PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı TİTC Kurumu, 2 Yıllık Promosyon Anlaşması Yaptı!

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu 2 yıl süreli maaş promosyon anlaşması yaptı.

Ekonomi 14.10.2022, 19:06 14.10.2022, 19:53 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı TİTC Kurumu, 2 Yıllık Promosyon Anlaşması Yaptı!

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bünyesinde görev yapan personele yönelik mevcut promosyon yenileme sözleşmesi yapıldı.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile Yapı Kredi Bankası arasında sözleşme süresi devam eden maaş promosyon görüşmelerinde Banka ile mutabakat sağlandı. Varılan mutabakata göre 2 yıllık yeni promosyon sözleşmesi imzalandı.

Yapılan sözleşmeye göre; 2022 yılı Ekim dönemi maaşına takiben promosyon tutarı olarak 21.000 TL ücrete anlaşma sağlandı.

Maaş promosyon görüşmelerinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Ferhat Güngör’ün yoğun çaba sarf ederek 2 yıllık süre için 21 BİN TL’ye banka yetkililerini ikna etmeyi başardığı söyleniyor.

Promosyon ücretinin 15 Ekim 2022 tarihinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu personelinin hesaplarına yatırılacak.

PROMOSYONDA KAFALAR KARIŞIK!

Bakanlığın bu adımının ardından, Sağlık Müdürlüklerinin halihazırda iptal ettiği veya yenileme yapılan illerde bankaların teklifine göre olumlu ya da olumsuz izin verdiği öğrenildi. Bakanlığın kendi anlaşacağı ya da bir başka ifadeyle planladığı promosyon tutarından aşağı bir rakama teklif alan sağlık müdürlüklerine beklenilmesi talimatını verdiği belirtildi.

Yorumlar (5)
Emir 2 ay önce
Saçma sapan işler il sağlık müdürlüklerine dur deyip TİTC e bu kıyağın sebebi nedir?
M. Çelik 2 ay önce
Çifte standart olmaz.
Kamuçalışanı 2 ay önce
Bu ne iş
Gürcan Kurtkaya 2 ay önce
Tüm Bankalar EMEKLİLERE pek miktarına bakman minimum 7-8 .000 promosyon verirkeni kamu bankaları lütfetti Aslnda bu bankaları
tamamen elinde tutan devlet baba kodamanlara
TAM destek verirken emeklilere son dakika 7-8belki 10 .000 verdirip parsayı kapacak…
Milleti süründürdünüz ve bu sürecek iktidar için çektirmeyin insanlara, bari gitmenizde küçük , iyi bir hatıra bırakın gönüllere…
Aynı kutsal doktorluğu yaptım mesleğimi ama suç işlemişiz , kamu emeklileri 2 katından fazla emekli maaşı alıyor. Özel sektörde yatmadık, en az o kadar maaş kaybımızda oldu. Kovid ‘den şirket battı, zararını hem şirket hem biz yüksek zararlara uğradı. Devlet neredeydi? Neredeydiniz???
Hala her yönden çektiriyorsunuz… yetti artık …
Hancı 2 ay önce
Gözler Sağlık Bakanlığı'nda umarım hayal kırıklığı olmaz.