PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Memur Maaşları, Asgari Ücret Karşısında İşte Böyle Eridi

2015 ve 2023 yılları arasında memur maaşlarının asgari ücret karşısında nasıl eridiğini gösteren tablo kamu personelinin tepkisini çekiyor.

Ekonomi 11.01.2023, 12:59 12.01.2023, 21:49 Cansu Polat
Memur Maaşları, Asgari Ücret Karşısında İşte Böyle Eridi

Asgari ücrete yapılan %54’lük zammın ardından memur maaşlarıyla asgari ücret arasındaki makasın iyice daralması sonrası gözler seyyanen zamma çevrildi.

2015-2023 yılları arasında memur/asgari ücret oranlamasına bakıldığında gitgide birbirine yaklaşan maaşlar arada hiç mi fark yok dedirtiyor. Memur maaşının asgari ücretle eşitlenmemesi adına öğretmenler ve memurlar ek zam talep ediyorlar.

İŞTE YILLARA GÖRE ORANLARI GÖSTEREN TABLO!

Yorumlar (13)
Saglik 2 hafta önce
Rakamlar yalan söylemez işte yarında diyecekler biz memur maaşını su kadar artırdık ama enfilasyon oranında zam yaptık artan birşey yok demeyecekler. Memur secimde bu rakamlara iyi bakıp oy kullansın yoksa bu oran bi dahaki dönemde sifirlanacak yani herkes asgari ücretli olacak. Adamların tek derdi zengin fakir asgari ücretli kısımlarını ayırmak. Bakın bakan kocaya sağlıkta personeli nasıl böldü. Şimdi gelir olarak ta toplumu bölecekler...
adalet 2 hafta önce
Ama burada rakamlara yalan söyletmşler.Hiç kimse de açıp bu rakamlar doğru mu diye hesaplama gereği duymamış.2022 de 9385 tl.olan memur maaşı 2023 de yüzde 30 zamlı olarak ne kadar yaprdı acaba?12200 tl.olması gereken miktar ne hikmetse 10924 tl.yazılmış.Algının böylesi yani,işin acı tarafı herkes de atlamış bu algıya.Kimse eline kalem kağıt alıp da hesap yapmamış..
Sandıkta görüşürüz 2 hafta önce
Oy zamanı geliyor. O zmanda sandıkta görüşeceğiz AKP. Memuru emekliyi düşünmezseniz biz sizi hiç düşünmeyecegiz. Güzel günler yakında.
Klçblğ 2 hafta önce
Hak verilmez alınır.. Sustukça daha da fakirliğe mahkum olucaz.. İktidar bizi asgari ücrete talim edicek susma ses ver sarı sendikalara tepki verin. Vesselam
necmi güneş 2 hafta önce
bir gün herkes asgari ücretli olacak
Ahmeett 2 hafta önce
Boşuna okumasın kimse o zaman asgari ücreti her işte alabilir
Hemşire 2 hafta önce
Ortalama memur maaşı nasıl 10bin? Hak aramaya yakan dolan karıştırınca hükümet dahil kimse umursamıyor anlaşılamadı gitti şu ya. En düşük memur maaşını ortalama diye yutturamayız üzgünüm
adalet 2 hafta önce
Burada rakamlara yalan söyletmİşler.Hiç kimse de açıp bu rakamlar doğru mu diye hesaplama gereği duymamış.2022 de 9385 tl.olan memur maaşı 2023 de yüzde 30 zamlı olarak ne kadar yaprdı acaba?12200 tl.olması gereken miktar ne hikmetse 10924 tl.yazılmış.Algının böylesi yani,işin acı tarafı herkes de atlamış bu algıya.Kimse eline kalem kağıt alıp da hesap yapmamış..
İçim soğudu 2 hafta önce
İçimin yağları eridi
Vatandaş 2 hafta önce
Memur ve emekliler de sandıkta gereğini yapacaktır bu rezilliğin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.