Memura Yapılacak Refah Payı Zam Oranı Kulislere Sızdı!

Memur ve emeklisi ocak ayında yapılacak ek zam ve enflasyon farkı zammını beklerken İktidara yakın kaynaklar memur ve emeklilerin refah payı olarak bir zam alacağını belirterek zam oranını konuşuyorlar.

Ekonomi 03.01.2022, 09:36 Zeynep Elmalı
Memura Yapılacak Refah Payı Zam Oranı Kulislere Sızdı!

KRİTİK GÜN BUGÜN

3 Ocak Pazartesi SAAT 10 itibariyle Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanması bekleniyor. Açıklanan enflasyon ve sözleşme zammıyla birlikte memurların maaşlarına yapılacak olan zam miktarı kesinleşecek. Uzmanlara göre Aralık ayı enflasyonunun 8.45 cıkması bekleniyor. Bu orana göre memur ve emekli maaşlarına yüzde 20'ye yakın bir zam beklentisi oluşuyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Enflasyon farkı ve sözleşme zammına ek olarak memurlar ek bir zam talep ediyor. Konuyla ilgili Memur-Sen çalışma yürüttüğünü söylese de henüz net bir miktar ve ne zaman yapılacağıyla ilgili bilgi söz konusu değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe'de görüşen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, çalışmalarını yürüteceklerini ve ek bir refah payı için anlaşacaklarını dile getirse de henüz açıklama yapılan birşey yok. Memur zamlarının açıklanmasına 1 gün kalmışken hala sessizliğini koruyan sendika'nın en geç yarın açıklama yapması bekleniyor. Kaldırılan gelir vergisi kesintisi ise memurlar için çok büyük bir şey ifade etmiyor. Çünki sözleşmeli memurlarda bu miktar artarken kadrolu memurlarda azalmış durumda. Hatta bazı gelir uzmanları bunun bazı memurların zararına olduğunu bile söylüyor.

KULİSTEN SIZINTI

İktidara yakın kaynaklar memur ve emeklilerin refah payı olarak bir zam alacağını belirtiyor. Bu zam miktarının ise %3 ila %5 arasında olduğunu ifade ediyorlar. Ankara kulislerinde konuşulan bu bilgilere göre memur maaşlarına sözleşme ve enflasyon farkı ile birilikte refah payı da eklenince maksimum yüzde 25'lik bir zam gelmesi bekleniyor. Bu zam miktarının ise ne memurları ne de memur emeklilerini memnun edeceği düşünülmüyor. Hali hazırda asagari ücrete yüzde 50 bir zam yapılmış olması memurlara da benzer oranda zam yapılmasını istemeleri için geçerli bir sebep gibi görünüyor. Yarın enflasyon verileriyle birlikte net memur maaş zamları ile karşınızda olacağız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Dr mann 3 hafta önce
Yuzde 5 çok reis biz fedakarlık yapalim ekonomik kurtulus savasimiz icin bu sene enflasyon farki almayalim diyoruz memurlar olarak! Abd bunu duyunca napacak bakalim
drs 3 hafta önce
yıllardır 3,5 aldık, yani o taktiği denedik işe yaramadı, başka taktik denesinler mesela yüzde 200 zam yapsın, dış güçler şaşırsın, ekonomik kurtuluş savaşını kazanırız böylece :)
işçi 3 hafta önce
Kamuda çalışan Tüm Kamu çalışanına Seyyanen iyileştirme verecek CUMHUR BAŞKANI bugün açıklayak 2000 tl den başlayacak kademe kademe düşük den yükseğe doğru yada % 36 Zam görün bakın izleyin akşam toplantı sonrası açıklayacak
şakkadanak 3 hafta önce
aldın mı kademe kademe :D:D seyyaneni
TÜRK 3 hafta önce
an itibari ile %27 olan oranı size sızdıran kulis sizi katagulliye getirmişe benziyor , bi güncelleyin yazıyı... İnşAllah bu oranla kalmaz en az asgari ücrete yapılan zam kadar memur ve emekliye de total zam oranı gerekli .
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?