Memur Sen Cumhurbaşkanı Erdoğan Görüşmesi Bitti: Ek Zam Talebimizi İlettik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile memur sendikaları görüşmesi 17:03'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşti.

Ekonomi 22.12.2021, 17:47 22.12.2021, 19:12 Zeynep Elmalı
Memur Sen Cumhurbaşkanı Erdoğan Görüşmesi Bitti: Ek Zam Talebimizi İlettik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur temsilcileri ile bir araya geldi. Ardından Kamu Sen heyetini kabul eden Cumhurbaşkanı, sendikalarla yaklaşık yarım saat görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile görüşmesi az önce sona erdi. Gelir vergisi yükünün kaldırılması nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ettiklerini dile getiren Yalçın, ek zam taleplerini ilettiklerini açıkladı.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Ali Yalçın "Ek Zam beklentimizi aktardık." diyerek görüşmeyle ilgili paylaşımda bulundu.

1-Memur-Sen Genel Yönetim Kurulumuzla birlikte Sn. Cumhurbaşkanımıza ziyaret gerçekleştirdik. Kamu görevlilerinin gelir vergisi yükünün kaldırılması/hafifletilmesi yönündeki teklifimizin hayata geçirilmesinden dolayı memnuniyetimizi ifade ettik. Ek Zam beklentimizi aktardık.

2-Gelir Vergisine ilişkin uygulanacak istisna olumlu olmakla birlikte, sosyal adaletin gelir dağılımında sağlanması noktasında bazı sorunlar/sıkıntılar içerdiğini; düzenlemeyle, kısmi artışlarla az kazanana az, çok kazanana çok ilave gelir yansıtılacağını ifade ettik.

3-Gelir vergisinde yapılan düzenleme ile ortaya çıkan eşitsizliğin giderilmesi başta olmak üzere kamu görevlilerinin alım gücünü artıracak, adil gelir dağılımını sağlayacak ek zam/ilave ödemenin biran önce gerçekleştirilmesi noktasında hassasiyetlerimizi dile getirdik.

4-Toplu Sözleşme hükmümüz gereği 3600 Ek Gösterge/Ek Göstergeler ve sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi konusunda atılacak adımlara ilişkin sürecin hızlandırılması noktasında beklentilerimizi paylaştık. Ek zam dahil tekliflerimiz için Çalışma Bakanı ile bir araya geleceğiz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
Ahmet Tunç 1 ay önce
Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın sizleri.
hemşire 1 ay önce
Meuru tanımayan ,ekonomik şartaları bilmeden masaya oturan,yüzde beş zamma memuru kolayca satabilen bir sendika başkanı ne acıdırki daha ocak zammını almadan memurun nasıl yerle bir olduğunu görerek ek zam için gidiyor bir makama ,valla ben olsam görüşmezdim,neticede toplu sözleşme masasında adam gibi bir zam alarak kalkmış olsaydın şimdi o kapılarda bu halde olmazdınız.Şimdi toplu sözleşmenin ve sendikanın ne hükmü kaldı sorarım size vayki vay halimize....
Tuncay 1 ay önce
Görüşmenin saati yalnıs ayarlanmış kanimca üç buçukta olmayiydi üç buçuk Ali'nin görüşmesi reisle
BUÇUK ALI 1 ay önce
Dağ fare doğurdu buçuk Ali Şen gitmeseydin keşke cumhurbaşkanımız gerekeni yapacak zaten sen ve avenelerin bir şey yapmadı bu süreçte menfaatçi Ali memurun sırtından haketmeyerek aldığınız maaşlar haram zıkkım olsun sana avanelerine memurları mahvettiniz..Ne oldu kazanım kazanım diye 400 TL'lik sendika aidatını %1 barajını geçemeyecek sendikalar alamayacak diye meydanlarda nara attınız.Onuda iptal etti mahmele kandiliniz kuyuya sen ce avanelerin düştü.Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste...
Yardımcı sağlık personeli 1 ay önce
Bu hemşire kimliğini kullanan kim hiç okumadan yorum yapmış bide her yerde ayni Dr düşmanlığı yapıyor ajanmidir yoksa burada insanları birbirinemi düşürmeye çalışıyor kardeşim kimsen oku düzgün yorum yap her yere aynı yorum ...
Memur 1 ay önce
Ruh hastası amcası idare et
Sendikasız Memur 1 ay önce
Memur Arkadaşlar Bizlerin Sırtından Geçiniyorlar 3 Ay Tüm Sendikalardan İstifa Edin Sendikalara Akan Paralar Kesilsin Görürüm Bunların Vatanseverliğini Memur Düşmanı Bunlar
hemşire 1 ay önce
kesinlikle katılıyorum
Yardımcı sağlık personeli 1 ay önce
Sonuç ne buçuk Ali bence hüsran
hemşire 1 ay önce
hep hekimlere reisim onlara 5ibn tl bize 0 tl adalet bu mu
Haha 1 ay önce
Rüya görüyorsun ya da algı yapıyorsun
Hekim zammını iptal ettirdin 1 ay önce
Ysp ler olarak zammı iptal ettirdiniz. Hiç durma hemen kınanı yak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?