Memura Zam'da Kelime Oyunu: 2 Yılda Verilecek Toplam Zammı Ocak Ayında Verilecek Gibi Gösterdiler!

TRT Haber başta olmak üzere tüm ulusal basın yayın organlarına Çalışma Bakanlığı tarafından gönderilen açıklamaya göre memurlara ocak ayında kümülatif yüzde 30 ila 35 zam yapılacağı duyuruldu. Ancak gerçek bambaşka. Memura önümüzdeki 2 yılda verilecek toplam zam oranı ( enflasyon farkları dahil ) yüzde 30-35'i bulacak. Vatandaşa ise sanki ocak ayında verilecek gibi bir algı oluşturulması tepki topladı.

Ekonomi 06.12.2021, 18:42 01.01.2022, 09:37 Zeynep Elmalı
Memura Zam'da Kelime Oyunu: 2 Yılda Verilecek Toplam Zammı Ocak Ayında Verilecek Gibi Gösterdiler!

Ancak bu düzenlemeleri hayata geçirirken demokratik bir müessese olan toplu sözleşmenin zaafa uğraması da kabul edilemez. Bu nedenle yetkili konfederasyon ve sendikalarımızla yaptığımız görüşme sonucunda kamu çalışanlarımızın alım gücünü yükseltmek için toplu sözleşmemizde yer alan enflasyon farkını da dikkate alarak bir sosyal koruma çalışmasını kapsamlı hale getirmeyi ek protokol olarak değerlendireceğiz. Söz konusu çalışma, sadece doktorları değil bütün sağlık personelini gözeten, bununla da sınırlı kalmayıp tüm kamu personelimizi kapsayacak şekilde enflasyon farkının üzerinde bir sosyal refah düzenlemesi olarak yapılacaktır. denildi.

OCAK AYINDA YÜZDE 30-35 ZAM VERİLECEK ALGISI

Haberlerde memurlara %30 - 35 kümülatif artış son dakika açıklaması düştü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı adeta kelime oyunu yaparak iki yılın toplamında memurlara verilecek zam ve enflasyon farklarının tamamını Ocak ayinda verilecekmiş gibi göstererek skandal bir açıklamaya da imza atmış oldu. Yapılan açıklamada "sadece doktorları değil bütün sağlık personelini gözeten" gibi ibarelere yer verilerek sağlık çalışanlarını yine halkın gözünde "çok maaş alıyorlar" algısının içine atmış oldu.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Öte yandan saglikpersoneliHABER.NET olarak yaptığımız kulis görüşmeleri sonucunda; Kamu çalışanlarına "%30-35 zam yapıldı" bilgisi kesinlikle doğru değil. Çalışma Bakanlığı, Memur-Sen ile görüşmesinin sonrasında tüm kamu çalışanları için yapılacak bir sosyal refah düzenlemesi üzerinde çalışıyor... Zam oranının henüz belirlenmediği edindiğimiz bilgiler arasında.

 #  Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine   abone olmak için tıklayın 

PERSONEL SAĞLIĞI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN - TIKLA- TAKİP  ET

Özetle kümülatif denilen zam açıklaması "2 yıl icinde enflasyon farklarıda dahil memura verilecek toplam zam" demek. Son 6 aylık dönemde bile enflasyon farkı reelde %30'u aşmış durumda iken hala yüzde 2 ek zam verileceğinin konuşulması memurları ciddi anlamda rahatsız ettiği belirtiliyor. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (16)
Kümülatif 2 ay önce
Biz de 2023 yılında AK Parti'ye kümülatif oy veririz olur biter...
dr 2 ay önce
hekimlere de aynı oyunu oynadılar ek ödemeyi sabit diye gösterip zam yaptık demeleri
Doktor civanim 2 ay önce
Dostum bize zam verildi geri çekildi diyenlere bakma.
Mert 2 ay önce
Cumhuriyet tarihinde bunlar kadar algı yapan başka bir hükümet gelmemiştir. İşleri güçleri algı. Ve artık şunu bilin bu millet artık yemiyor sizin algınızı. Kendinizi öyle tükettinizki
Olacağı buydu 2 ay önce
İnsanlığımdan utanıyorum. kafam almıyor bu yapılanları
Ferhan 2 ay önce
Lannn :)) bu cinlikleri ayarlayan da isin garip tarafi memur bürokratlar. Kendileri 10 yerden maas aliyor nasilsa umirlarinda degil. Isleri gucleri palavra
Sağlıksız sağlıkçı 2 ay önce
Yaa pees artık peess bu kadar da insanlarla oynamayın resmen aklimizla dalga geciyorlar . ! 2023 de görüşürüz .
Düzen sahtekarlık 2 ay önce
Artık akılsız yerine koymak bunaltiyor bizi daraldik....
Yav arkadas 2 ay önce
Anlasanizabdiger memurların gazını almaya başladılar. Saglikciya zam verecekler diğerlerinide.. anlayiverin garı ses etmen ... Oldu bu iş ????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?