PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Memura Verilmiş Zam Yok: Uyumayalım

Memurlara verilen toplu sözleşme zammı olan %5’in aylar sonra enflasyonun içinde eridiği, memurun sefalete mahkum bırakıldığı ortada iken ortada zam var denilmesi mümkün değil.

Ekonomi 31.07.2022, 01:23 31.07.2022, 06:39 Cansu Polat
Memura Verilmiş Zam Yok: Uyumayalım

Büro İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, toplu sözleşmeyle memurlara verilen %5’lik zammı eleştirerek “ortada zam yok, uyumayalım” açıklamasını yaptı.

Hamzaçebi memur zammı açıklamasında; Memur Sen Konfederasyonunu eleştirerek enflasyonun üzerinde bir oran ya da miktarın zam olarak değerlendirilebileceğini, ekonomik büyümeden, refahtan pay alınırsa zam alınmış sayılacağını belirtti.

Toplu sözleşme zammı olan %5’in aylar sonra enflasyonun içinde eriterek sefalete mahkum bırakmakdır diyen Hamzaçebi, “ortada zam yok uyumayalım” dedi.

Yorumlar (11)
Bahattin 2 hafta önce
Kamuda çalışan işçiye de asgari ücret verilmeli özelde çalışanda işçi oda işçi neden ayrım yapılıyor asgari ücret verilsin
Efekentli 2 hafta önce
Masa başında çalışan memur ile 'Sağlık, Güvenlik, Asalet ve Eğitim' çalışanları aynı statüde olmamalı! Bu kesim çalışanları farklı statüde olmalı!
Mahmut 2 hafta önce
Bir memur maaşına 3 işçi çalışıyor ilkokul lise mezunları memur asgari ücret verilmeli
adaletsizlik giderilmeli
Bahtiyar 2 hafta önce
Memur o masa bu oda sohbet etsin yaptığı bir iş mi var üretim yapmakda yok sürekli tüketici üniversite mezunları fabrikada asgarî ücret çalışsın lise ortaokul ilkokul mezunları memur adı altında millete ve devlete yazık edilmekde bunlara asgari ücret verilmeli yoksa çok yazık
Can 2 gün önce
Sen tum memurlari lise mezunu mu saniyorsun kpss 90 alip mulakatla sinavi kazannmis 2 univetsite mezunu insanlar sabah 8 aksam 5 bazen bi cay bile icemeden calisiyorlar. Uretimi sen yap memura takma kafani sen
Sağlıkçı 2 hafta önce
Sende memur ol kardeşim tutan mı var? Biz alnımızın akıyla eşek gibi kpss ye çalışarak memur olduk. İşimizi de layığıyla yapmaya çalışıyoruz. Torpille işe girip memurdan fazla alan işçileri görmüyorsunuz memur size batıyor. Zoruna gidiyorsa otur çalış.
MEMUR 2 hafta önce
HERKESİ AYNI KEFEYE KOYMA
Sali 2 hafta önce
Devlet aylık veriyor ayrıca kurumun kazancınida ek ödeme veriyor akıl işi deyil kurumlar zararda eder batar bugün bir ilkokul lise mezunu hademe ye 10bin TL maaş veriliyor akıl işi deyil üretim yabana asgari ücret tüketim yabana bol kepce gerçekten akıllı işi deyil
Ali 2 hafta önce
Devlet hastaneleri özelleştirilsin hizmet güzel olur ozel hastanelerde şiddet yok
Sali 2 hafta önce
Maaş beğenmiyorlar da onlari orda zornan tutan yok milyonlarca üniversite mezunlari sıra bekliyor
Harun 2 hafta önce
9000 TL alırken Temmuzda 13.150 TL maaş yattı demek zam almadım. Enflasyon farkı ödemesi toplu sözleşme maddesidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?