MHP Milletvekili Kılavuz, Meclis'de Sağlık Personelinin Taban Aylığına Zam ve Seyyanen Ödeme Talebi Bakan Koca'ya İletti!

MHP Mersin Milletvekili Olcay KILAVUZ tarafından TBMM'de Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya yazılı önerge vererek Sağlık personelimizin taban aylığına artış veya seyyanen ödeme yapılması ve Sağlık hizmetlerinde süresiz sözleşmeli, 3+1 sözleşmeli, vekil ebe hemşire ve kamu dışı sağlık personellerine kadro verilmesi yönelik Sağlık Bakanlığının çalışmasının olup olmadığını sordu.

Ekonomi 27.10.2020, 20:05 27.10.2020, 20:08 Güler Sağlam
MHP Milletvekili Kılavuz, Meclis'de Sağlık Personelinin Taban Aylığına Zam ve Seyyanen Ödeme Talebi Bakan Koca'ya İletti!

Sağlık personellerinin aylardır sosyal medya mecralarında gündeme getirdiği ek ödeme yerine tek ödeme taleplerini yankılarıTBMM'ye yansımaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün MHP Mersin Milletvekili Olay Kılavuz Bakan Koca'nın yazılı cevaplaması talebiyle soru önergesi verdi. Önerge'de sağlık personellerinin taban aylıklarına artış, seyyanen ödeme ve sözleşmelilere kadro talebi yer aldı.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

TIKLAYIN

Aşağıda ifade ettiğim sorumun,Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim. 19.10.2020 Olcay KILAVUZ /MHP Mersin Milletvekili 

1. Covid-19 ile bu mücadele dönemine münhasır olmak üzere fedakârca mücadele veren sağlık personelimizin taban aylığına artış veya seyyanen ödeme yapılmasına yönelik bakanlığınızın bir çalışması var mıdır? 

2. Sağlık hizmetlerinde süresiz sözleşmeli, 3+1 sözleşmeli, vekil ebe hemşire ve kamu dışı sağlık personellerine kadro verilmesine yönelik bakanlığınızca yürütülen çalışma var mıdır? 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (17)
sağlık emekçisi 7 ay önce
tam bir tiyatro
Filyasyon ustasi 7 ay önce
Cevap: YOK.
2351 magduru 7 ay önce
kahvede çay içenlerde aynısını konuşuyor
murat 7 ay önce
bu ünvn değişikliği sınavını artık çözmeli bakanlık - artık amasız fakatsız ünvanlar verilmeli
sağlıkçı 7 ay önce
katılıyorum...
ahmet hozan 7 ay önce
İçten verilen Cevap : evet 3+1 düşünüyoruz, 3 ün 1 ini vereceğiz.
Dıştan çıkan ses : Çalışmalarımız devam ediyor.
sağlıkçı 7 ay önce
Sayın Millet vekilim yapmış olduğunuz bu davranıştan dolayı teşekkür ederim
ünvan 7 ay önce
kamu dışı personele bile kadro konuşulurken hak edilmiş ünvanlar verilmedi verilemedi veeee verilmeliiiii
ünvan maduru 7 ay önce
mülkatsız ünvanlar verilsin
vhki 7 ay önce
görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı hakkı eşit statüde veya alt statüde olanlara verilmemeli insanlar özlük hakkı yükseltmek için giriyor diğer arkadaşlar meşkul ettiği kadroda çalışmamak için giriyor...örnek sh sınıfında bir hemşire sosyolog kadrosuna giriyor ve bir vhki nin bir üst kadroya atanmasına engel oluyor...... teknik hizmetler sınıfı 2200 ek gösterge sağlık hizmetleri sınıfı 3000 ek gösterge yani daha alt bir ünvana atamış oluyorlar...gih için daha üst bir sınıf bunun önüne geçilmeli bence
memur 7 ay önce
çok yerinde bir tespit bulunduğu ünvandan alt ünvan için başvuru yapılamamalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?