Polis, Asker, Öğretmen, Bekçi ve Hemşire Maaş Karşılaştırması

Sağlık Personelinin aldığı parçalı ücretlerin toplamının asker, polis, öğretmen ve bekçi memur arkadaşlarımızla olan karşılaştırması ücret adaletsizliğinin ne denli büyük olduğunu gözler önüne serdi. Üstelik sağlık çalışanın aldığı ücretin önemli bir bölümü emekliliklerine yansımadığı düşünüldüğünde sahadan yükselen tepkinin ne denli haklı olduğunu ortaya koydu.

Ekonomi 23.11.2020, 13:06 23.11.2020, 13:37 Güler Sağlam
Polis, Asker, Öğretmen, Bekçi ve Hemşire Maaş Karşılaştırması

Tabloyu aşağıdan vermeden önce açıklama kısmı okuyunuz

* 2021 Ocak ayında alınacak ücretlerdir. 

* Sağlık Personeli mesleki lisans  ( hemşire, ebe, sağlık memuru) için Sabit ek ödeme dahildir.

* Öğretmenler için Türkiye geneli ek ders ortalaması 1400 lira baz alınmıştır

* Polis, Asker ve Bekçilerin yemek parası dahil değildir 

* Terör parası dahil değildir

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar,  (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmış olup, AGİ tutarı olarak da 2020 yılında geçerli olan tutar kullanılmıştır.

TIKLAYIN

*2020 yılı ikinci yarısında enflasyon oranının % 6 çıkacağı varsayılmıştır. (Enflasyonun, bu oranın altında veya üstünde çıkma durumuna göre maaş zammı oranı da değişecektir.)

*Çalışılan birimden ve/veya yerden kaynaklı ödeme fazlalıkları dikkate alınmamıştır.

*Toplu sözleşme ikramiyesi ödemeleri, performansa dayalı döner sermaye ödemeleri ile çalışılan yerden kaynaklı zam ve tazminat farklılıkları dikkate alınmamış, zam ve tazminatların en düşük miktarı esas alınmıştır.

*Yabancı dil tazminatı ödemesi ve bireysel emeklilik prim kesintisi hesaplamaya dahil edilmemiştir.

*Tabloda hizmet süreleri 13 yıldan az olanların, 14.10.2008 tarihinden sonra işe girmiş oldukları varsayılarak, sosyal güvenlik kesintileri ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanmıştır.

*Tabloda, hizmet süreleri itibariyle ulaşılabilecek derece/kademeler tahmini olarak kullanılmıştır.

İşte Tablo;

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (33)
Yoksulluk sınırında 2 ay önce
Dört yıldır hemşireyim kadroluyum sabit dahil bu paranın yanından dahi geçemedim kim alıyormuş bunu
Gece 2 ay önce
Sahtekarlık nankörlük bazı hazımsızların kişisel karakteridir. 4000+ maaş ama yoksul açım aç demogojisi yapmaktan bıkmadınız.
Nur 2 ay önce
Allah aşkına 5yıldır sağlık bakanlığında uzman hemşireyim hiç biz bu kadar maaş almadık siz nerden buluyorsanız o verileri bizede uygulasınlar en fazla 4.300 o da net maaş değil net maaşımız 2.950tl tabi emekli oluncada net maaşımızı alıyoruz gene algıda farklılık yaratıyorsunuz!!Yalan dolan haberle!!!
Ferdi 2 ay önce
2021 Ocak ayı bahsedilmiş. Ama enflasyon%6 olarak baz almışlar Max %4 olacak 100 küsür lira daha düşülebilir
ANKARA 2 ay önce
SAYIN EDİTÖR BENDE HEMŞİREYİM SÖYLEDİĞİNİZ RAKAMLAR SABİT DÖNER SERMAYE İLE BİRLİKTE BİZLER EMEKLİ OLDUĞUMUZ ZAMAN SABİT EK ÖDEME ALMIYORUZ ORDAN 1680 TL DÜŞÜN DÜZGÜN YAYINCILIK YAPIN DOLAYISI İLE DİĞİER MESLEK GRUPLARIYLA ARAMIZDA ÇOK FARK VAR
Yorumcu 2 ay önce
Okumadan yorum yapmak böyle oluyor sanırım. adamlar maaş + sabit demişler. üstelik sabitin ek ödemeye yansımadığını, diğer meslek gruplarının ücretlerinin yansıdığını gündeme getirip, gerçekçi bir tablo sunmuşlar. Siz 3 bin lira maaş alıyoruz deyince millet inanmıyor. Ek değil, tek ödeme gerçeği üzerinde durarak, yalanla kazanım elde etmeye uğraşmayın boşuna.
sağlıkçı 2 ay önce
ast subay maaşı bu kadar değil ki daha öğrenciyken 6500 alıyorlar kuzenim ast subaş baş çavuş 9000 maaş alıyor.şunu diye bilirsiniz kurumlar arasında en düşük maaşı sağlıkçılar alıyor dene bilir yada insanlar çalışmadığı halde ek dersini alır lakin sağlıkçı emek inin karşılığını alamıyor denebilir
Mustafa 2 ay önce
Yine bir yalan dolan haberle başbaşayız.Koskoca Türkiye öğrendi hemşirelerin 4yıl okuyup ne kadar az aldıklarını net maaşlarının 3.000 geçmediğini bi siz vazgeçmediniz yalan haber vermekten
Yazık 2 ay önce
10 uncu senem hala sabit +maaş bu rakamı göremedim
Tülün 2 ay önce
1,in 4 lisans 5200 25 yıllık
Sözleşmeli köle 2 ay önce
5 yıldır sözleşmede sürünüyorum tv de görünen komik rakamlar bunlar bordrolarımızda bu parayı gören varsa buyursun afiyetle yesin valla
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?