Sabah Gazetesi Yazdı: 3600 Ek Göstergede 4 Meslek Grubu Dışında Yeni Gelişme!

Şef, memur, bilgisayar İşletmeni ve veri hazırlama işletmeni gibi unvanların göstergelerinde de değişikliğe gidileceğini yazan Sabah Gazetesi, 4 meslek dışında diğer unvanların durumunu kulis bilgisiyle paylaştı. Peki 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Hangi meslekler masada? Kimin maaşı ne kadar artacak? İşte detaylar!

Ekonomi 21.10.2021, 03:02 21.10.2021, 09:26 Zeynep Elmalı
Sabah Gazetesi Yazdı: 3600 Ek Göstergede 4 Meslek Grubu Dışında Yeni Gelişme!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, SGK, Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı yetkilileri tarafından hazırlanan taslak çalışmalarına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında son şekil verilecek. 2022 yılında çıkması beklenen 3600 ek göstergede yeni bir gelişme daha yaşandı.

İDARECİLER DE 3600 EK GÖSTERGEDEN FAYDALANACAK
3600 ek gösterge artışında polis, öğretmen, hemşire ve din görevlisinin yanı sıra idareciler de 3600 ek gösterge düzenlemesinden faydalanacak. İdarecilerin de bu düzenlemeden faydalanmasıyla birçok idari kadroda da ek göstergeler artırılacak.

EMEKLİ İDARECİNİN GÖSTERGESİ 6400’E ÇIKACAK
Habere göre yapılan düzenlemeyle birlikte;

Şube müdürü (1/4) olarak çalışanların ek göstergesi 2200’den 3600’e çıkacak. 30 yıllık bir şube müdürünün emekli ikramiyesi böylece 30 bin TL artmış olacak.
Kamuda genel müdür yardımcısı olarak görev yapan personelin ek göstergesi 5300 veya 6400’e kadar çıkacak. Burada kesin rakam çalışmalar sonunda belirlenecek.

DAİRE BAŞKANINA 4800 EK GÖSTERGE
Daire Başkanlarının ek göstergesinin ise 4800 olması öngörülüyor.

ŞEF, MEMUR, VHKİ’LERİNDE EK GÖSTERGESİ DÜZENLENECEK
Bütün bunlara ilaveten şef, memur, bilgisayar İşletmeni ve veri hazırlama işletmeni gibi diğer unvanlarda ek gösterge düzenlemesi yapılacak

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

KARİYER MESLEKLERİN DE EK GÖSTERGELERİ YÜKSELECEK

Mesleğe yarışma ve yeterlik sınavıyla girilen müfettişlik, denetçilik, kaymakamlık gibi kariyer mesleklerinin ek göstergeleri de yükselecek.

POLİSLER VE AMİRLERİ
Polis memurlarının yanı sıra emniyet müdürlerinin emniyet amirlerinin komiserlerin baş komiserlerin ve diğer polislerin ek göstergeleri de masaya yatırılacak.
Üniversite genel sekreterleri, üniversite genel sekreter yardımcıları, üniversite daire Başkanları, fakülte sekreterleri ile diğer personel de gündeme gelecek.

Bölge müdürleri, bölge müdür yardımcıları, il müdürleri de değerlendirilen unvanlar arasında.

KİMİN MAAŞI KAÇ LİRA ARTACAK

Kaynak: Sabah Gazetesi

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Emrah 1 ay önce
Diğer meslek grupları derken? Onun bunun torpiliyle mevki makam sahibi olanlar dışında kimse yok. Şaşırdık mı? Tabi ki hayır. Ayıp olurdu onlara
Saglik. 1 ay önce
Vayy be yöneticilerde alacakmış ne guzel be çalışana verme yöneticiye ver.eskiden daha adaletli bir gelir vardı kamuda şimdi tepedekilere ver aşağıdakileri ez sözde müslümanlık böyle birşey işte....
dr 1 ay önce
pratisyenlerin halen ek göstergesi 3000 de uzman doktorların ek göstergesi 3600da

uzmanların da 3000e düşürülürse hiç şaşırmam çünkü pandemide maaşları düşürülen tek meslek grubuyuz
Dr 1 ay önce
Bu zihniyet doktoru unutmuş. Heralde biz zaten çok zenginiz çok fazla kazanıyoruz sanıyor aklına bile getirmiyor da az kaldı sizi yolcu edince düzeleceğiz.
Sağlık 1 ay önce
Hekimler peki? Pratisyen hekimler hemşire altında mı kalsın, uzman hekim denk mi olsun? Hekimlerin göstergelerini yükseltmeyi unutup yine hiyerarşinin içine etmezler umarım.
İmam hatip. 1 ay önce
İmam Hatip Polis dışında ve öğretmenle aynı olmak üzere diğer tüm mesleklerden fazla alıyormuş. Allah'ım nasıl bir Adalet ile sınanıyoruz....
SAĞLIK CAMİASI 1 ay önce
EK GÖSTERGE DURUM VE KONUMA GÖRE EŞİT BİR ŞEKLİNDE ADİL OLARAK VERİLMESİ GEREKİR.
Att 1 ay önce
Sağlıkta ebe ve hemşire dışında çalışan laborant, anestezi teknikeri, att, radyoloji teknikeri, tıbbi sekreter gibi birçok branş var. Hepsine aynı anda düzenleme yapılması gerekir. İşi sulandırmadan herkese eşit muamele şart.
alp 1 ay önce
sendikacılar yine kaptınız kendnize çevirdiniz bu işide
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?