PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur -Sen’in 3600 Ek Gösterge İçin Talepleri Belli Oldu

Düzenlemeyle ilgili 10 Mayıs’ta üçüncü ve son toplantısının yapılacağı bilinen 3600 ek gösterge düzenlemesinde, göstergeden yararlanmayan kamu çalışanları için de ek gösterge verilmesi, ek gösterge alanlarda da belli oranlarda artırıma gidilmesi Memur Sen’in talepleri arasında yer alıyor.

Ekonomi 04.05.2022, 16:19 05.05.2022, 00:13 Cansu Polat
Memur -Sen’in 3600 Ek Gösterge İçin Talepleri Belli Oldu

Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul, 3600 ek gösterge ile ilgili 2 milyon memur emeklisinin yarıya yakınının ek göstergesiz olduğu ve düşük ek göstergeden yararlandığı belirtilerek “dört hizmet sınıfının yanında bu kesimler içinde ek gösterge düzenlemesinden yararlanmalı” dedi.

Yüz binlerce kamu çalışanın ve memur emeklisinin merakla yasalaşmasını beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde üçüncü toplantı 10 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Yüz binlerce kamu çalışanın ve memur emeklisinin merakla yasalaşmasını beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesinde süreç devam ederken Memur-Sen’den flaş bir açıklama geldi.

EYT ve 3600 ek göstergede düğüm çözülüyor! Kritik tarih geldi: 10 Mayıs'ta her şey belli olacak

Memur-Sen, göstergesizlere ek gösterge verilmesini ve düşük ek göstergelerin yükseltilmesini talep ediyor. Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e yükseltilmesinin görüşüldüğü komisyonda, dört meslek grubunun dışında kalan kamu görevlilerinin durumu da gündeme getirilecek.

“DÜZENLEME GENİŞ ŞEKİLDE ELE ALINMALI”

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, AA muhabirine açıklamasında, memur maaşı, memur emekli aylığı ve emekli ikramiyelerinde hesaplama kalemi olan ek gösterge uygulamasının, kadro, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösterdiğini belirtti.

Hükümet ile 3600 ek göstergenin verileceği kadro ve unvanlara dair görüşmeleri bir süredir yürüttükleri anımsatan Tonbul, şunları kaydetti:

"Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3600'e yükseltilmesi bir seçim vaadiydi. Bunun hayata geçirilmesiyle ilgili süreç devam ediyor. Memur-Sen olarak dört hizmet grubunun yanında odaklandığımız diğer kesimler göstergesizler ve ek göstergesi 2200'den düşük olanlar. 2 milyon memur emeklisinin yarıya yakınını ek göstergesizler ve düşük ek göstergeliler oluşturuyor. Dört hizmet sınıfıyla birlikte bu kesimlerin de ek gösterge düzenlemesinden yararlanmasını istiyoruz. Düzenleme, geniş bir şekilde ele alınmalı ve çok sayıda kişi bundan faydalanmalı. Çünkü göstergesizler ve düşük göstergeliler en mağdur kesim. Bu kesimlerin de gelir seviyesinin artırılması gerekiyor."

“YANSITMA ORANLARI DA YÜKSELTİLMELİ”

Tonbul, ek göstergelerle birlikte yansıtma oranlarının da yükseltilmesini talep ettiklerini belirterek "2200 ek gösterge ve göstergesi bunun altında olanlar için en yüksek devlet memuru maaşının yüzde 55'i, emekliliğe esas aylığın bir bileşeni. Bu yüzde 55'lik yansıtma oranının da yüzde 75'e yükseltilmesini istiyoruz." dedi.
Memur-Sen'in hizmet kollarıyla birlikte ek gösterge düzenlemesine dair tüm taleplerini kamu işverenine ilettiğini vurgulayan Tonbul, buna karşın kendilerine henüz bir teklif sunulmadığını, kamu işvereninden üçüncü toplantı masaya teklifle gelmesini beklediklerini söyledi.

Kaynak: Mynet

Yorumlar (6)
... 2 hafta önce
NEDEN SADECE BİZİM ÜYELER FAYDALANSIN DEMEMİŞLER Kİ ...
Vhki gih memur 2 hafta önce
Memur sen polis zam alıyor sağlık i zam alıyor imam alıyor asker alıyor e bizde memurun hemde en az maaş alan sende bizim sendikamizsin bastır sende birşeyler al bu kadar mı az genel idari hizmetler personeli üstelik en çok uyen burdadir zam al zam
zeyn 2 hafta önce
ey sendika 5510 lular için de bir şeyler düşündün mü bu arada???
uyanın 2008 sonrası işe başlayanlar 3600 alamaz nokta 2 hafta önce
2008 sonrası işe başlayanların sorunu çözülmeden ek gösterge verilemez versen de fayda etmez yani sıfır TL ALIR bunu çözün soınra ek göstergeye sıra gelsin 3600 iyi araştırın 2008 sonrası emekli sandığına tabi göreve başlayanlar 3600 alamaz bu da memurların %70 kapsar uyanın hakkınızı arayın ey 2008 sonrası memurlar
44 2 hafta önce
2008 sonrası işe başlayanları unutun o zaman hastanelere giremezsiniz haberiniz olsun vAllaha kovulacaksınız taşlanacaksınz haberiniiz olsun ya gözden kaçmış dersiniz ozaman şimdiden hatırlatıyorum isterseniz hatırlamayın
KUYRUKLU YALAN 2 hafta önce
EY MEMUR SEN YALAN KONUŞMA 3600 HERKES ALACAK DİYORSUN YALAN SÖYLÜYORSUN SANA SORUYORUM 2008 SONRASI İŞE BAŞLAYANLAR 3600 EK GÖSTERGEYİ NASIL ALACAK ALAMAZ YALAN YALAN AÇIKLA OZAMAN
8
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?