Sağlık Bakanı Koca: Uzman Doktorlar İçin Yakında Müjdeli Haberler Vereceğiz!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, pandeminin gidişatı, hastanelerin yükü, aşılamalarla ilgili soruları cevapladı. Koca, uzmanlık eğitimi ve uzman doktorların özlük haklarıyla ilgili yakında müjdeli bazı haberlerin gelebileceği bildirdi.

Ekonomi 20.11.2021, 21:17 20.11.2021, 21:35 Zeynep Elmalı
Sağlık Bakanı Koca: Uzman Doktorlar İçin Yakında Müjdeli Haberler Vereceğiz!

Yeni Şafak'tan Mehmet Acet'in sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; pandemiaşılama, hastaneler ve kısıtlamalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Sağlık Bakanı Koca'nın, sağlık çalışanlarının, doktorların sorunlarını, sıkıntılarını azaltmak için yeni arayışlar içinde olduğu ifade edilirken, uzmanlık eğitimi ve uzman doktorların özlük haklarıyla ilgili yakında müjdeli bazı haberlerin gelebileceği aktarıldı.

"TURKOVAC'TA BÜYÜK ÖLÇEKLİ ÜRETİM İÇİN ONAY BEKLİYORUZ"

Türkovac’la ilgili, Faz-3 çalışmalarının son safhaya geldiğini bildiren Bakan Koca, "Sinovac’la Türkovac’ın etkinliğini karşılaştırma anlamında ikinci bir çalışma da ayrıca yürütülüyor. Türkovac, bu yıl bitmeden acil üretim onayı ile kullanılmaya başlanacak" dedi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Küçük ölçekli üretimin yapıldığını belirten Koca, "Büyük ölçekli üretim için acil kullanım onayı bekleniyor. Endonezya, Malezya dahil birçok ülke, güvenilir buldukları için dört gözle bu aşıyı bekliyorlar" ifadelerini kullandı. Hastanelerin yüküyle ilgili ise, “Hastane yükü, son 10 haftadır stabil şekilde seyrediyor. Hatta, son bir hafta içinde hastane yükünde azalma başladı.” dedi.

"KAPANMA OLMAYACAK"

Uzaktan eğitimle ilgili ise Bakan Koca “Okulların kapanması dahil herhangi bir kapanma tedbiri düşünmüyoruz. Çünkü aşı var.“İlacın da devreye girmesiyle önümüzdeki yıl pandeminin mevsimsel gribe dönüşebileceğini öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Koca Türkiye’nin aşıda olduğu gibi bu konuda da, erken dönemde ilaç kullanımına geçmek gibi bir çaba içinde olduğu aktarırken, “Vatandaşımızı ilaçlar buluşturmak için gereken çabayı gösteriyoruz. Aşıdan sonra ilacı da en erken kullanan ülkeler arasında olmak istiyoruz” dedi.

Bakan Koca’nın verdiği bilgiye göre, şu ana kadar Türkiye genelinde 118 milyon doz aşılama yapılmış ve bu sayıyla Türkiye'nin;  Çin, Hindistan, ABD, Brezilya, Japonya, Meksika, Endonezya’nın ardından 8’inci sırada yer aldığı bildirildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (20)
uzman doktor 1 hafta önce
andersenden masallar, seçime kadar idare et politikası... insanlar yanlış biliyor taşrada döner falan yok sadece istifa edenlerin yerine geçici görevlendire var..millet zannediyor ki maaşın üstüne döner alıyoruz..20 yıllık uzman doktorum elime sadece 9400 geçiyor...
DOKTORUMMMM 1 gün önce
seni matematik ögretmeni yapan okula su veren itfayinin hortumunu üreten
Yalancı 1 hafta önce
Senin hanım temizliğe gidiyor senden gizli gizli :))
Mat Öğrt 45 1 hafta önce
Sallama hanım hemşire 9400 den fazla kazaniyor
HASAN 1 hafta önce
SEÇİM YAKLAŞIYOR HERHALDE, İYİYE GİTMEYEN BİŞEYLERİN FARKINA VARDILAR:)))))
hemşire 1 hafta önce
hep doktorlara biraz da hekim dışı sağlık çalışanını görün
hekim dışı sağlık çalışanı maaşlarında 2bin tl iyileştirme istiyoruz
Sağlık 1 hafta önce
Bakalım yine boş bir vaat mi yoksa sonunda hekimler ile ilgili güzel bir şey mi yaşanacak, göreceğiz.
Diş hekimi 1 hafta önce
Sadece uzman tıp hekimleri için mi müjdeli haber var?
Sağlık memuru 1 hafta önce
Tükendik artık müjde istemiyoruz icraat istiyoruz tüm sağlık çalışanları olarak. Yok doktor uzman vb .ayrımı olmaksızın...
yazıklar olsun. 1 hafta önce
doktor bakanı konuşmuş yine sağlıkla başka personel yok ki..!
atttci 1 hafta önce
sayın bakan size asla inanmıyorum ve biz hekım dışına asla iyilik yapmayacaksınız.Ben 4 kişilik çekirdek ailemle üzerime düşeni yapacağım.
Az 1 hafta önce
Uzm dr az alıyordu, iyi olmuş, dr dışı asıl sıkıntı çeken. Seyyanen 1500 tl iyleştirme yapılmalı.
doktor 1 hafta önce
yıllardır aynı laf. hiç bir inandırıcılıkları kalmadı artık. şu pandemi döneminde bile bir iyileştirme yapılmadı bundan sonra hiç yapılmaz
Habudiyar 1 hafta önce
Hak verilmiyor, çok sorumluluk yükleniyorsa devlette hiç bir iyi hekim bu koşullarda çalışmamalı der düşünür martı. Emeğinizin karşılığı nerede veriliyorsa oraya geçin. Özelde birlik olup iyi paralara anlaşın der tilki yoga. Maddi durumunuz çok iyi ise işi bırakın der siyah beyaz arı. Çoğu yerde çalışsan da aynı emekli olsan da aynı maaş, zamanı gelen emekli olsun der kaplumbağa Jedi. Yeni mezunlar yurtdışına gidip kendini kurtarsın der baykuş master. Ne kadar ekmek o kadar köfte, bir hayatınız var, ananız sizi köle olun diye doğurmadı der milyoner derviş. Emeği ucuza heba etmeyin. Bu toplumda zengin ol, güçlü ol da pezo ol , yolsuzluk yap farketmez saygı duyarlar ama naif iyi insan olursan ezmeye , sömürmeye bakarlar demişti karınca jumper. İşinizi pahalı yapın ki saygı duysunlar, ucuza yapmayın, savın gitsin diyor cevval sansar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?