Memurun Zammının Belirleneceği Toplu Sözleşme İçin İki Kritik Tarih Belirlendi

2022 ve 2023 yıllarını kapsayacak olan toplu sözleşme görüşmelerinin ilk oturumu 2 Ağustos 2021 tarihinde yapılacak

Ekonomi 14.07.2021, 14:35 Güler Sağlam
Memurun Zammının Belirleneceği Toplu Sözleşme İçin İki Kritik Tarih Belirlendi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı toplu sözleşme sürecinde 2 kritik tarihi belirledi. Buna göre, yetkili konfederasyon olan Memur Sen'in taleplerini Bakanlığa bildirme tarihi 26 Temmuz 2021 tarihi olarak belirlenmiştir. (Aşağıdaki resmi yazıda yer alan 14 14 Temmuz tarihi 26 Temmuz olarak güncellenmiştir) Memur Sen ve yetkili sendikalar genel ve hizmet kollarına ilişkin tekliflerini bu tarihe kadar Bakanlığa iletmiş olacaktır. Bakanlığın teklifleri değerlendirmesi için 1 haftalık süresi kalmaktadır. 11 hizmet koluna ait teklifler ile genel kamu personeline yönelik teklifler birlikte düşünüldüğünde bu sürenin kısa olduğunu düşünüyoruz.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Toplu sözleşme sürecinin ilk oturumu ise 2 Ağustos 2021 Pazartesi günü olacak.

Bakanlıktan Memur Sen'e gönderilen resmi yazıda, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu için tespit edilen isimlerin de 14 Temmuz tarihine kadar bildirilmesi istenmiştir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
HEY GİDİ DÜNYA HEYYY 5 ay önce
hastanelerde temizlik personelleri hemşireleri eczacıları biyologları vb birçok meslek grubunu solladı..4 d statüsünde işçi sendikaları her dediğini kopardı..onlara helal olsun..kimsenin aldığı parada kimsenin gözüde yok..ancak şu sağlık personellerinin düşürüldüğü duruma bakın bir..sizin sendikacılığınız yerin dibine batsın..üyelerinizden topladığınız paralar haram zıkkım olsun..BEN ÜYE DEĞİLİM.. bu sendikalar mı oturacak pazarlığa..
Akkoyun/Karakoyun 5 ay önce
Üretici fiyat endeksinin %40'ları aştığı günümüzde, 3-4 senenin kayıpları da düşünülürse en az %40 zam istemeleri gerekir. Taşeronların sendikaları bile tediye-ikramiye-bayramlık-vs. aldıkları halde, %20 üstüne zam istemişler. Maharetinizi masadakilere kabul ettirin ki; sendika üyelikleri devam etsin. ...
sağlık personeli 5 ay önce
toplu sözleşme neden yapılıyor anlamadım hükumet kanadı enflasyon oranında zam vermiyor mu bunlar bizi göz göre göre kandırıyorlar
calısan 5 ay önce
MÜSTAAKKKKK
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?