Memura seyyanen için zam için yöntem belli oldu!

Memura seyyanen için zam 'ek bütçe' bekleniyor! Birçok meslek iyileştirme zammı beklerken, Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) gelen düzenleme tepkilerin ardından geri çekilmişti.

Ekonomi 16.12.2021, 17:41 16.12.2021, 18:23 Zeynep Elmalı
Memura seyyanen için zam için yöntem belli oldu!

Memura seyyanen için zam ek bütçe ile gerçekleşecek! Milli Gazeteden Muhammed Vefanın haberine göre memura seyyanen zam ek bütçe ile gerçekleşecek. Hekimlere yapılması düşünülen zam ise eski haliyle geçecek. İşte detaylar...

Birçok meslek iyileştirme zammı beklerken, Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) gelen düzenleme tepkilerin ardından geri çekilmişti.

Söz konusu düzenlemenin gelecek hafta yine TBMM’ye gelmesi bekleniyor. Söz konusu düzenlemenin sağlık çalışanlarına, maaş, ek ödeme ve ek gösterge ve hekimlerle ilgili maddelerin kapsaması bekleniyor.
Hekimlere yapılması planlanan zammın eski haliyle geçmesi bekleniyor. Sağlık çalışanlarına yönelik iyileştirme zammının yapılması planlanırken, aynı zamanda ek ödeme üzerinden ya da direkt seyyanen zam tercihlerinin de masada bulunduğu belirtiliyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

EK BÜTÇE GÜNDEMDE

Hükümet kanadı, memur kesiminde herhangi bir tepkinin gelmesini engellemeye yönelik de, tüm memurlara seyyanen zam konusunda çalışma yaptığı belirtiliyor.

MEMURA SEYYANEN ZAM İÇİN EK BÜTÇE BEKLENİYOR

Sendika temsilcilerinin de bu konuda, zam isteklerini daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e ilettiği biliniyor. Seyyanen zam konusu için TBMM gündemine ek bütçenin gelmesi de bekleniyor.

Kaynak : Milli Gazete

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (18)
Sağlıkçı 1 ay önce
Sağlıkçıların(tıbbş sek.ebe.hemşire vb.)taban maaşlarına en az 2500 tl iyleştirme yapılmalıdır. Sabitler sigortaya yansıtılmaldır. Dönerler eşit dağıtılmalıdır. 3600 her unvana vede 2008 sonrası göreve başlayanları kapsayacak şekilde verilmelidir. Yıpranma verilmeyen unvanlara yıpranma verilmelidir.
ali veli 1 ay önce
arkadaşlar,ekonomimiz iyi değil, eccük önden iki dişinizi sıkın, hııııı deyince bitecek.
pratisyen 1 ay önce
pratisyen kadar düşmedim diyen hemşire, gel acilde benim baktığım yeşil alan hastalarının sadece yarısına bak ilacını yazıp evine gönder. bunu başarabilirsen ben sana maaşımın yarısını vereceğim.
hemşire 1 ay önce
niye pratisyenden dha az alıyoruz bu kadar da düşmedik
gerçek 1 ay önce
Maaşlarda Net + sabit birleştirilerek sağlıkçının 10 bin, Pratisyenin 15 bin, Uzman hekimin 20 bin. İlaveten döner + nöbet verilmesi gerek. Nöbet fiyatlarının 2-3 kat artırılması gerek.
O.Tunç 1 ay önce
Memura geldi mi bütçe yok Afrika gibi yazıklar olsun.
Doktor:) 1 ay önce
Çatla hemsire
hemşire 1 ay önce
tüm bütçeniz doktorlara gidiyor bir şey yaptıkları da yok
Dr.. 1 ay önce
Hemşire ile doktor aynı maaşı almalı galiba birilerine göre,dünyanın neresinde böyle bir uygulama var merak ediyorum.24 saat acilde 300 hasta bakarak,bütün sorumluluğunu üzerimize alarak çalışırken hiçbir şey yapmıyormuşuz öğrenmiş olduk.
Leman 1 ay önce
Çalışma yoğunluğu ve eğitim düzeyine göre zam yapılmalı. Adil olan sağlıkçıların doktor ve hemşirelerin en yüksek maaşı alması lazım.
dr 1 ay önce
hekimlere zam yapılmamıştı ki? 2 kalemi birleştirip adına zam dediler!
Aslan 1 ay önce
Yüzde 3.5 artı enflasyon farkı verirler o kadar.birşeyler beklemek hayal.
Daimi işçi 1 ay önce
Daimi işçilerde dúsünülsün 18 yıllık kadrolu işçiyim emsalleyim 7000tl alıyor ben 4300tl hakmı adaletmi onlar emekli maaşı yüksek olacak emekli ikramiyesi bunun tek sorumlusu sağlık iş sendikası
ahmet tuna 1 ay önce
KPSS olmadan şirket bünyesinde çalışıyordunuz özel sektörde.Devlet size kol kanat gerdi kendi kanatları altına aldı ve maaşlarınızı artırdı. Ama o kadar şımardınız ki şimdi arsızlığı ele alarak nerdeyse hemşireler kadar maaş almak istiyorsunuz. Yaptığınız iş zor kimse kolay diyemez ama siz özel sektördeyken devlet size kol kanat gerdi üstelik dışarda doktora yüksek lisans yapıp kpss ile atanamayıp dışarda kalanlara rağmen, tabiki adaletsizlik burda da var
İşçi 1 ay önce
Memura en büyük zam ı erbakan yaptı derler memurlar bu rekoru R.TAYYİP ERDOĞAN geçebilecekmi bir anket yapsa site editörü sizinde memura katkınız olsa nasıl olur
Hadi Kamil Hadi 1 ay önce
@kamil kamil şeytan kamil fitne kamil pkknın yancısı oldunuz hdpnin kuklası oldunuz ama ekonomiden dem vuruyorsun sus hadsiz seni önce pkkdan kurtulun sonra gelip yorum yap ekonomi ayağına geçelim
kamil 1 ay önce
erbakan memuru bu hale düşürüp zam yapmadı bunlar bu hale düşürüp zam yapmaya çalışıyorlar asgari ücret için %50 nin gururunu yaşıyorlar ekonomiyi bu hale getirdikten sonra %500 yap önemi var mı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-2
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?