PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Promosyon Bilmecesinde Son Durum

Sağlık Bakanlığı promosyon süreci adeta bilmeceye döndü. Maaş promosyon ihalelerinde farklı illerden gelen promosyon tutarları kafaları karıştırmaya devam ediyor.

Ekonomi 25.11.2022, 19:22 29.11.2022, 19:35 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Promosyon Bilmecesinde Son Durum

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen promosyon anlaşması süreci farklı İl Sağlık Müdürlüklerinden gelen ihale anlaşmaları sonrası kafalar iyice karıştı.

Sağlık Bakanlığı promosyon son durum

Sağlık Bakanlığı promosyon anlaşmasıyla ilgili binlerce sağlık personeli sonuç beklerken özellikle üniversite hastanelerinin yüksek rakamlara yaptığı anlaşmalar nedeniyle promosyon gündemden düşmüyor.

Akdeniz Üniversitesi’nin bitimine 13 ay kalan promosyon sözleşmesini 23 ay ilave ederek 28000 TL’lik anlaşması üniversiteler içerisindeki en düşük anlaşma olarak dikkat çekerken Erzurum Atatürk Üniversitesi 18 ay kalan ihalesine 18 Ay uzatma ile 30.000 TL anlaşma yaptığı söyleniyor.

Üniversie Adı

Süresi (Ay)

Tutarı
Gaziantep Üniversitesi 48 34.300 TL
Ege Üniveristesi  12 + 36 45.000 TL
Anadolu Üniversitesi  36 41.500 TL
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 36 31.500 TL
Bursa Uludağ Üniversitesi 36 30.000 TL
Erzurum Atatürk Üniversitesi 36 30.000 TL

Diğer taraftan Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldığı söylenen anlaşmayla 36 ay için 36000 liralık promosyon tutarı çalışanların takdirini topladı.

Sağlık Bakanlığı promosyon anlaşması

Sağlık Bakanlığı promosyon anlaşması ne olacak sorusu cevap ararken, diğer kurumlarda bu gelişmelerin yaşanması nedeniyle çalışanlar sürecin sonuçlanmasını bekleniyor. Sağlık Bakanlığı 1. Basamak Aile Sağlığı Merkezleri , 112’ler olarak ihale süreci yürütmeye çalışırken, promosyon görüşmelerinde üniversite hastanelerine verilen tekliflerden oldukça düşük teklifler geldiği biliniyor.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile tüm Türkiye geneli sağlık personelini kapsayan promosyon anlaşması için görüşmeler sürerken, yeni sözleşmelerde aylık 650 liralık promosyon tutarı üzerinden teklif geldiği biliniyor.

Halihazırda ihalesi devam eden sağlık müdürlüklerinin promosyon anlaşmaları revizeleri için ise 575 TL aylık net tutarının teklif edildiği ileri sürüldü.

Sonuç olarak; Sağlık Bakanlığı yetkilileri promosyonla ilgili ısrarla sessizliğini koruması promosyon ne olacak sorusunu gündemden düşürmüyor.

Sağlık Müdürlüğü 36 Ay İçin 36 Bin Liraya Promosyonda Anlaştı içeriğimizden Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünün promosyon rekoru kırdığı haberimize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Sağlık Müdürlüğü İhalesinde En Yüksek Teklif 18 bin 250 TL Oldu haberimizden de promosyonla ilgili başka bir haberimize ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığının Türkiye geneli promosyon anlaşması sürecinde gelen olumsuz tepkileri üzerine çekmemek için promosyon anlaşmalarını illere bırakacağıda kulislerde konuşulanlar arasına girdi. Bu konuda bazı illerde sağlık müdürlüklerinin evrak hazırlığı içerisinde olduğu söyleniyor.

Yorumlar (40)
Mr 1 hafta önce
Kafa buluyorlar bizimle resmen dalga gecılıyor
Dr. 1 hafta önce
Haksız da değiller.değil mi?
Tatar Remezan 1 hafta önce
Bu işte var bir durum
Hakan 1 hafta önce
Devlet bu işe neden el atmıyor devlet mi üstün bankalar mı sayın cumhurbaşkanım lütfen artık bu konuya siz bir nokta koyun
YSP 6 gün önce
Devlet istese banka 1 günde harekete geçer. Devlet bankaları da devletin çıkarları yönünde hareket etmek zorunda. Diğer özel bankaların işe karışması engelleniyor mu onu bilemem .
Hakan 1 hafta önce
Cumhurbaşkanın el atmasaydı 40-50 binler konusuluyodu hala cımhırbıskınım il itir misiniz saftirkler
Saglikci 1 hafta önce
Sağlıksen Hastanelerde orda burda Milletin koltuk derdinde.Mudüŕ Müdür yardımcı derdinde.Promosyonla ilgilenecek vakit bulamiyorlar.
Koll saati zirobank 1 hafta önce
Çok yordulduk arkadaşlar çok bekledik her hafta bir sonraki hafta denildi artık bi açıklama yapılmalı hiç olmassa 2023 ocak deyin beklemeyelim.
Hakkı 1 hafta önce
Sağlık bakanlığı işgüzarlik yaparak tutarın aşağı düşmesine sebep olmuştur. Madem yapmayacaktın neden el attın.
Gt 1 hafta önce
Sivası da dolandırmışlar yöneticiler ayakta uyuyor
kapadokyalı 1 hafta önce
Nevşehir’de Bay Uterus eline yüzüne bulaştırdı bakanlığın ihalesi beklenecek
Saglik50 1 hafta önce
Adamlarda suç yok göz göre göre hala üye olan üyelikte diretenlerin eseri gerçi yoksa müdürlükte nasıl bı odada 5 kişi oturacak Ürgüp Avanos dururken Acıgöl Derinkuyu Hacıbektaşa gitmemek icin sorsan herkes sovüyor ama yetki sarilarda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın