Memurların Beklediği Zam ve Tazminat Kararnamesi Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Memurların zam ve tazminat kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Devlet Memurlarına 2021 yılında uygulanacak Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar ve eki cetveller 10 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı

Ekonomi 10.04.2021, 00:45 10.04.2021, 11:35 Güler Sağlam
Memurların Beklediği Zam ve Tazminat Kararnamesi Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre 2006/10344 sayılı "Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar" ve eki cetvellerin 2021 yılında da ödenmesine devam olunacak

İşte 10 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararname

2021 yılı yan ödeme kararnamesi

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar ve eki cetvellerin uygulanmasına 2021 yılında da devam olunacağı belirtildi.

CUMHURBAŞKANI KARARI

Karar Sayısı: 3809

Ekli “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması ve Aynı Karann 2021 Yılında da Uygulanmasına Dair Karar”ın yürürlüğe konulmasına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152 nci maddesi gereğince karar verilmiştir.

9 Nisan 2021

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

DEVLET MEMURLARINA ÖDENECEK ZAM VE TAZMİNATLARA İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI VE AYNI KARARIN 2021 YILINDA DA UYGULANMASINA DAİR KARAR

TIKLAYIN

MADDE 1- 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar ve eki cetvellerin uygulanmasına 2021 yılında da devam olunur.

MADDE 2- Aynı Kararın 5 inci maddesinin üçüncü fıkrasının (b) bendinde yer alan “Devlet Personel Başkanlığına” ibaresi “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına” şeklinde ve aynı maddenin sekizinci fıkrasında yer alan “ilgili muhasebe birimlerine, ilgisine göre Sayıştay Başkanlığına veya Yüksek Denetleme Kuruluna” ibaresi “ilgili muhasebe birimlerine ve Sayıştay Başkanlığına” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 3- Aynı Kararın 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (1) numaralı alt bendinin (bb) sırasında yer alan “Vekaletin, Bakanlar Kurulu karan veya müşterek karar ile atama yapılması gereken kadro veya görevler için ilgili Bakan” ibaresi “Vekaletin, Cumhurbaşkanınca atama yapılması gereken kadro veya görevler için ilgili bakan” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 4- Aynı Karara ekli “Kalkınmada Öncelikli Yörelerin Dereceleri” başlıklı IV sayılı Cetvelde;

3. Bölgede yer alan “ERZURUM MERKEZ, ILICA” ibaresi “ERZURUM PALANDÖKEN, YAKUTİYE, AZİZİYE” şeklinde, “KAHRAMANMARAŞ MERKEZ” ibaresi “KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU, ONİKİŞUBAT” şeklinde, “ŞANLIURFA MERKEZ” ibaresi “ŞANLIURFA EYYÜBÎYE, HALÎLÎYE, KARAKÖPRÜ” şeklinde değiştirilmiş ve “MALATYA MERKEZ;” ibaresi yürürlükten kaldınlmıştır.

4. Bölgede yer alan “DİYARBAKIR MERKEZ” ibaresi “DİYARBAKIR BAĞLAR, KAYAPINAR, SUR, YENİŞEHİR” şeklinde, “VAN MERKEZ” ibaresi “VAN İPEKYOLU, TUŞBA” şeklinde değiştirilmiştir.

5. Bölgede yer alan “MARDİN MERKEZ” ibaresi “MARDİN ARTUKLU” şeklinde değiştirilmiştir.

ç) 6. Bölgede yer alan “AKKAYA” ibaresi “AKYAKA” şeklinde değiştirilmiştir.

7. Bölgede yer alan “AYDINLAR” ibaresi “TİLLO” şeklinde değiştirilmiş ve “YÜKSEKOVA” ibaresinden sonra gelmek üzere “ DERECİK” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 5- Bu Karar 1/1/2021 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6- Bu Karar hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (7)
Halk 1 ay önce
Üçkuruşluk maaş alıyorlar pandemide canlarına düşünmeden çalışıyorlar izin yok eleman yok sırayla covid oluyorlar asgari ücretten biraz fazla alıyorlar az bile aldıkları zam.Oturduğunuz yerden konuşması kolay tabi covidli ananızı babanızın yanına gelip ilgilenirken kendi öz evlatları bakmazken onlar baktılar.Daha çok vermeliler!!!!
mat ogrt 1 ay önce
bu nedir anlamadom,memura ne etkisi var
HEMŞİRE 1 ay önce
BU BAKAN DOKTOR VE VATANDAŞ BAKANI YARDIMCI SAĞLIK PERSONELİNİ BÖCEK SANIYOR GÖRMÜYOR YAZIKLAR OLSUN ONA BU TAM BİR SİYASETÇİ SADECE OY DERDİNDE SAĞLIK EMEKÇİSİ EMEĞE SAYGI DUYAN DEĞİL
vatandaş 1 ay önce
hep sağlışkçıya
Sağlıkçı 1 ay önce
Sen önce düzgün okumayı yazmayı öğren!! Sonra yorum yapabiliyorsan yap!
SAĞLIK 1 ay önce
Ne zammı anlayan var mı? Ne kadar zam olmuş? ...delirecem yahu..bi ben mi göremiyorum haberdeki detayı?
Sağlıkçı kim ? 1 ay önce
Bu sağlık da çalışan sağlıçı kim doktor hemşire mi sedece Tüm çalışanlara sesleniyorum daha siz sağlıkçımısınız değilmisiniz bu belli değil çünkü bakanlığın idarenin işine gelinçe temizlikçi bile sağlıkçı oluyor işlenine gelmeyince sağlık meslek lisesi bitirmiş kpss den tıpbisekreter olarak atanmış dahi sağlıkçı değil oluyor diğerleri zati valilik personeli genel idari hizmetler deniyor Tüm memur işçi sendikaları bir olup ÇALIŞTAY olmalı ve düzenleme yapılıp bakanlığa onaylatılmalı
22
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?