Memurlara 3600 ek gösterge Çalışma Bakanına soruldu

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK'a soruldu. İktidar tarafından “3600 ek gösterge” ile ilgili defatle meydanlarda söz verildi, bu söz mutlaka yerine getirilmelidir bu sözünüzü ne zaman yerine getirmeyi düşünüyorsunuz?

Memurlara 3600 ek gösterge Çalışma Bakanına soruldu

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge Bakan Selçuk'a soruldu

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim. 10/6/2020 İsmail KONCUK /Adana Milletvekili 

Hükümetin genel seçimler öncesinde seçim vaatleri arasında yer alan “3600 ek gösterge,” “birinci yüz günlük” faaliyet raporunda bulunmasına rağmen uygulanmadığı gibi “ikinci yüz günlük” faaliyet raporunda da tekrar 3600 ek gösterge için söz verilmiş ancak yine uygulanmamıştır. 

TIKLAYIN

Bu bağlamda; 

1. 24 Haziran seçiminden önce “öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi” gibi memurlara öncelikli olarak verilen 3600 ek gösterge sözü neden yerine getirilmedi? 

2. İktidar tarafından “3600 ek gösterge” ile ilgili defatle meydanlarda söz verildi, bu söz mutlaka yerine getirilmelidir bu sözünüzü ne zaman yerine getirmeyi düşünüyorsunuz? 

3. 3600 ek gösterge verilmesinin kamuya maliyetinin araştırılması, ek göstergenin verilmesi için gerekli çalışmaların yapılabilmesi amacıyla İYİ Parti olarak verdiğimiz araştırma önergesinin genel kuruldaki görüşmelerinde, söz alan iktidar partisi adına açıklamalarda bulunan konuşmacı tarafından “Bütçeye getireceği yükler, ne zaman başlayacağı, kimlere verileceği gibi konularda sorumluluk sahibi bir parti olarak çalışmalar bittikten sonra, zamanı geldiğinde sözümüzü yerine getireceğiz” şeklinde açıklaması olmuştu. Bununla ilgili yapılan çalışmalar hangi durumdadır? Bu konuda Bakanlık olarak kamuoyunu bilgilendirici bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz? 

4. Tüm kamu çalışanlarını kapsayan bir ek gösterge çalışması yapmayı düşünüyor musunuz? 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 22:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık personeli
sağlık personeli - 1 hafta Önce

hem partinin hem de hükümetin halkın gözünden düşürmek güven kaybettirmek için 3600 ek gösterge de aynı yıpranma payı gibi yalan olacak. Çıkan çarşaf çarşaf haberler nerde yapılan icraat nerde.

3600
3600 - 1 hafta Önce

Sadece polise isteseniz 50 defa verirdiniz diğer kurumları iyin içine sokarken müliyet getireceğine de biliyordunuz..iyin özü vermiyoruz deyinde hepimiz kurtulalım..Çin işkencesi gibi yıllardır

OSMAN BAŞ
OSMAN BAŞ - 7 gün Önce

hazinede para biti iflas etiler nerden verecekler 3600 göstergeyi olsa verecekler zaten TL 100/400 DEĞER KAYYBETİ ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINA 100/400 ZAM YAPILMALI ARTİK MAAŞLA SİMİT ÇAY BİLE ALINAMIYOR

SIRADAKİ HABER
Please insert below script in to upper part of body section. -----------------------------------------------------------------------------------------------------