 ay Önce

Sanki memur şoför vhki bil. Işletme ni aşçı onlarada yok


SIRADAKİ HABER