PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Numan Kurtulmuş'tan Memur Gelirinin Artırılması İçin Çalışıyoruz Açıklaması

Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan kurtulmuş katıldığı canlı yayında asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği ile ilgili soruya “çalışmalar yapılıyor” dedikten sonra memur zamları içinde “çalışıyoruz” yanıtını verdi.

Ekonomi 15.06.2022, 19:47 15.06.2022, 20:50 Cansu Polat
Numan Kurtulmuş'tan Memur Gelirinin Artırılması İçin Çalışıyoruz Açıklaması

TGRT HABER’de Ercan Gürses‘in sunduğu programa konuk olan Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş lojistik de yaşanan sorunun tüm dünyayı ekonomilerini derinden sarstığını belirtti.

Ukrayna’nın Rusya arasındaki savaşa da değinen Kurtulmuş, bu durumun yeni bir küresel fiyat artışına yol açtığını, ekonomileri ise olumsuz etkilediğini söyledi.

İki meseleye dikkat çeken Numan Kurtulmuş, birincisinin dövizdeki oynaklığın giderilmesi olduğu ikincisinin ise fiyat istikrarsızlığı olduğunu belirtti. Fiyat istikrarsızlığı ile ilgili her gün görüşmeler yaptıklarını anlatan Kurtulmuş, “dövizdeki oynaklık için eldeki tüm imkanlarla istikrara kavuşturulması birinci önceliğiniz” dedi.

TEMMUZ MEMUR ZAMMI AÇIKLAMASI

Vatandaşın dövizdeki oynaklık ile fiyat artışları nedeniyle olumsuz etkilendiğini belirten Numan Kurtulmuş “temmuz ayında emekli ve memurların gelirlerinin artırılması için çalışmalarımız var” dedi

ASGARİ ÜCRETE ARTIŞ OLACAK MI?

Asgari ücrette ikinci zam üzerinde çalışılıyor. Bunları bakanlık kamuoyuna paylaşacaktır. Sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız neredeyse her hükümet toplantısından sonra kamuya seslenişinde bir şekilde alım gücünü artırmaya dönük ilave tedbiri paylaşıyor. Elimizdeki bütün imkanları vatandaşımızın alım gücünü artırmak için seferber etmekteyiz.

Yorumlar (15)
Memurun adı var. 2 hafta önce
Söyleme bakmayın siz. Memurlar için değil, BELEŞ kadro alan taşeronlar için çalıştıklarını herkes görüyor. Son dört yılda taşeron ile memur yıllık gelirindeki artış oranlarına bakın, yeter. Kamuda hiyerarşik düzen diye birşey de kalmadı. Cevabı seçimlerde görülecektir.
Kodsağlık 2 hafta önce
Açıklamalardan anladığım herşey algı yönetimi verilen bişeyde yok...
..BENBİLİRİM 2 hafta önce
Hükumet adına bir yarışa girilmiş zam, iyileştirme diye açıklama üstune açıklama yapan yetkililer bütün bunlar enflasyon farkını zam diye yutturma çabası değilse ki öyle görünüyor kendilerine tepkiden başka birşey getirmez...
zeyn 2 hafta önce
dışarıdan gören de bizleri bu hükümet her ay ihya ediyor zannedecek. bari her ay atıp tutuyorlar daha büyük şeyler söyleyin en azından bizlerde bedavadan daha büyük hayal kuralım. yok maaşlar artıralacak yok emekliliğe yansıyacak gerek yok bu gibi küçük vaatlere. deyin hastaneler sağlıkçılara hisse olarak verilecek hastaneleri onların üstüne yapacağız falan fişman. artık küçük vaatler vermeyin hayallerimizi büyütün lütfen olmuyor böyle
Acayip 2 hafta önce
Umarım elimizdekide gitmez.
Sağlık 2 hafta önce
Evet kur korumalilara sırf şovunuz için ödediğiniz faizler eee ne oldu dolar dünde aynıydı bu günde aynı değişen bisi yok alım gücümüz bittiği gibi kuru düşürecez diye onca doları da yaktınız.simdi kamu da memur kıvrana kıvrana ay sonunu getirmeye çalışıyor...
Aslan 2 hafta önce
Sabah erken kalkan açıklama yapıyor. Sonuç çek cak mış miş
Yhs 2 hafta önce
Yhs elinizdeki bütün imkanları kendinize kullanıyorsunuz çocukmu kandırıyorsun taşerone sözleşmeliye mubaşirlere var bize niye yok bunu cevapla
Nolurrr 2 hafta önce
Nolur çalışmayınnnn.. bu cümleye duymaktan İçim bulandı.. sizin yüzünüzden ''calismak'' kelimesinde olumsuz etkileniyor..
smemuru 2 hafta önce
çok çalışıyorlar. zenginin malına mal katmak için. almancı 1 milyon tl yatırmış kur korumalıya 3 ay gönce 1.2 milyon olmuş 160bin tl sini devlet vermiş. zengini zengin etmeye devam. garipler ödesin zenginlere.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?