PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Memur Sen'in Ek Zam Talebi Yüzde 5 mi?

Memur Sen Vergi Diliminin %15’e sabitlenmesini istediği Çalışma Bakanıyla yaptığı görüşmede ek zam talebiyle ilgili oran konusunda sosyal medyada çeşitli iddialar gündeme getirildi.

Ekonomi 28.12.2022, 19:45 02.01.2023, 12:53 Cansu Polat
Memur Sen'in Ek Zam Talebi Yüzde 5 mi?

Dün Çalışma Bakanlığı’nda gerçekleşen Memur Sen ve Bakan Vedat Bilgin arasındaki görüşmede memura ek zam talebinin yanında gelir vergisi oranının %15’e sabitlenmesi de talep edildi.

Sosyal medyada dile getirilen iddialara göre ise; Memur Sen’in ek zam talebiyle ilgili Bakandan % 8 toplu sözleşme zammına ilave enflasyon farkının yanında yine % 8 oranında ek zam talep ettiği iddiaları gündeme getirildi.

Diğer taraftan Mil Diyanet Sen Genel Başkanı ise Memur Sen heyetinin Çalışma Bakanından ek zam oranı olarak yüzde 5 talep ettiğini ileri sürdü.

Mil Diyanet Sen Genel Başkanı Paylaşımında, “Kamu çalışanlarına yüzde 5'lik komik bir ek zam verileceğine ilişkin duyumlar var.

Memur-Sen de ek zam istiyor ama rakam belirtmekten çekiniyor.

Memurun yüzünün gülmesi için yapılacak artış, enflasyon farkı ile birlikte yüzde 50'den az olmamalıdır.” İfaderini kullandı.

Geçtiğimiz hafta Kamu Sen Yönetimi tarafından ziyaret edilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin dün de Memur Sen heyeti tarafından ziyaret edildi.

Memur Sen tarafından yapılan ziyarette vergi matrahları konusunda memurların duyduğu huzursuzluk dile getirilirken, son birkaç ay içerisinde kamu görevlileri vergi matrahından kaynaklı olarak aldıkları ücreti kaybettikleri dile getirildi.

"Memurlar için zam yapmanın birçok seçeneği var"

Kamu görevlilerinin durumunun bir an önce görülmesini ve bu ocakta enflasyon farkıyla beraber yüzdelik zammın yansıyacağı zamla birlikte ek bir zammın yapılmasının zaruret olduğunun altını çizen Yalçın, şöyle devam etti:

"Bunu bir kez daha ifade ettik ve temel beklentimizi ortaya koyduk. Bu nasıl yapılabilir konusunda, memurlar için zam yapmanın bir çok seçeneği var. Siz bunu taban aylığa yaparsınız, seyyanen zam yaparsınız, oran olarak yüzdelik zam yaparsınız, bir kısmını oran bir kısmını seyyanen yaparsınız. Onun için kamu görevlilerinin bordrolarında çeşitli kalemler var. Yeterki bu anlamda ek zam yapılması konusundaki karar verilmiş ve çalışanların beklentileri görülmüş olsun."

Yorumlar (24)
Saglık senli 1 ay önce
%50 den aşağı zam gelirse direk istifamı veriyorum sendikadan. Yazıklar olsun
etbeyinliyimdir 1 ay önce
senin ve senin gibi yrd. sağlık personellerinin haklarını savunmayan üstüne sizin üzerinizden kişi başı 80 tl aylık gelir sağlayan sendikalar senin paralarını zevk-i sefa içinde yiyorlar. Sizler uyumaya devam edin azıcık bir iyileştirme olsa yarın yalamaya devam edersiniz.
Mehmet 1 ay önce
Oooo malumsen normalde zam bile istemezdi! %5 ile çok bonkör davranmışlar!
Vhki 1 ay önce
O yüzde beş değil bence yüzde 0,5 dir. Buçuk Ali Yüzde beş isterse milletvekili olamaz
Asla 1 ay önce
Aslında buçuklu bişey deseydiniz inanırdım ama %5 çok yüksek asla inanmam????
Frambuazlı çiğköfte 1 ay önce
Bu sendikadan iyi ki istifa etmişim.
zübük 1 ay önce
o sendikada olanlar düşünsün nasıl satıldıklarını görsünler %2 yi ne için getirdiklerini anlasınlar...
Hemsire 1 ay önce
Karalama politikasına devam promosyonu bile hastane yönetimine veren eskiden yetkili şimdi yetkisiz sendika ve onun gibi düşünen sendikalar emek hırsızlığını çok iyi yapıyorsunuz karalamayi çok iyi yapıyorsunuz bir şeyler kazanamadiniz etkili olduğunuz zamanlar kazanana bari dil uzatmayın.
Yakın geleceğin milyoneri 4 hafta önce
Sen iyi yalıyon canım. Dikkat et mantar çıkmasın
Sağlık camiasından 1 ay önce
***
Ali utku 1 ay önce
Memur sen herhangi bir zam rakamı söylemedi.
Yaptığınız habercilik değil karalama.
Kaynak ne desen.
2-3 kişinin Twitter'da yazdıkları
Hasan 1 ay önce
Aman istifa etmen sendikalardan nekadar komik zam talebi.3600 zaten verilmedi genel idare hizmetleri sınıfında olan personellere
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.