Memur Sen ve Kamu Sen Bugün Cumhurbaşkanı İle Memur Zammını Görüşecek!

Memur-Sen ve Kamu Sen Yönetim Kurulu Üyeleri bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde memur zammını görüşmek için Cumhurbaşkanının kapısını çalacak. Son kulis bilgileri, görüşmeye katılacak isimler haberimizde..

Ekonomi 22.12.2021, 06:22 23.12.2021, 12:13 Zeynep Elmalı
Memur Sen ve Kamu Sen Bugün Cumhurbaşkanı İle Memur Zammını Görüşecek!

Memur Sen heyeti dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile ek zam için bir araya gelmiş, Genel Başkan Ali Yalçın sosyal medya hebasından yaptığı paylaşımda Bakan Bilgin ile bir araya geldiklerini duyurarak şu ifadeleri kullanmıştı: “Memur-Sen Genel Yönetim Kurulu olarak, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile ek zam talebimizi görüştük".

Memurlara getirilen vergi muafiyeti konusuna da değinen Yalçın, "Vergi muafiyetinin nasıl yansıyacağını konuştuk. Ekonomideki dalgalanma nedeniyle alım gücü düşen kamu görevlileri için ek sam görüşmelerimizin başlamasını istedik.” ifadelerine yer vermişti.

"Sağlık Çalışanlarına Müjde: Cumhurbaşkanı Talimatıyla Maaşlara Bin Lira Zam!", "Meclis, Yarın Saat 11.00'de Sağlık Personeline Zam İçin Toplanacak! İşte Ak Partili Vekillere Gönderilen Mesaj" gibi haberlerimizin yanında aylar öncesinden duyurduğumuz "Sağlık Bakanlığı Sabit Ek Ödemelerin Genel Bütçeden Ödenmesi İçin Çalışma Yapıyor!" kulis haberlerimizle sağlık çalışanlarını ilgilendiren son dakika haberlerini herkesten önce duyuran saglikpersoneliHABER.NET sitemiz, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşecek memur zammı pazarlığını da yine ilk kez duyuruyor. 

saglikpersoneliHABER.NET olarak Hükümet kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimatla sağlık çalışanlarının maaşlarında 750 TL ile 1000 TL arası zam yapılması konusu bütçe görüşmelerinin ardından 22 Aralık tarihine ertelenmişti. Ekonomide yaşanan aşırı fiyat artışları, dövizdeki dalgalanmalar gibi olaylardan sonra tüm memurlara hükümetin ek protokol ile zam yapacağı kararı Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ile alınmıştı. Dün öğleden sonra gelişen süreçte Külliye'nin yapılacak düzenleme öncesinde hem Memur Sen hem de Kamu Sen heyetini Cumhurbaşkanıyla görüşmek üzere toplantıya çağırdığı öğrenildi.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Yapılacak görüşmede Memur Sen heyetinde Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bem Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk,  Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Can Tufanoğlu ile Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar yer alacak.

Kamu Sen heyetinde ise; Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Kamu Sen Genel Sekreteri Talip Geylan, Kamu Sen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Osman Eksert, Kamu Sen Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yücel Kazancıoğlu, Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tümer, Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nuri Ünal hazır bulunacağı öğrenildi.

HEKİMLER İÇİN AYNI DÜZENLEME YAPILACAK 

Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekim maaşlarına 5 bin lira düzeyinde yapılması planlanan çalışmanın da aynı şekilde yasalaşacağını hafta sonunda twitter adresimizden paylaşmıştık.

saglikpersoneliHABER.NET'i Twitter'dan takip etmek için tıklayınız

 # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine  abone olmak için tıklayın 

PERSONEL SAĞLIĞI YAKINDAN TAKİP ETMEK İÇİN-TIKLA-TAKİP  ET-KAÇIRMA

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (17)
Sağlıkçıya kepçeyle koy 1 ay önce
Sağlıkçı zammı memur zammından bağımsız yapılmalıdır
Vhki gih memur 1 ay önce
Saglikcinin zammi memurlardan farkli olacakmis niye gardas tibbi sekreterin vhki memurdan ne ustunluvu varki ne saglik isi yapiyorki 2550 tl fazla aldi benden bu ay hastanedeki memura cok sagkikciya az verilmeliki aradaki fark kapanmali
SAĞLIKÇILAR 1 ay önce
KEŞKE REİSİMİZ O YARATIK SÖZDE SENDİKALARI SİKTİR ETSEDE BİZLERDE RAHATLASAK. EY ÜYELER İSTİFA İSTİFA EDİN YOKSA BUNLARDA BİR BOK ÇIKMAZ.
sendikacı 1 ay önce
hekimlere ve sağlık çalışanlara ekstra zam yeriine tüm memurlara zam yapılacakmış

bu pandemide çok fdazla çalışan öğretmen, online ders veren öğretmenlerden fazla maaş alacak artık

tabii ki öğretmenler çok fazla yoruıldu bu pandemide haklarını vermek gerek
atocan 1 ay önce
bu gün meclis sağlık çalışanları zammını görüşmeyecek miydi?
Kamu Sağlık İşçisi 1 ay önce
Nerede Bu İşçi sendikaları Konfedarasyonlar Neredee Tüm sağlık işçileri İSTİFAAA EDELİM sENDİKALARDAN
hemşire 1 ay önce
doktor ne yapıyor ki 6500 alıyor
Laboratuvar Teknikeri 1 ay önce
Ya bi sus Allah aşkına,acildeki doktorun 6.500 lira ,temizlik personelinin,güvenliğin 18.500 lira aldığını gördü bu gözler,torpille işe girip kadro aldınız daha ne istiyonuz,mesela sen girdinmi kpss ye,atandın mı bir gurbet ele,kendi memleketinizde yatıyonuz bee..Not.2021 geriye dönüklerle aldınız bu paraları.
Kry 1 ay önce
Ekstra yuzde üc buçuk alir doner
mustafa 1 ay önce
sağlık çalışanını saf dışı bırakıp tüm memurlara zam demek 2 yıldır tükenen sağlık personeline maddi ve manevi zararlar karşılanmadı hakkınız ödenmez evet öyle hakkımız ödenmiyor
SAĞLIKÇILAR 1 ay önce
VALLA İŞİN İÇİNDE SENDİKALAR VARSA BİR ŞEY ÇIKMAZ ÇÜNKÜ SENDİKALAR KENDİLERİNİ BİR B** SANIYOR AMA REİSİMİZ TAKMIYOR ONLARI .ONLAR OLMASAYDI GERÇEKTEN SAĞLIKÇININ HAKKINI VERİRDİ. AMA ŞİMDİYE KADAR HEP SENDİKALAR YÜZÜNDEN KAYBETİK KAYBETMEYEDE DEVAM EDİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZ.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-11
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?