Memur Maaşları 9 Ağustos'da Hesaplarda (Son Dakika)

Normalde her ayın 15’in de maaşlarını alan memurlar, bu yıl bu tarihin kurban bayramına denk gelmesi nedeniyle, maaşlarını daha erken alacaklar. Kurban bayramının gelmesine kısa bir süre kala Türkiye’de 2 milyonun üzerinde memur, maaşların kurban bayramından önce yatıp yatmayacağını merak ediyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15:35'de yaptığı açıklamayla 8-9 ağustos'da maaşlar hesaplarda haberimizde dediğimiz gibi "bu ay Kurban Bayramı sonrasına denk gelen maaş ödemeleri bayram öncesinde, 9 Ağustos Cuma günü yapılacak." dedi.

Memur Maaşları 9 Ağustos'da Hesaplarda (Son Dakika)

MEMUR MAAŞLARI KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÖDENECEK Mİ?

Memur maaşları her ayın 15'inde hesaplarda oluyor. Ancak Kurban Bayramı 11-14 Ağustos arasında idrak edilecek. Bu nedenle memurlar Kurban Bayramı öncesi maaşların yatırılıp yatırılmayacağını sorgulatıyor. Maaşların 8-9 Ağustos tarihlerinde hesaplarda olması bekleniyor.

Kamu çalışanlarına maaş ödemesi bayramdan önce yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, "Kamu çalışanlarımızın bu ay Kurban Bayramı sonrasına denk gelen maaş ödemeleri bayram öncesinde, 9 Ağustos Cuma günü yapılacak. Tüm kamu çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Kurban Bayramımız şimdiden mübarek olsun" ifadelerine yer verdi.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı'nın arefe günü bu yıl 10 Ağustos Cumartesi gününe denk gelecek. Kurban Bayramı'nın birinci günü bu yıl 11 Ağustos'ta dördüncü yani son günü ise 14 Ağustos'ta idrak edilecek.

TIKLAYIN

10 Ağustos 2019 Cumartesi Kurban Bayramı Arefesi
11 Ağustos 2019 Pazar Kurban Bayramı (1.Gün)
12 Ağustos 2019 Pazartesi Kurban Bayramı (2.Gün)
13 Ağustos 2019 Salı Kurban Bayramı (3.Gün)
14 Ağustos 2019 Çarşamba Kurban Bayramı (4.Gün)
2019'DA KALAN RESMİ TATİLLER LİSTESİ

30 Ağustos 2019 Cuma Zafer Bayramı
29 Ekim 2019 Salı Cumhuriyet Bayramı

Kaynak:Sabah

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 16:06

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
dr
dr - 8 ay Önce

nerden duydunuz hani nerde böyle bir resmi açıklalama hükümetten sizlerde kesinmiş gibi haber veriyonuz keşke yatsa maaşlar

Vatandaş
Vatandaş - 8 ay Önce

Kaynağı belirsiz haber yapıyorsunuz.Böyle haber mi olur?

SIRADAKİ HABER