Mesleklerine Göre Şube Müdürü / Müdür Maaşları!

Kamu kurun ve kuruluşlarında, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil “Şube Müdürü” ve “ Müdür” unvanlı kadrolarda görev yapan personelin aylık net ücretleri, yararlandıkları tazminatın türüne ve kariyerlerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Ekonomi 30.01.2020, 11:06 30.01.2020, 11:11 Güler Sağlam
Mesleklerine Göre Şube Müdürü / Müdür Maaşları!

Meslekleriyle ilgili hizmet sınıflarına (TH, SH, MİAH, DH, EÖH, EH veya AH) ait kadrolarda görev yaparken, kurumlarında veya başka kurumlarda GİH Sınıfı kapsamındaki ilk dört dereceli Şube Müdürü/Müdür kadrolarına atananlar hakkında, (atandıkları kadro derecesi için geçerli olan ek göstergeden düşük olmamak kaydıyla) meslekleriyle ilgili kadrolarda kazanılmış hak aylıkları itibariyle alabilecekleri ek göstergeler uygulanmaktadır.

Öte yandan, Şube Müdürü/Müdür unvanlı kadrolarda olanların maaş hesabında esas alınan unsurlardan olan özel hizmet tazminatı oranı, bazı eğitimlerle kazanılan unvanlar için farklı olabilirken,  çalıştıkları kurumlardan dolayı Şube Müdürü/Müdür unvanlı personelden bazıları ise özel hizmet tazminatı yerine adalet hizmetleri tazminatından yararlanmaktadır.

Bu kapsamda, aynı unvanda (Şube Müdürü, Müdür)  görev yapan ve hizmet süreleri ile kazanılmış hak aylık dereceleri aynı olan Devlet memurlarının güncel maaş bilgilerini ve kariyerleri ve kurumları nedeniyle aralarındaki ücret farklılığını görebilmek amacıyla memurunyeri.çom olarak hazırladığımız Tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Tablo; 1 inci derece Şube Müdürü veya Müdür unvanlı kadroda görev yapan, kıdem yılı 25 veya da daha fazla olan, kariyerlerine ilişkin ek göstergeyi hak etmiş personelden bazıları örnek seçilerek hazırlanmıştır.

Şube Müdürü / Müdür Aylık Net Maaşı (2020 yılının ilk yarısında)   

Kariyer / Tazminat Türü

Ek Gösterge

Aylık Net Maaş

ADALET HİZMETLERİ TAZMİNATI ALANLAR*

3600

3000

2200

6.902 TL

MÜHENDİS

MİMAR

ŞEHİR PLANCISI

UZMAN TABİP

3600

6.658 TL

JEOLOG

FİZİKÇİ

KİMYAGER

MATEMATİKÇİ

TIKLAYIN

İSTATİSTİKÇİ

3000

6.572 TL

VETERİNER HEKİM

TABİP

DİŞ TABİBİ

ECZACI

3600

6.521 TL

ARKEOLOG

6.489 TL

VAİZ

AVUKAT

ÖĞRETMEN

POLİS (yükseköğrenimli)

HEMŞİRE (mesleki lisanslı)

6.434 TL

KARİYERİ ESAS ALINMAYAN

(DÜZ ŞUBE MÜDÜRÜ, MÜDÜR)

2200

6.352 TL

*Adalet Hizmetleri Tazminatı: Yüksek Mahkemeler, Yüksek Seçim Kurulu, Sayıştay, İl ve İlçe Seçim Kurulları ile adli, idari ve askeri yargıda (Ceza İnfaz Kurumları ve İcra Müdürlükleri personeli dahil) görev yapan Devlet memurlarına, Özel Hizmet Tazminatı yerine Adalet Hizmetleri Tazminatı ödenmektedir.

NOT:
-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.
-Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.
-Zorunlu Bireysel Emeklilik Sigortası primi ve sendika aidatı kesintileri ile yabancı dil tazminatı, toplu sözleşme ikramiyesi, sosyal denge tazminatı, fazla çalışma ücreti, ek ders ücreti, ikramiye, ek ve ilave tazminat gibi ödemeler dikkate alınmamıştır.
-Gelir Vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
ata 13 ay önce
yalan söylemeyin 27 yıllık sağlık memuruyum sabit dahil 5300 alıyorum
Selma 12 ay önce
Õzellerde çalışan hemsirelerin maaşları da Allaha emanet.. Bu konuda hiç bir çalïşma yok.. Belli bir standart altı olmamalı maaşlar.. Toplu taşımalarda ındirim bile yok. Yol ücretini çıkınca asgari ücret altında bir maaş düşüyor.. Dilerim bunu da düşünürler..
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?