PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Mustafa Elitaş: Sağlık Çalışanları 3600 Ek Gösterge Kapsamına Alınacak

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sağlık bilimi lisans yerleri dahil olmak üzere hemşirelerin 3600 ek gösterge kapsamı içinde olacağını açıkladı.

Ekonomi 07.05.2022, 16:19 08.05.2022, 16:30 Cansu Polat
Mustafa Elitaş: Sağlık Çalışanları 3600 Ek Gösterge Kapsamına Alınacak

Döner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şeklinde konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sağlık çalışanlarının maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacaklarını belirtti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi sağlık çalışanlarımız ile ilgili yasal düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde TBMM'ye getirmeyi planlıyoruz." dedi.

Elitaş, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, sağlık çalışanlarına yapılacak iyileştirmeler konusunda bilgi verdi.

"DÖNER SERMAYEDEN ÖDEME YAPILMAYAN HASTANE KALMAYACAK"

Sağlık çalışanlarının maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında önemli iyileştirmeler sağlayacaklarını belirten Elitaş, "Bu kapsamda öncelikle tabip ve tabip dışı personelin sabit ek ödemelerinin merkezi yönetim bütçesine alınması sağlanarak görev aylıkları tek bir bordro ile ödenecek. Bu uygulama üniversite hastaneleri için de hayata geçirilecek." ifadelerini kullandı.

HEMŞİRELER VE SAĞLIK BİLİMİ LİSANSİYERLERİ 3600 EK GÖSTERGE KAPSAMI İÇİNE ALINACAK

Döner sermayeden ödeme yapılmayan hastane kalmayacak şekilde Sağlık Bakanlığı döner sermaye dağıtım sisteminin daha etkin hale getirileceğini bildiren Elitaş, "Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak yoğun ve özverili çalışan tabip ve tabip dışı personelin döner sermayeden alacakları ek ödemelerde artış yapılacak. Ayrıca yapılacak düzenleme sonrası tabiplerimizin bordroya tabi maaşları dikkate alınarak emekli olduktan sonraki maaş kayıpları telafi edilecek şekilde emekli aylıklarında iyileştirme yapılacak. Burada vurgulamak isterim ki başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacak." bilgisini paylaştı.

Elitaş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi sağlık çalışanlarımız ile ilgili yasal düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde TBMM'ye getirmeyi planlıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (22)
44 2 hafta önce
BİZLER yasa hukuk mevzuat bilen vekiller istiyoruz mahalle ağzı ile konuşan değil soru soruyorum cevap yok 2008 sonrası işe başlayanlar 3600 ek gösterge nasıl alacak açıkla ses yok lisansiyer ve sağlık personeli ve 2008 sonrası işe başlamış 3600 ek göstergeyi nasıl alacak soru basit cevap ver ben de özür dileyeyim veremezsen ne olacak?
OLAYA HAKİM DEĞİLSİN 2 hafta önce
ey ELİTAŞ 3600 EK GÖSTERGEYİ 2008 SONRASI MEMUR OLANLAR NASIL ALACAK AÇIKLA BİLELİM SENİN BU KONUYA HAKİM OLMADIĞIN BELLİ BİLMEDEN KONUŞMA ÖNCE BİR ARAŞTIR SOR ZIRT BIRT KONUŞUYORSUNUZ HİÇ BİRŞEY BİLMEDEN
Dr 2 hafta önce
2008den önceki hemşirelerin büyük kısmı lise mezunu hemşiresi asıl lisans mezunu hemşireler 2008den sonra mezun çıkmaya başlandı.
2008den sonra ek gostergenin emeklilge faydası yok sadece taban maaş üzerinden emekli hesaplanaca
44 2 hafta önce
2008 sonrası göreve başlayanları da kapsayacak diyebiliyor musun? Hadi de bakimmm diyemezsin bir de 3600 sadece 2008 öncesi alır diğerleri alamaz ama bunu bilen yok herkesi kandırıyorsunuz buna hakkınız yok gerçekleri söyleyin kelime oyunu yapmayın
Prm 2 hafta önce
Önlisans lisedekiler insan değil mi sizin yapacağınız işe harbiden iple bekliyoruz bu 2023 ü bak bakalım ayrım nasıl olurmuş görecez .
44 2 hafta önce
sağlıkçıyım lisansiyerim ama 2008 den sonra emekli sandığına geçtim yani 3600 alamam bunu siz bilmiyor musunuz diyelim ki 3600 verdiniz bir faydası yok bunu neden anlamak istemiyorsunuz yalan söylüyorsunuz çıkın söyleyin herkese 3600 ama 2008 sonrası da 2008 öncesi haklarına kavuşacak diyebiliyor musunuz hayır kelime oyunuyla herkesi kandırmaya çalışıyorsunuz uyanın yalan söylüyor
Kasier 2 hafta önce
Evet çünkü memurlar
kayser slavten 1 hafta önce
ne çok şey istiyorsunuz, bi doymadınız gitti.
CALİSAN 2 hafta önce
EK GOSTERGE İYİ Kİ VARSİN YOKSA MEMURLAR İCİN SECİM MALZEMESİ NE OLURDU Kİ
Yhs 2 hafta önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
4
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?