Memurların kıdem tazminatına el mi konacak?

İşçilerin ardından memurların kıdem tazminatına da el konacağını öne süren Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, "sendikalara çok öfkeliyim" dedi.

Ekonomi 11.07.2020, 17:11
Memurların kıdem tazminatına el mi konacak?

Satır Arası’nda Atakan Sönmez’in sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Yaşar Okuyan, gündeme bomba gibi düşen bir iddiada bulundu.

Okuyan, sadece işçilerle ilgili değil, ilave önerge ile kamu çalışanlarının da kıdem tazminatlarına el konacağını öne sürdü.

Yaşar Okuyan, şöyle konuştu:

TIKLAYIN

"SENDİKALARA ÖFKELİYİM"

"Sendikalara o kadar öfkeliyim ki, gerçekten emekçinin yanında olan 3-5 sendika dışında sendika yok. Dün de yoktu, bugün de yok, bu kafayla yarın da olmayacak. Kıdem tazminatı ellerinden alınıyor, ‘almayın ya genel greve gideriz’ diyorlar. Ulan ne grevine gidiyorsun, ne kaldı elinde!"

"MEMURUN KIDEM TAZMİNATINA EL KONACAK"

"Şimdi kamu çalışanları zannediyor ki sadece işçilerin kıdem tazminatı kesilecek. Tasarı genel kurula geldiğinde eğer meclise inerse sadece işçilerle ilgili değil hemen bir ilave önergeyle memurlar da bu düzenlemeye tabi olacak ve onların kıdemlerine de el konulacak. Meclis’e geldiğinde bunu yapmazlarsa buyurun ben buradayım”

Yorumlar (3)
Esenler den Kemal 4 ay önce
VALLAHİ YAPAR BUNLAR.EMEKLİ OLUYORUM.
HI HI HI 4 ay önce
Olmazsan adam değilsin. Emekli belgenin ekran resmini bekliyoruz
Bunların Tek Derdi Ortalık Karıştırmak 4 ay önce
Bunu diyen "eşşek gibi anırırım" diyen adam ve sürekli polemik yapıp sözlerini tutmayan hiç bir dediği çıkmayan adam
19
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?