PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanı Koca Maaş İyileştirmeleri İçin Tarih Verdi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Adıyaman‘a yaptığı ziyaret esnasında kendisine mali haklarla ilgili soru Soran bir sağlık çalışanına cevap verdi.

Ekonomi 22.04.2022, 16:27 08.05.2022, 16:30 Cansu Polat
Sağlık Bakanı Koca Maaş İyileştirmeleri İçin Tarih Verdi

Çeşitli ziyaret ve toplantılara katılmak için bugün Adıyaman iline giden sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca ilk olarak Adıyaman Valiliği‘ne ziyarette bulundu.

Valilik ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklama yapan sağlık Bakanı Fahrettin Koca Adıyaman‘da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek açıklamalarda bulundu.

ARTIK AŞIMIZ VAR

“Artık aşımız var, ilacımızda var” diyen Bakan Koca salgının günlük hayatımızdan çıktığını her fırsatta dile getirdiklerini belirterek son dönemde hayatını kaybeden vatandaşların yaş grubu olarak ileri yaş grubu ve ek hastalığı olan kişiler olduğunu belirtti.

Bakan Koca yoğun bakımdaki hasta sayısına da değinerek hasta bulunan il sayısının 21’e çıktığını belirterek sadece bir yeni vaka ve 33 gündür de vefat yaşanmadığını söyleyebiliriz ifadelerinde bulundu.

TÜRKİYE SAĞLIK SİSTEMİNİ ÖVDÜ

Virüs sürecinde sağlık hizmetlerinin nitelikli ve ulaşılabilirliği sağlık alt yapısının gücü ve sağlamlığı ile Türkiye’nin dünyanın en iyi ülkelerinden biri olduğunu gösterdi diyen Bakan Koca bir sağlık çalışanının mali haklarla ilgili yapılacak düzenlemeye ilişkin sorusuna da cevap verdi.

MALİ HAKLAR EN GEÇ TEMMUZ’DA

Bakan koca Adıyaman ziyaretinde kendisine soru Soran sağlık çalışanına mali haklarla ilgili yapılacak düzenlemenin Türkiye büyük millet Meclisinden en geç temmuz ayına kadar geçirilerek yasal açacağını söyledi.

Yorumlar (37)
dr 4 hafta önce
yıllardır aynı döngü , sonra temmuza yetişmedi derler meclis tatile girer , tatil dönüşü aralıkta derler , aralıkta 14 martta hazır derler sonra gene hazirana temmuza kalır :)
Th 4 hafta önce
Bu demek oluyor ki temmuzakadar 0 (sıfır) tl sabit dışı alacaksınız....... Nokta ha birde başka haberde çabalıyoruz diyor yani temmuzun garantiside yok bunu da bilip herzmana ki gibi temmuzda soğuk duş almayalım
Mert 4 hafta önce
Temmuza yetişir. Mali hakkı iyileştirmeyi Ek % 2-3 verirler. Dosyayı kapatirlar
mersinli 4 hafta önce
geçen gün 15 gün içinde dedi şimdi temmuz dedi. bakanda anladı bunların para felan vermeyeceğini artık top çeviriyor. seçim yakın meşaleleri yakın arkadaşlar.
Ahahah 4 hafta önce
Temmuzda ki enflasyonu kastediyor sayın bakan bi ihtimal üzerine bir kaç kuruş koyup itelerler
bjk 4 hafta önce
öğretmen lere muhtar lara gelince 1 ayda yasalaştı ne hikmetse
Ahh Ahh 4 hafta önce
Temmuzda zaten memura yüzde 40 zam yapılacak sonra da sağlıkçılara iyileştirme yaptık der gecistirirler..
Dahiliye 4 hafta önce
Efendim sizden habersiz bir şey söyler miyim hiç.
Salim 4 hafta önce
Tarih verdi coğrafya eksik kaldı
Hemşire 4 hafta önce
Temmuz ayında tüm memurların alacağı Enflasyon farkını maaş iyileştirmesi diye yutturacaklar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?