PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Muhtar maaşlarını artıran kanun Resmi Gazete’de yayınlandı

Bugün tarihli yayınlanan Resmi Gazetede muhtar ödenek ve sosyal güvenlik yasasının birinci maddesinde yapılan değişiklikle muhtar maaşlarındaki artışı içeren düzenleme yayımlandı.

Ekonomi 15.04.2022, 15:50 16.04.2022, 02:37 Cansu Polat
Muhtar maaşlarını artıran kanun Resmi Gazete’de yayınlandı

Resmi gazetede yayınlanan düzenlemeye göre köy muhtarlari ile şehir ve kasaba mahalle muhtarlarinın 14.750 gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çarpımı sonucu bulunan aylık ödenekleri değiştirilerek muhtar maaş ödeneklerinin asgari ücretin altında olmayacağı şeklinde düzenlemeye gidildi.

Öte yandan yapılan muhtar maaş düzenlemesi ile maaşlarından sadece damga vergisi kesilebileceği bunun haricinde herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmayacak getirilerek maaşların her ayın 15. günü il Özel idareleri tarafından ilgililere peşin ödenmesi karara bağlandı.

Düzenlemeden önce muhtarların maaşı 3446,46 TL iken yapılan düzenlemeyle bu tutar asgari ücretin net tutarından altında kaldığı için muhtarların maaşları 1 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere 4253 TL’ye yükseltilmiş oldu.

Yorumlar (5)
Aslan 3 ay önce
Sağlık personeli verilecek müjdeleri bekliyor.
Katılıyorum 3 ay önce
Akp oy toplayacağını sandigi hicbir ise yaramayan muhtarlara gereksiz bir iyileştirme yaptı..çoğu eğitimsiz olan bu topluluğa ödenen paralara yazık...ülkenin her anlamda yükünü çeken memurlara bakmayan fakat oy uğruna hicbir ise yaramayan insanlara para dağıtan hükümet bu kadar beddua karsısında haksızlık karşısında acaba tekrar seçilecek mi...
troy 3 ay önce
ne hikmetse içişlerine ve milli eğitime gelince maliye bakanlığı sesini çıkarmıyor bize gelince bütçe yok
Haksız mıyım abiler 3 ay önce
Ulen bu ülkede bir zabıta birde muhtar kadar gereksiz bir meslek var mı.ha birde mübaşir . Ha bir de uzman onbaşı.
Yhs 3 ay önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem sözünüzü tutmadınız özellikle MHP
20
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?