Sabite Gelecek Zamdan Yararlanamayan Doktorlara Yeni Düzenleme Geliyor

Toplu Sözleşme masasında hekim dışı personel için sabit ek ödemeye 1 Ocak 2022'den geçerli olacak %20'lik zammın ardından doktorların bu zamdan olumsuz etkilenmemeleri için Sağlık ile Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti.

Ekonomi 12.10.2021, 09:34 13.10.2021, 01:20 Zeynep Elmalı
Sabite Gelecek Zamdan Yararlanamayan Doktorlara Yeni Düzenleme Geliyor

6. dönem Toplu Sözleşme Protokolüyle hükümet ve Memur Sen arasında yapılan uzlaşı ile Sağlık Bakanlığında görev yapan hekim dışı sağlık personellerinin sabit ek ödemelerine %20 zam yapıldı. Yapılan % 20 zam sonrası doktorların ek ödemesinden bir miktar düşüş olacağına dair iddiaların ardından  Sağlık ve Maliye Bakanlıkları harekete geçti.

Edinilen bilgiye göre 1 Ocak 2022 den itibaren hekimlerinde performans ek ödemelerinin artırılması, % 20'lik zamdan olumsuz etkilenmemeleri amacıyla yeni bir düzenleme yapılacak.  Ayrıntılar ve kapsam gelişmelerde oldukça ilerleyen günlerde saglikpersoneliHABER.NET'den duyurulacak.

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Grubuna abone olmak için tıklayın 

SON HABERLERİ YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (27)
Memur 2 hafta önce
Hani etkilenmiyordu durmuuuuş, nerdesin
Aaa 2 hafta önce
Hayatı algı bu bakanlığında sitelerinde,başlığa bak sanki ekstra para verecekler. Sadece düşürülen miktar yerine konulcak, oda çıkarsa...
HEKİM 2 hafta önce
HEKİMİN SABİTİNE
NİYE
ZAM YOK???
Doktor Bakanlığı 2 hafta önce
Sayın Doktor Bakanlığı bakın bunu nasıl kanıtlayacağım, adli icap listelerinde doktor ve şoför icaba çıkar ikiside icap ücreti alamazdı sonra doktor Bakanlığımız harekete geçti ve şoförlerin problemini çözdü :) diyemeyeceğim tabiki doktorları çözdü ve artık doktorlarımız ödeme alıyor ya şoförler onlara ya sabır :) yanlış anlaşılmasın doktorlar almasın demiyorum ama bakanlık doktorların haricindede bu bakanlıkta insanların çalıştığını görsün, görmüyor, görmeyecek çünkü bütün yönetim kadroları doktorlar bakanlıkta. Bir doktor 5 tl kayba uğrasın ertesi gün mevzuat değişiyor diğer ünvanlar 1000 tl kayba uğrasın bakanlık 3 maymunları oynuyor, ama gelin görünki din iman devlet millet söylemleride hep onlarda, eee biz amaaan yazmıycam
birisi 2 hafta önce
E sende 11 yıl okuyup, hayatını heba edip, ardından 2 yıl da mecburi hizmet yapsaydın, bırakta doktor hakkı olanı alsın
Has dr 2 hafta önce
Valla ayni yipranma payi gibi olur buda,3 yıla 1 yıl dediler sonra 4yıla bir yıl,5 yıla bir yıl olacak,sonra 5 yıla bir yıl ama tatil gunleri calisilan gunden sayilmadigi icin 7 yıla 1 yıl,sonra eski calıstiginda sayilmadi sonuc 21 yıla 1 yıl:)))
Salim 2 hafta önce
Çözdükçe dolaşan düğüm gibi.Adam gibi temel maaşa zam yap.Performans temel maaşın yüzde yirmisini geçmesin.Bunu yapmak yerine birini düzelttik diyorlar diğerini bozuyorlar.Sonra onu düzeltmeye çabalıyorlar.İş mı bu?
Biri 2 hafta önce
Bu duzenlemeyle hekim dışı çalışanın performansini dusururler böylece sabit odemeye verdikleri zami karsilamis olurlar. Ohh mis
CCC 2 hafta önce
Yiyin efendiler yiyin çatlayıncaya kadar yiyin. Eksik kalırsa bağış toplayalım size
Aç ağzını 2 hafta önce
Kırıntılardan sana da atarız müsterih ol
sağlık personeli 2 hafta önce
sağlık bakanım ya denge kuruyordun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?