PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ortalama 6 Bin Lira Alan Memur, Mart Maaşından 918 TL Kaybetti!

Açıklanan ilk üç aylık enflasyonun %22.81 çıkmasının ardından bu rakama göre yaklaşık 6000 TL maaş alan bir memurun mart ayına ait maaş kaybı 918 TL olarak hesaplandı.

Ekonomi 17.04.2022, 16:24 19.04.2022, 00:08 Cansu Polat
Ortalama 6 Bin Lira Alan Memur, Mart Maaşından 918 TL Kaybetti!

%22.80 birlik enflasyon sonucunda ilk üç aylık verilere göre memur enflasyon farkı %15.31 olarak belirlenmiş durumda. Bu orana Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında açıklanacak enflasyon rakamları eklenerek temmuz memur zammı belirlenmiş olacak.

Çeşitli sendikalardan enflasyon farklarının altı aylık dönemlerde değil aylık olarak maaşlara yansıtılması talepleri gelirken en son Memur Sen’den "eşel mobil" sisteminin devreye sokulması açıklaması gelmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Mil Bayındır Sen, yetkili konfederasyon olan Memur Sen ile Memurların ikinci büyük konfederasyonu olan Türkiye Kamu Sen'i kastederek "sürekli birbiriyle didişen bu iki sendikanın memurların menfaatine yönelik ağızlarından arada 1 - 2 kelam laf çıkmış olsa da somut hiçbir icraat gösterememektedirler" eleştirisi geldi.

İki sendikayı kastederek "bunların derdi hizmet değil, sadece üye sayılarını arttırarak yetki, makam, maaş peşinde saltanat sürmektir" diyen Mil Sağlık Sen, "hizmet bekleyen memurların bu sendikalar tarafından mağdur edildiğini" dile getirdi.

Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?