PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur, Yüzde 25 Zammına Tepki Gösteriyor! Al Zammını Başına Çal

Bastırılmış enflasyonun dahi %64 çıktığı Türkiye’de memurlara verilen %25’lik zamma büyük tepki oluştu.

Ekonomi 04.01.2023, 13:11 Cansu Polat
Memur, Yüzde 25 Zammına Tepki Gösteriyor! Al Zammını Başına Çal

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından aralık ayına ait enflasyon verilerini açıklanmasının ardından 1 Ocak’tan geçerli olacak memur zammı Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı.

TÜİK tarafından aralık ayına ait enflasyonun yarısı oranında açıklandığı konusunda uzmanlar hemfikir olurken devletin resmi ajansı dahi aralık ayı enflasyonunu %2,61 olarak tahmin ettiğini duyurmuştu.

"AL ZAMMINI BAŞINA ÇAL"

Verilen yüzde 25 zammın hiçbir memuru tatmin etmedi. Bastırılmış TÜİK rakamları esas alınarak verilen bu zammın hiçbir memuru memnun etmesi de mümkün değildir.

Sosyal medya platformlarında yazılan memurlar "#AlZammınıBasınaCal" etiketleriyle gündemi belirliyorlar.

Sosyal medya kullanan kamu görevlilerinin, açıklanan yüzde 25 zamma tepki göstermesi ve emeklerinin gücünü göstermesi gerektiği ifade ediliyor.

ADAM GİBİ SENDİKACILIK YAPIN!

İktidara yakın olduğu için Memur Sen'in böyle bir eylem yapması mümkün değildir ancak diğer sendikaların, memurların sesi olarak gerekli tepkiyi göstermesi en uygun adım olacaktır. Ancak 5-6 kişi ile gecenin geç saatinde, dostlar alışverişte görsün zihniyeti ile ışıkları dahi yanmayan Bakanlık önünde eylem yapıyormuş gibi gözükmek yerine sahaya verdikleri sosyal medya mesajlarının gereği olarak ADAM gibi gündüz vakti gerekli tepki açıklamalarını yapmaları gerekmektedir.

Konuyla ilgili yapılan tepki paylaşımda “%25 zammının krizini fırsata çevirip gece ışıkları sönük bakanlığın önünde 6/7 kişiden oluşan sözde sendika ama amacı rant olan bu süreçte bile derdi kar amacı olan yeni oluşumlar saha sizi bekliyor, farkınızı görelim” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan memurun beklentisini karşılamayan zam oranı sonrasında oluşan tepki sendikaların yeni üye rant kapısı olmuş durumda. Hiçbirinin memuru umursamadığı, rantları uğruna popülizim yaptıkları ve adeta oluşan mağduriyet üzerinden göbek atarcasına twitler atmaları tepki çekiyor.

Yorumlar (10)
HE.SIRW 4 hafta önce
Çok bilem verdi diyen belliki memur olmaya calisiyon belliki bu yüzden buradasın ma bir türlü kafan basmadığını için olamıyorn işte farkımızı burada bence burada gereksiz bir fazlalık yapma çok çalış okuduğunu anla o zaman başarırsın belki
ABC 4 hafta önce
Sendikaya üye olanlara az bile yapıyorlar, koyun olursanız güdeniniz çok olur. Sendika üyeliğinin bu ülkede hiçbir geçerli izahı yok
doğrucu davut 4 hafta önce
çok bilem verdi
Hizmetli 3 hafta önce
657 tabi memur olarak çalışmaktayım yeni yapılan zam çok çok yetersizdir .. yapılan yüzde otuz zamla maaşımız 12800 TL buna aile yardımı yardımı dahildir. Ve tek çalışan biri olarak nasıl ayın sonuna getireyim peki Yeni başlayan bir memur maaşı 11800 TL. Alıyor Ve bizlere yapılan bu düşük yapılan zammını ne yapayım ve nasıl geçineyim gece konuda oturduğum halde kiram çıkmış 2700 TL büyük şehirlerde oturmuyurum dogalgazım 1850 daha soğuk dalgası yokken, elektrik faturam 500 tl, ortalaması şu ücreti 200 TL iki öğrencim var ikisinin aylık 3500 TL servis ücreti ve harçlık vermek zorundayım çünkü okulda öğle yemeği verilmiyor diğer masrafları söylemiyorum bile. işe gidip gelme 300 TL. Okul için Mecburi internet bağlantısı ücreti 160 TL.toplam 9450 TL. Zorunlu masraflar elimde kalan 3350 TL. Gelde geçin bu parayla işte memurların düştüğü durum budur ve Cumhuriyet tarihinde olmayan birşey oldu emekli maaşı ilk sefer asgari ücretin altında kaldı genel idarede çalışanlara yüzdelik değil tabana zam yapılması ondan sonra yüzdelik zam yapılması gerekiyor ondan sonra yüksek maaş alana yüzdelik zam yapılması lazım 0 zaman Adalet tam yerini bulur...
vatnadas 3 hafta önce
türkiyede memur sayısı gereğinden 3 kat fazladır.
Vatandaş 3 hafta önce
Evet katılıyorum ama bu meme olanların suçu değil hükumetin sucu. Mesela binlerce ambulans var peki taşıma ve taksi dolmuş görevinden başka ne ise yarıyor. 3 ambulansın yeteceği yere 10 ambulans konuluyor sonra da şov yapılıyor. Daha bunun gibi yüzlerce gereksiz durum var birde bunun yanında muhtarlar asgari ücretli memur oldu daha da saymakla bitmez
S.A. 3 hafta önce
Bence de üç kat fazla torpille alındıklarını geri çıkarsınlar sıkıntı kalmayacak. Okulunu bitirip üzerine bı de sınava girerek atananların hakkına girdiler.
Mine 3 hafta önce
Çok alakasız biliyorum ama iller arası atamaya Afyonkarahisar Adsm yazan arkadaşlar var mı
Yhs 3 hafta önce
Yhs kadro bekliyor yüzde yüzde zam yapsanız oy vermem üç beş maaş alan versin ben vermeyeceğim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.