Öğretmen Maaşları 2 Haber Sitesini Karşı Karşıya Getirdi

Öğretmenler tarafından maaşlarına %20 oranında zam istedikleri hastag çalışması gündem olmaya devam ediyor. EnSonHaber sitesi "Öğretmenden satılık lüks araç ilanları sosyal medyanın gündeminde" diyerek konuyu manşete taşıyınca öğretmenler üzerine dikkat çeken haberler yapan MemurlarNet'den jet yanıt geldi. MemurlarNet "Haber sitelerinde, öğretmen düşmanlığı yapmak yakışık almıyor" diyerek ismini vermeden ensonhaberi eleştirdi.

Ekonomi 24.06.2021, 17:12 25.06.2021, 00:15 Güler Sağlam
Öğretmen Maaşları 2 Haber Sitesini Karşı Karşıya Getirdi

Ensonhaber sitesi, "Öğretmenlerin yüzde 20 oranında zam istemesi üzerine, internet sitelerinde öğretmenden satılık lüks araç ilanları dolaşıma girdi." diyerek yaptığı haberde "Sosyal medyada bazı kullanıcılar, öğretmenler tarafından internet sitelerindeki lüks araç ilanlarını paylaşmaya başladı." dedi.

ensonhaberin bu manşeti ve haber içeriğine itiraz eden memurlarnet, "Haber sitelerinde, öğretmen düşmanlığı yapmak yakışık almıyor" diyerek konuyu manşete çekti ve "Bir elin parmak sayısını geçmeyen bir kaç öğretmen üzerinden öğretmen düşmanlığı yapmak, bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür.." yorumunda bulundu.

Bununla da kalmayan memurlarnet, eleştiri dozunu artırarak "

Tıklama ve reytinge dayalı internet haberciliğinde, bazen ya memur düşmanlığı ya da öğretmen düşmanlığına şahit olmaktayız. Pandemi dönemi boyunca, ellerinden geleni yapmaya çalışan, göreviyle ilgili olmamasına rağmen karantina denetim işlerini yapan öğretmenlere bu kez sınırlı sayıda öğretmenin sahip olduğu zenginlik üzerinden saldırılıyor." açıklamasını yaptı.

Peki Sağlıkçılar bu duruma ne yorum yapıyor? Yorumlarınızı bekliyoruz..

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Sağlık teknikeri 1 ay önce
Sağlık personeli dışındaki bütün memurların maaşı iyi durumda benimle aynı derecedeki öğretmen komşum benden 2700 lira civarı fazla ücret alıyor sağlık personelinin aldığı maaş asgari ücret düzeyinde....
şırınga 1 ay önce
bu lüks arabaya binen öğretmenin evi nasıldır kimbilir. en çok ağlayanda onlar en çok istirahat edende. çoğununda yazlığı var. biz sağlıkçı 18 yıldır çalışıyorum ne var toplamda hiç. ağustosta toplu sözleşmede buna bir ayar lazım. sağlıkçılar risk altında hepsi hiçbirini ayırmadan seyyanen 2000 tl zorunlu. en yüksek maaşı asker polis ve sağlıkçı almalı çünkü en çok çallışan kesim bu grup. nöbetli. ama bakarsan en düşük maaş bizim .
DUACI 1 ay önce
öğretmen düşmanlığı değil burda amaç adaletsiz dengesiz maaş seviyeleini ortaya koymak. öğretmenler bi zahmet ses etmesin şu dönem
SINIRLI SAYI 1 ay önce
O SINIRLI SAYIDA SAĞLIKÇI BİZDE NİYE YOK . OLMASI GEREK MANTIKEN
----boş zaman işleri bu işler---- 1 ay önce
tam gün çalıştırın bu öğretmenleri pert oluncaya dek. bakın o zaman zam istemeye mecal kalıyomu kalmıyomu. boşluktan hep sosyal medya işleri.
Vatandaş 1 ay önce
Hakedenin haketmediği haketmeyenin hakettiği bir sistem oluştu ülkede islamiyette bu yok ama biz nasıl bir ülke olduk bu sadece öğretmen değil tüm kamu kurumlarında böyle....eskiden alt çalışanlar fazla iş yapanlar riskli iş yapanlar zamanı vakti çalışma önceliği olanların ücretleri iyiyken şimdi yönetici yandaşlar üstlerine yarananlar çalışmayanlar vs vs vs ler rant işler saymakla bitmeyecek kişiler fazla ücret almaya başladı...kamunun eskisi yenisi bu...
Drbey 1 ay önce
Böyle bir şey gerçekleşirse bu hükümet bir tane sağlık personelinden oy alamaz. Yazık günah sağlık çalışanları bu kadar da ezilmemeli
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?